Kot upaprany pyłkiem lilii
Źródło: Facebook/Lindsey Warnock

Kobieta prawie zabiła swojego kota. Popularne rośliny śmiertelną trucizną dla mruczków?

12 Czerwca 2020

Kobieta o imieniu Lindsey cieszyła się z bukietu pięknych kwiatów, który ozdabiał jej biuro. Kiedy zobaczyła, że Willow, jej kotka, bawi się roślinami, na początku nie przywiązała do zdarzenia większej wagi. Gdyby nie to, że właścicielka zwierzaka sprawdziła, czy kwiat nie jest trujący dla kotów, doszłoby do tragedii. Prawda okazała się być porażająca, Lindsey musiała jak najszybciej ratować Willow.

Chyba każdy lubi kwiaty - są pięknym elementem dekoracji w każdym wnętrzu. Jednak okazuje się, że wiele spośród najpopularniejszych roślin doniczkowych i tych używanych w bukietach, jest bardzo groźna dla zwierząt. Koty i psy mogą się otruć nawet śladową ilością pyłku kwiatowego czy zjedzonego liścia. To, co przydarzyło się Lindsey Warnock oraz jej kotce Willow powinno stanowić przestrogę dla wszystkich miłośników zwierzaków.

Kot bawił się pięknym kwiatem, 2 dni walczono o jego życie w szpitalu

Lindsey cieszyła się z bukietu pięknych lilii, który ozdabiał jej gabinet. Kiedy zobaczyła, że kwiaty przypadły do gustu jej kotce, Willow, na początku bardzo się z tego ucieszyła. Zwierzak bawił się roślinami, był zachwycony ślicznymi kwiatami. Jednak w pewnym momencie intuicja podpowiedziała Lindsey, żeby kobieta sprawdziła, czy roślina nie zagraża przypadkiem kotu. To, czego się dowiedziała sprawiło, że rzuciła wszystko i zaczęła ratować kota. Zwierzę znalazło się w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

Kot o dwóch twarzach pobija rekordy popularności. Nietypowy wygląd mruczka zadziwia milionyKot o dwóch twarzach pobija rekordy popularności. Nietypowy wygląd mruczka zadziwia milionyCzytaj dalej

Lilie są śmiertelnie trujące dla kotów. Nawet niewielka ilość ich pyłku może doprowadzić do śmierci zwierzaka - dlatego, Lindsey zauważyła, że jej podopieczna jest w nim cała umorusana, od razu umyła kotkę pod prysznicem. Następnie zawiozła zwierzaka do weterynarza. Lekarka nie miała najmniejszych wątpliwości - niewiele brakowało, a Willow straciłaby życie. Praktycznie żaden kot nie przeżywa zatrucia lilią. Walka o życie kotki trwała aż dwa dni, można sobie tylko wyobrazić, co przeżywała w tym czasie jej właścicielka.

Niektóre rośliny śmiertelnie trujące dla kotów:

LILIE

TULIPANY

HIACYNTY

ŻONKILE

KROKUSY

PALMY

FIOŁKI

AZALIE

RODODENDRONY

DZISIAJ GRZEJE: 1. Horoskop chiński: tygrys, szczur, smok, a może bawół? Zwierzę zdradzi prawdę o Tobie

2. Na zdjęciu ukrywa się pies. 87% osób poddaje się po 20 sekundach szukania

Apelujemy - sprawdzajcie, które rośliny będą bezpieczne dla Waszych milusińskich.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mężczyzna znalazł psa leżącego na schodach. Kiedy mu się przyjrzał, nie mógł uwierzyć własnym oczom
  2. Psy zakradły się do pokoju dziecka. Rodzice nie dowierzali, gdy obejrzeli nagranie z ukrytej kamery
  3. Pies znalazł w ziemi ogromną kulkę. Właściciel zamarł, kiedy usłyszał jej syczenie
  4. Wrzucili kocięta do metalowej beczki. Nie miały szans na przeżycie
  5. Dziewczynka zbliżyła twarz do pitbulla. Rodzice nie zdążyli zareagować
  6. Kobieta poprosiła husky o zmianę miejsca. Reakcja zwierzaka jest bezbłędna

Źródło: boredpanda.com

Następny artykuł