dramat kociąt na śmietniku
Źródło: facebook/ekostraz

Dramat. W czerwonym worku znaleźli małe stworzenia. Jedno nie przeżyło

18 Listopada 2020

Ktoś wyrzucił małe kocięta na śmietnik. Sprawca zapakował żywe stworzenia do czerwonego kosza i pozbył się ich w bestialski sposób. Czy zostanie ukarany?

Dramat kociąt miał miejsce w niewielkiej wsi Pustków Żurawski na Śląsku. Sprawca zapakował kocięta do czerwonego worka i wyrzucił do śmietnika. Niestety, ale nie mamy najlepszych informacji jeśli chodzi o ich stan zdrowia.

Chcą wprowadzić barbarzyński zakaz w Chinach. Chodzi o spacery z psami, tak źle jeszcze nie byłoChcą wprowadzić barbarzyński zakaz w Chinach. Chodzi o spacery z psami, tak źle jeszcze nie byłoCzytaj dalej

Kocięta znalezione na śmietniku

- Jakim człowiekiem trzeba być, żeby zapakować kociaki do czerwonego wora i wyrzucić do śmietnika? Ktoś tak właśnie zrobił w Pustkowie Żurawskim - czytamy na Facebooku Ekostraży.

Niestety, okazuje się, że jedno z kociąt nie przeżyło. Pozostała trójka ledwo żyje. Jest skrajnie wychłodzona i osłabiona.

Nie wiadomo, kto znalazł kocięta na śmietniku. Całe szczęście, że nie przeszedł obok pisku obojętnie i zdecydował się grzebać w śmieciach, aby odkryć, skąd pochodzą te dźwięki.

W tej chwili malutkie kociaki przebywają pod opieką Ekostraży. Jeśli uda im się przeżyć ten trudny czas, prawdopodobnie później trafią do adopcji. Na razie pozostaje trzymać kciuki, że maluchy powalczą o życie. Jak zawsze można pomóc działania Ekostraży przez zbiórkę na Facebooku lub na ich stronie internetowej (TU KLIKNIJ).

DZISIAJ GRZEJE: 1. Małe króliczki myślą, że golden retriever jest ich mamą. Olbrzym nie wie, jak się zachować
2. Koniec z kolejkami w urzędach. Załatwianie spraw stało się o niebo łatwiejsze
3.Mała dziewczynka została nagle zalana morską falą. Babcia nagrała niewiarygodną reakcję ich psa

Kara za znęcanie się nad zwierzętami

Pustków Żurawski nie jest dużą wsią, jednak nie wiadomo, czy sprawca zostanie złapany. Być może pseudowłaściciel specjalnie wybrał oddaloną od swojego miejsca zamieszkania miejcowość, tak aby nikt nie powiązał go z wyrzuceniem kotów.

Jeśli sprawca zostanie zatrzymany grożą mu 3 lata więzienia za znęcanie się nad zwierzętami lub 5 lat odsiadki za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem. Niestety takie wyroki w Polsce są rzadkością. Czy to się kiedyś zmieni?

Sąd może również orzec wpłacenie zasądzonej kwoty na organizacje związaną ze zwierzętami czy zakazać posiadania zwierząt bądź prowadzenia działalności z nimi. Pozostaje mieć nadzieję, że winny zostanie ukarany. Many nadzieję, że pseudowłaściciel odpowie za swoje czyny.

Pamiętajcie, że jeśli nie jesteście w stanie zajmować się zwierzakiem to nie wyrzucajcie go na bruk! Organizacje pro zwierzęce istnieją po to, aby pomóc w takich sytuacjach. Schroniska i inne tego typu placówki przyjmą zarówno małe zwierzaki jak i te większe, starsze.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Monstrualny potwór nagle wyszedł z wody. Ludzie zamarli, mamy nagranie, tylko dla odważnych
  2. Nie żyje Andrzej Wawrzyniak. Tragiczna wiadomość obiegła Polskę, odeszła legenda, tysiące Polaków słyszało o jego podróżach
  3. Stary pies miał zostać uśpiony. Weterynarz zobaczył go i w ostatniej chwili zmienił zdanie
  4. Tysiące martwych zwierząt na duńskich drogach. Zakażone norki wypadły z transportu
  5. Obudziło ją dziwne zachowanie pitbulla. Poszła za nim i aż zbladła
  6. Matka zobaczyła, jak pies rzuca się na jej córeczkę. Później zrozumiała, że zwierzę ją ratuje
  7. Lego Masters okazało się wielkim sukcesem TVN. Odcinek zgromadził mnóstwo widzów, program uczy i bawi

źródło: facebook/ekostraż

Następny artykuł