Pies w kurtce przy drzewie
Źródło: Facebook/Kristina Hollie

Musiała zostawić psa na 5 minut pod pocztą. Poruszające, co zrobiła

30 Grudnia 2020

Mieszkanka Massachusetts wybrała się na miasto ze swoim czworonogiem. Było bardzo zimno, przechodnie naciągali czapki na głowy, chowali ręce po kieszeniach. Chłodny wiatr dawał się we znaki również zwierzakom, które trzęsły się na spacerach. Kiedy właścicielka pewnego psiaka musiała wejść do budynku, pozostawiając ukochanego czworonoga, zdecydowała się na bardzo poruszający gest.

Właścicielka psa wykazała się wielkim sercem wobec swojego czworonoga. To był naprawdę mroźny dzień w Cabridge, w stanie Massachussetts. Kobieta w pewnym momencie dostrzegła, że jej zwierzak zamarza na kość. Po chwili wymyśliła rozwiązanie problemu, które przykuło uwagę przechodniów.

Kobieta pomaga marznącemu psu

Kristina Hollie i jej znajoma akurat przechodziły obok, kiedy zaobserwowały zaistniałą sytuację. Pewna kobieta zamierzała wejść na pocztę, ale miała przy sobie pewną "przeszkodzę" w postaci psa. Jak wiemy, nie do wszystkich miejsc można wchodzić z czworonogami. Kobieta zdecydowała się zostawić zwierzaka na zewnątrz.

W tym momencie zorientowała się, że jej pies wyraźnie zamarza. Kobieta nie miała serce zostawiać go bez żadnego okrycia. Postanowiła zdjąć swoją kurtkę i szczelnie opatuliła nią psa! Tylko w ten sposób mogła przeprosić czworonoga za to, że zostawia go na zewnątrz. Przynajmniej pies czekał na panią ciepłej kurtce.

Widząc, co właściciela wyprawia dla swojego czworonoga, przechodnie nagrali sytuację, którą podzielili się w sieci. Ten piękny gest mógł uratować psu życie. Nie wiadomo, ile czasu kobieta spędziła na poczcie.

Agnieszka Woźniak-Starak przegrała walkę w sądzie. Agnieszka Woźniak-Starak przegrała walkę w sądzie. "Znacie mój stosunek do zwierząt. Poniosło mnie"Czytaj dalej

Zdjęcia psa trafiły do sieci

Zdjęcie udostępnione na Facebooku przez Hollie szybko podbiło serca internautów. Choć nie każdy pochwala zachowanie kobiety, mianowicie zostawienie go na mrozie, to właścicielka zrobiła wszystko, co była w stanie w tej chwili wykonać, aby uchronić psa przed zamarźnięciem.

W tym miejscu przypominamy, aby reagować na to, co dzieje się wkoło. Jeśli zauważycie na mieście bezpańskiego czworonoga, postarajcie się pomóc. O zbłąkanym psie można powiadomić straż miejską, organizacje pro zwierzęce czy internautów.

Pamiętajcie również o ubieraniu swoich czworonogów. Na rynku istnieje wiele specjalnych ubranek dla psów, które można kupić już za kilkanaście złotych. Kubraczki najlepiej zakładać dorosłym psom dopiero wtedy, kiedy faktycznie zajdzie taka potrzeba. Nadmierne przyzwyczajanie do noszenia ubrań już od małego może źle wpłynąć w przyszłości na układ krążenia zwierzaka.

Zobacz zdjęcie:

Pies w kurtce przy drzewie

fot. Facebook/Kristina Hollie

Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt:

źródło: Facebook/Dogspotting, kochamyzwierzaki.pl

Następny artykuł