Swiatzwierzat.pl
Pies w kurtce przy drzewie

Facebook/Kristina Hollie

Musiała zostawić psa na 5 minut pod pocztą. Poruszające, co zrobiła

30 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Ewa Nalepa

Udostępnij:

Mieszkanka Massachusetts wybrała się na miasto ze swoim czworonogiem. Było bardzo zimno, przechodnie naciągali czapki na głowy, chowali ręce po kieszeniach. Chłodny wiatr dawał się we znaki również zwierzakom, które trzęsły się na spacerach.

Właścicielka psa wykazała się wielkim sercem wobec swojego czworonoga. To był naprawdę mroźny dzień w Cabridge, w stanie Massachussetts. Kobieta w pewnym momencie dostrzegła, że jej zwierzak zamarza na kość. Po chwili wymyśliła rozwiązanie problemu, które przykuło uwagę przechodniów.

Kobieta pomaga marznącemu psu

Kristina Hollie i jej znajoma akurat przechodziły obok, kiedy zaobserwowały zaistniałą sytuację. Pewna kobieta zamierzała wejść na pocztę, ale miała przy sobie pewną "przeszkodzę" w postaci psa. Jak wiemy, nie do wszystkich miejsc można wchodzić z czworonogami. Kobieta zdecydowała się zostawić zwierzaka na zewnątrz. 

W tym momencie zorientowała się, że jej pies wyraźnie zamarza. Kobieta nie miała serce zostawiać go bez żadnego okrycia. Postanowiła zdjąć swoją kurtkę i szczelnie opatuliła nią psa! Tylko w ten sposób mogła przeprosić czworonoga za to, że zostawia go na zewnątrz. Przynajmniej pies czekał na panią ciepłej kurtce. 

Widząc, co właściciela wyprawia dla swojego czworonoga, przechodnie nagrali sytuację, którą podzielili się w sieci. Ten piękny gest mógł uratować psu życie. Nie wiadomo, ile czasu kobieta spędziła na poczcie. 

Zdjęcia psa trafiły do sieci 

Zdjęcie udostępnione na Facebooku przez Hollie szybko podbiło serca internautów. Choć nie każdy pochwala zachowanie kobiety, mianowicie zostawienie go na mrozie, to właścicielka zrobiła wszystko, co była w stanie w tej chwili wykonać, aby uchronić psa przed zamarźnięciem

W tym miejscu przypominamy, aby reagować na to, co dzieje się wkoło. Jeśli zauważycie na mieście bezpańskiego czworonoga, postarajcie się pomóc. O zbłąkanym psie można powiadomić straż miejską, organizacje pro zwierzęce czy internautów. 

Pamiętajcie również o ubieraniu swoich czworonogów. Na rynku istnieje wiele specjalnych ubranek dla psów, które można kupić już za kilkanaście złotych. Kubraczki najlepiej zakładać dorosłym psom dopiero wtedy, kiedy faktycznie zajdzie taka potrzeba. Nadmierne przyzwyczajanie do noszenia ubrań już od małego może źle wpłynąć w przyszłości na układ krążenia zwierzaka.

Zobacz zdjęcie:

fot. Facebook/Kristina Hollie

źródło: Facebook/Dogspotting, kochamyzwierzaki.pl

Podobne artykuły

FB/DIOZ

Psy

Z ulicy trafił do domu alkoholiczki. Później sąsiad zrobił z niego żywą tarczę

Czytaj więcej >
Facebook/Clinica Veterinaria Anubis

Psy

Nietypowe narodziny szczeniąt. Potrzebna była liczna pomoc

Czytaj więcej >
yt

Psy

Pies "dołączył" do sztafety. Nagranie bije rekordy popularności

Czytaj więcej >
twitter/KW_PSP_GDANSK

Psy

Tragiczny wypadek na Pomorzu. Strażacy uratowali psa, jego właściciel nie żyje

Czytaj więcej >
zrzutka/ufw8hk

Psy

Husky zjadł mięso nafaszerowaną gwoździami. Cudem przeżył, ale leczenie jest niezwykle kosztowne

Czytaj więcej >
Pies w Poznaniu

Psy

Pies biegał po skrzyżowaniu w samym centrum miasta. Służby nie miały litości dla właściciela

Czytaj więcej >