koci szpitalik
Źródło: facebook/Fundacja "Animalsi" Schronisko dla Zwierząt w Kościerzynie

Polski komik zainicjował i sfinansował koci szpitalik. Brawo

16 Lipca 2020

Polski komik, Adam Van Bendler wraz z Fundacją Psia Krew, której jest założycielem zainicjowali i sfinansowali koci szpitalik w schronisku w Kościerzynie. Choć pandemia nie ułatwiała sprawy, w końcu udało się oddać do użytku pomieszczenie, gdzie znajdują się m.in. 3 kocie wybiegi. Zdjęcia robią wrażenie!

Polski komik, Adam Van Bendler ma wielkie serce. Mężczyzna, który jest założycielem Fundacji Psia Krew zrobił wspaniałą rzecz dla zwierząt. Dzięki funduszom zebranym podczas II. Charytatywnej Gali Stand-up Comedy oraz "Meczowi o psią krew" udało się sfinansować miejsce dla powypadkowych czy chorych kotów. Zwierzaki mają w końcu miejsce, gdzie mogą w spokoju dochodzić do siebie. Zdjęcia kociarni zachwycają!

Kot nigdy nie miauczał. Kiedy zaczął, właściciele wiedzieli, że chce im przekazać ważną wiadomośćKot nigdy nie miauczał. Kiedy zaczął, właściciele wiedzieli, że chce im przekazać ważną wiadomośćCzytaj dalej

W schronisku w Kościerzynie powstał koci szpitalik

- Schronisko w Kościerzynie jest placówką OTOZ Animals. Największą bolączką był brak miejsca dla kotów z interwencji oraz po wypadkach. Teraz zwierzaki będą mogły cieszyć się tam spokojem i przepięknymi wybiegami. Cieszymy się razem z nimi i działamy dalej! Wszyscy artyści, organizatorzy i wszyscy którzy wsparli nasz projekt to złoci ludzie. Dziękujemy Wam! <3 - czytamy na Facebooku Fundacji Psia Krew.

Jak dodało OTOZ Animals, prace trwały przez kilka ostatnich miesięcy. Swoje miejsce znajdą tam kotki skrzywdzone przez człowieka, chore, powypadkowe czy odebrane interwencyjnie.

- Jesteśmy zachwyceni, że w końcu mamy miejsce, w którym koty mogą otrzymać kompleksową opiekę do czasu wyzdrowienia i wypuszczenia w miejsce bytowania lub adopcji, w przypadku kotów, które zostały udomowione. Prosimy pamiętać, że koty wolno bytujące, tzw. uliczne, miejskie lub działkowe są zwierzętami dzikimi i stanowią, podobnie jak ptaki, integralny element miejskiego ekosystemu. Kotów dzikich nie udomawia się, nie łapie i jeśli są zdrowe nie przynosi do przytulisk czy schronisk, wobec czego My także nie będziemy przyjmować kotów, którym należy się wolność ! Przynosząc dzikie koty do Schroniska powodujemy ich nieszczęście i dramat. Często, zanim szczepionki zaczną działać wskutek traumy mają obniżoną odporność i ich organizmy nie walczą z chorobami, co kończy się dramatem - dodaje OTOZ Animals na Facebooku.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Pokazali w jakim stanie są suczki z Radys. Ciężko nie płakać, biedactwa
2. Mówią o mnie, że jestem najbrzydszym psem na świecie. Czy zasługuje na miłość?

Kim jest Adam Van Bendler?

Adam Van Bendler, a dokładniej Adam Bendler urodził się w 1986 roku w Gdańsku. Przygodę ze stand-upem zaczął w 2013 roku. Poczucie humoru komika przypadło do gustu Polakom, o czym świadczą liczne wyświetlenia na YouTubie. Bendler był laureatem na Antrakt Stand-up Festiwal oraz Festiwal u Komedii SZPAK. Występował na największej trasie komediowej w Polsce STAND-UP SHOW 2019.

Adam Bendler jest założycielem Fundacji Psia Krew. Jej celem jest oczywiście pomoc bezdomnym zwierzętom w Polsce. Fundacja dostarcza karmę oraz niezbędne przybory zwierzętom czy pomaga konstruować wózki dla sparaliżowanych psów.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kociak wygląda, jakby go namalował Picasso. Internauci oszaleli na jego punkcie
  2. Wreszcie ustalili, kto otrzyma bon turystyczny. Sejmowa komisja rozpatrzyła poprawki Senatu
  3. Oderwał rękę od skrzyni biegów i zbliżył do husky'ego. Wszystko zostało nagrane
  4. Zobaczył jak Mufasa umiera. Niezwykła reakcja golden retrievera na "Króla Lwa"
  5. Szczeniak był więziony na łańcuchu. Zaczął walczyć o życie w nierównej walce z wężem
  6. Są ofiary. Samolot rozbił się niedaleko Europy. Trudna akcja ratunkowa

Źródło: Facebook/otoz animals i Fundacja Psia Krew

Następny artykuł