kobieta nad jeziorem
Źródło: youtube.com/Elijah Boggs

Nagrano, jak kobieta wrzuca szczeniaka do jeziora. Jej tłumaczenie sprawia, że ręce opadają

13 Listopada 2020

Kobieta została przyłapana na znęcaniu się nad swoim psem. Ciężko inaczej nazwać sytuację, w której raz po raz wrzucała przerażonego szczeniaka do jeziora Erie. Na szczęście nagrywający zdarzenie mężczyzna nie pozostał obojętny i zainterweniował. Odpowiedź kobiety może zszokować.

Kobieta twierdziła, że jej skandaliczne zachowania to próba nauczenia psa pływać. Behawioryści i weterynarze zalecają różne sposoby na naukę psa tej cennej umiejętności. Z całą pewnością jednak żaden szanujący się ekspert nie zalecałby tak brutalnego sposobu, narażającego zdrowie i życie czworonoga. Na dodatek właścicielka psa zdecydowała się na to w momencie, w którym temperatura wody nie przekraczała 15 stopni Celsjusza.

Dlaczego kot ziewa na twój widok? Chce ci w ten sposób przekazać ważną wiadomośćDlaczego kot ziewa na twój widok? Chce ci w ten sposób przekazać ważną wiadomośćCzytaj dalej

Kobieta wrzuciła swojego szczeniaka do jeziora

Na nagraniu wyraźnie widać, że kobiecie nie zależy na tym, by jej pupil czegokolwiek się nauczył. Złamała praktycznie wszystkie zasady bezpiecznej kąpieli zwierzaka w jeziorze. Weterynarze i trenerzy psów zalecają przede wszystkim, by stopniowo oswajać je z sytuacją.

Powinno się też wybrać dzień, w którym woda jest ciepła i spokojna. Na filmiku wyraźnie widać wzburzoną powierzchnie jeziora oraz wiejący silny, porywisty wiatr. Na dodatek nic nie sugeruje, by kobieta w razie wypadku mogła pomóc swojemu pupilowi.

Ucząc psa pływać, powinniśmy towarzyszyć mu w wodzie. Widok opiekuna spokojnie unoszącego się na powierzchni dodaje psu otuchy i zapewnia mu poczucie bezpieczeństwa. To właśnie ono jest kluczowe, jeśli zależy nam na tym, by przyswoił tę umiejętność.

Jak zaznaczyliśmy wyżej, na ujęciach nagrania widzimy sytuację, którą należy traktować jak przykład znęcania się nad psem. Szczeniak desperacko próbuje wyjść z wody na pomost.

Kobieta nie ma zamiaru pozwolić mu odpocząć, każda próba wyswobodzenia się kończy się kolejnym rzutem na głęboką wodę. Pies jest narażony na utonięcie, urazy związane z uderzeniem o pomost, kamieniste dno, czy nawet powierzchnie wody.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Czy zwierzęta potrafią przewidzieć śmierć? Wstrząsające nagranie z hodowli świń nie pozostawia złudzeń, aż chce się płakać
2. 51-latka urodziła własną wnuczkę. Historia jak z filmu science fiction poruszyła cały świat
3. Weterynarz zdębiał, gdy zobaczył kota. Przez 30 lat pracy nigdy takiego nie widział

Kobieta tłumaczyła się w absurdalny sposób

Nagrywający całe zajście mężczyzna wezwał policję, po czym sam zdecydował się interweniować. Sądził, że kobieta próbuje utopić swojego psa. Podczas konfrontacji stwierdziła jedynie, że uczy swojego psa pływać.

Nie przerwała nawet wrzucania szczeniaka do wody. Nie przejmowała się faktem, że mężczyzna filmuje zajście. Nie dało się jej wytłumaczyć, że naraża swoje zwierzę na poważne niebezpieczeństwo. Mężczyzna postanowił czekać na pojawienie się policji.

- Policja przyjechała na miejsce, ale totalnie nic nie zrobili. Zignorowali tę sprawę. Postanowiłem udostępnić filmik z jej udziałem w sieci – napisał Elijah Boggs, autor wideo w opisie na Youtubie.

Mężczyzna nie zdecydowałby się na taki krok, gdyby nie fakt, że wszystkie inne działania, jakie podjął, zawiodły. Nagranie wywołało słuszne oburzenie internautów, którzy nie rozumieli, jak ktoś może zachowywać się w taki sposób.

ZOBACZ WIDEO:

Awantura o konie z Morskiego Oka nadal trwa. Protesty przeradzają się w rękoczyny, aktywiści nie ustają w walce o prawa zwierzątAwantura o konie z Morskiego Oka nadal trwa. Protesty przeradzają się w rękoczyny, aktywiści nie ustają w walce o prawa zwierzątCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobieta spojrzała na test ciążowy i była pewna. Winny jest jej kot
  2. Media potwierdziły. Rozpoczyna się luzowanie obostrzeń. Kolejny kraj otwiera swoje granice
  3. Zostawiła niemowlę z kotem i wyszła tylko "na minutkę". Widok, jaki zastała po powrocie sprawił, że dech zaparło jej w piersi
  4. Polscy ekolodzy biją na alarm. Zwierzęta giną w zastraszającym tempie, niedługo nie będziemy mogli ich już nigdy zobaczyć
  5. Dlaczego kot ma kieszonki w uszach? Niewielu wie, jaka jest ich prawdziwa funkcja, oto rozwiązanie zagadki
  6. Pitbull zauważył w okolicy ciężarną kotkę. Zrobił dla niej niewiarygodną rzecz, właściciel wszystko uwiecznił
  7. Co kometa ma w środku? Zadziwiające wnioski naukowców, nie do uwierzenia

źródło: kochamyzwierzaki.pl

Następny artykuł