walenie
Źródło: unsplash.com/ Abdullah Athif

Kobieta chciała sfotografować młodego wieloryba. Ma obrażenia jak po zderzeniu z samochodem

10 Sierpnia 2020

Kobieta uczestniczyła w wyprawie nurkowej, niedaleko zachodniego wybrzeża Australii. Pod powierzchnią wody turyści dostrzegli ogromne kształty przepływające tuż koło nich. Gdy zbliżyli się do nich okazało się, że to ławica humbaków, ogromnych wielorybów, znajdujących się kilka metrów od podwodnych turystów. W pewnym momencie największy z nich gwałtownie skręcił w kierunku ludzi.

Kobieta popełniła błąd, podpływając do młodych samicy. Ryby, takie jak rekiny często atakują wieloryby. Nie mają jednak szans z dorosłymi, ogromnymi osobnikami. Atakują więc mniejsze lub chore ssaki morskie. Wielorybie matki posiadają instynkt, nakazujący im obronę swojego potomstwa przed potencjalnymi zagrożeniami. Grupa nurków mogła być przez nią postrzegana jako ławica nieznanych jej wcześniej groźnych napastników. Naturalną reakcją była dla niej obrona życia swojego dziecka.

Cwany złodziej kradł buty z posesji. Kiedy ujawniono jego dane, wszyscy zamarliCwany złodziej kradł buty z posesji. Kiedy ujawniono jego dane, wszyscy zamarliCzytaj dalej

Kobieta doznała poważnych obrażeń

Humbak to 30 tonowy wieloryb. Sama łapa tego zwierzęcia potrafi ważyć tyle co duży samochód. Wbrew powszechnej opinii, walenie nie są wcale powolnymi, ociężałymi zwierzętami. Jeśli sytuacja tego wymaga potrafią poruszać się bardzo dynamicznie. Z kolei ludzie w wodzie, nawet mając na sobie płetwy, nie są w stanie podejmować zbyt szybkich manewrów. Jako zwierzęta lądowe, często mamy problemy z nawigacją w wodzie. Poruszamy się w niej dużo wolniej, niż ryby, czy ssaki morskie, przystosowane do tego środowiska. Nawet, gdyby kobieta wiedziała, że wieloryb może zareagować w ten sposób, i tak miałaby duże problemy z uniknięciem ogromnej kończyny zwierzęcia. Została uderzona płetwą w klatkę piersiową. Pozostali nurkowie szybko wyciągnęli ją na powierzchnie i wezwali pomoc.

DZISIAJ GRZEJE:1.Pies był zamknięty w nagrzanym samochodzie. Zaskakująca reakcja policjantów
2. Kot i kaczka zostali najlepszymi przyjaciółmi. Uwielbiają razem się spędzać czas

Kobieta trafiła do szpitala

Szybko przewieziono ją do szpitala. Najpierw trafiła do placówki Exmouth w zachodniej części kontynentu, stamtąd przetransportowano ją helikopterem do Royal Perth Hospital, miejsca lepiej przygotowanego do radzenia sobie z ofiarami wypadków w trakcie nurkowań. Lekarze byli w szoku. Obrażenia kobiety odpowiadały tym, jakich doznają uczestnicy wypadków drogowych. Miała połamane żebra, doszło do krwotoków wewnętrznych. Zdaniem świadków, prześwietlenie kobiety wyglądało jak po potrąceniu przez samochód, a nie uderzeniu płetwą zwierzęcia. To już drugi przypadek ataku wieloryba na nurka w ostatnich tygodniach w Australii. Wcześniej 29-latka została ciężko ranna po spotkaniu z inną, 15 metrową samicą tego zwierzęcia. Także chodziło o bezpieczeństwo młodych.

Zbiórka na karmę dla zwierząt z Radys, każdy grosz się liczy! Kliknij TUTAJ, aby pomóc.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie możemy wytrzymać ze śmiechu, szczeniaczek "zaatakował" bobasa. Najlepszy film, jaki dzisiaj zobaczycie
  2. 16 lat temu Angelina Jolie adoptowała chłopca z Kambodży. Jak wygląda dzisiaj?
  3. Skrajnie zaniedbaną suczkę pożerały pasożyty. Sołtys za nic miał życie swojego pupila, teraz żąda jego zwrotu
  4. Ogromny rekin zaatakował fokę, jednak nie nacieszył się zdobyczą. Wszystko nagrała kamera
  5. Lwiątko cierpiało ku uciesze turystów. Prezydent Putin interweniował osobiście
  6. Seria niebezpiecznych wydarzeń w Polsce. Wszystkie łączy jeden szczegół

Źrdóło: polsatnews

Następny artykuł