Przestraszone kocięta
Źródło: Pixabay/12019

Wrzucili kocięta do metalowej beczki. Nie miały szans na przeżycie

11 Czerwca 2020

Kocięta zostały znalezione przez dwie mieszkanki Bielska Podlaskiego. 5 małych kotów zostało wrzuconych do wielkiej, metalowej beczki i porzuconych na ulicy. Maluchy nie miały ani wody, ani pożywienia, nie były też w stanie wydostać się ze strasznej pułapki. Niewiele brakowało, a stałoby się najgorsze. Maluchy były na skraju wyczerpania, potrzebują leczenia.

Dwie mieszkanki Bielska Podlaskiego dokonały pewnego dnia strasznego odkrycia. Eliza i Agnieszka znalazły wielką metalową beczkę, z której dobiegały podejrzane dźwięki. Kiedy dziewczyny podeszły bliżej i zajrzały do środka, nie mogły uwierzyć w to, co widzą. Wewnątrz pojemnika uwięzionych było 5 malutkich kotów, zwierzęta były w opłakanym stanie. Eliza i Agnieszka nie wahały się ani chwili - wydostały maluchy ze strasznej pułapki, w której prawie zginęły z odwodnienia i głodu.

5 kociąt umierało w metalowej beczce

W żaden sposób nie da się wytłumaczyć tego typu postępowania. Ktoś postanowił pozbyć się "problemu", czyli pięciu nowo narodzonych kotów. Dlatego maleństwa zostały wrzucone do wielkiej, metalowej beczki i porzucone na ulicy miasteczka. Gdyby nie szczęśliwe zrządzenie losy, mruczki spotkałaby śmierć w strasznych męczarniach. Maluchy nie mogły wydostać się z wielkiej beczki - były jeszcze za małe. Zostawione same sobie, umierały z powodu odwodnienia, głodu, zaczęły się u nich rozwijać również poważne choroby, m.in. koci katar. Szczęście w nieszczęściu - maluchy zostały znalezione przez dwie mieszkanki Bielska, Elizę i Agnieszkę. Kiedy tylko dziewczyny zobaczyły, co skrywa wnętrze beczki, nie wahały się ani chwili. Wydostały przerażone kocięta ze środka i otoczyły opieką. Kotki dostały wodę oraz pożywienie, zostały również ogrzane. Niestety, okazało się, że wymagają leczenia, odrobaczywiania oraz szczepień.

Mężczyzna podarował psa swojemu synowi. Kiedy zmarł, zwierzę codziennie przez 11 lat robiło niezwykłą rzeczMężczyzna podarował psa swojemu synowi. Kiedy zmarł, zwierzę codziennie przez 11 lat robiło niezwykłą rzeczCzytaj dalej

Została zorganizowana zbiórka na rzecz maluchów, można wesprzeć dziewczyny w walce o ich lepszy los. Adopcja będzie możliwa dopiero wtedy, kiedy kocięta wyzdrowieją, dojdą do siebie i nieco podrosną. Trzymamy za nie kciuki!

DZISIAJ GRZEJE: 1. Kundelek spał na grobie na cmentarzu. Nagrobek nie należał do jego właściciela

2. Wbił ci się kleszcz? Pod żadnym pozorem nie rób kilku rzeczy, możesz poważnie sobie zaszkodzić

Pamiętajcie - jeżeli jesteście świadkami przemocy wobec zwierząt, reagujcie. Zdarzenie możecie zgłosić na numer 112 albo do lokalnej organizacji pro zwierzęcej. Nie pozwólmy na krzywdę niewinnych stworzeń.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mężczyzna znalazł psa leżącego na schodach. Kiedy mu się przyjrzał, nie mógł uwierzyć własnym oczom
  2. Owczarek niemiecki i jelonek zostali parą. Prawdziwa przyjaźń i miłość, która wzrusza do łez
  3. Niemowlę cały czas płakało. Zachowanie labradora wzrusza do łez. Rodzice wszystko nagrali
  4. Dziewczynka smacznie spała. Niewiarygodne zachowanie psów rasy golden retriever
  5. Dwa koty ukryły się na fotografii. Tylko nieliczni potrafią rozwiązać łamigłówkę w 2 minuty
  6. Radosław Majdan podzielił się wzruszającym zdjęciem z rana. Przepiękny widok, rozczuli każdego

Źródło: bielsk.eu/bielsk-podlaski

Następny artykuł