Koala okazała się być zupełnie innym zwierzęciem
Źródło: FACEBOOK/Australian Dingo Foundation

Myśleli, że uratowali dziwną koalę. Zdębieli, kiedy dowiedzieli się, czym naprawdę jest

26 Września 2020

Koala została znaleziona pośrodku drogi polnej przez okolicznych farmerów. Zwierzę było wciąż jeszcze bardzo małe i prawdopodobnie odłączyło się od swojej matki. Potrzebowało natychmiastowej pomocy ze strony specjalistów, dlatego zostało przewiezione do kliniki. Farmerzy, którzy przypadkiem dostrzegli zagubione zwierzę nieopodal gospodarstwa byli zaciekawieni unikalnym wyglądem zwierzęciem. Wkrótce prawda wyszła na światło dzienne. To wcale nie była koala.

Koala, a przynajmniej tak uważano tuż po zauważeniu nieznanego zwierzęcia na polnej drodze, została znaleziona w stanie Wiktoria w Australii. Dzikie zwierzę wzbudziło ogromne zdezorientowanie w mężczyznach, którzy jako pierwsi wpadli na jego ślad. Z początku byli pewni, że to kilkutygodniowa koala, która mogła odłączyć się od swojej rodziny podczas przenosin do nowego schronienia. Nie mieli jednak stuprocentowej pewności, podświadomie czuli, że prawda może okazać się zupełnie inna. Australijczycy czym prędzej przewieźli malucha do kliniki weterynaryjnej, gdzie pracownicy także nie mieli pewności, jakim jest zwierzęciem. Aby poznać prawdę, przeprowadzono testy DNA. Dopiero wtedy obawy mężczyzn się potwierdziły.

Wskoczył do lodowatej wody, aby uratować bezpańskiego psa. Otrzymał piękne podziękowaniaWskoczył do lodowatej wody, aby uratować bezpańskiego psa. Otrzymał piękne podziękowaniaCzytaj dalej

Odnalezione zwierzę nie miało nic wspólnego z koalą

Wyniki badań genetycznych rozszyfrowały zagadkę dotyczącą porzuconej "koali". Okazało się, że mężczyźni byli w wielkim błędzie. Przypadkiem trafili na rzadki gatunek lokalnego zwierzęcia, który jest swoistym znakiem rozpoznawczym kraju. Chodzi oczywiście o dzikie psy dingo, które zamieszkują Australię, Nową Gwineę oraz Azję Południowo-Wschodnią i Filipiny. Dodatkowo, farmerzy przypadkiem uratowali szczeniaka w wieku około 6-8 tygodni, który należał do wyjątkowego gatunku zagrożonego wyginięciem. To prawdziwy cud!

DZISIAJ GRZEJE: 1. Jest tak mały, że mieści się w kubku. Pudel toy to jeden z mniejszych psów na świecie
2. Żona oskarżyła go o podjadanie z lodówki. Kiedy zobaczył nagranie z ukrytej kamery, oniemiał
3. Golden retriever wpadł w głęboką na 12 metrów dziurę w ziemi. Bardzo się bał, musieli interweniować strażacy

Znalezione zwierzę jest objęte ścisłą ochroną gatunkową

Szczeniak, który otrzymał imię Wandi, wyróżnia się unikalnym kolorem umaszczenia, co zmyliło niewprawne oko laików. Jego sierść była w ciemnym odcieniu, co wskazuje na to, że jest przedstawicielem górskiego dingo - bardzo rzadkiej odmiany tego gatunku. W ciągu ostatnich dziesięcioleci liczba osobników należących do tego gatunku drastycznie zmniejszyła się w wyniku działalności człowieka.

– Nie było żadnych dowodów na istnienie innych dingo w okolicy, dlatego badania trwały tak długo. Wyniki analizy wykazały, że Wandi jest stuprocentowym górskim dingo – przekazała lekarka z Day's Alpine Animal Hospital w Bright.

Lekarze są zdania, że Wandi został wykradziony matce przez orła i zrzucony z wysokości na ziemię. Teorię weterynarzy potwierdzają liczne rany na grzbiecie małego zwierzęcia. . Maluch został przewieziony do specjalistycznego ośrodka w stanie Wiktoria, gdzie znalazł się pod opieką najlepszych ekspertów do zagrożonych gatunków zwierząt w Australii. Odszukując dingo w Czerwonej księdze gatunków zagrożonych Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody i Jej Zasobów, można znaleźć informację, że ów gatunek został zaklasyfikowany do kategorii VU (zagrożony wyginięciem). Jak zapewniła Lyn Watson, dyrektor Australijskiej Fundacji Dingo, od teraz Wandi stanie się ważną częścią ich programu hodowlanego. Dzięki rozpoczętym badaniom jego gatunek ma większe szansę na przetrwanie.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

WandiWandi
Australian Dingo Foundation

Poruszający powrót husky'ego do domu po 3 latach. Chora na białaczkę kobieta stoczyła batalię o swojego przyjacielaPoruszający powrót husky'ego do domu po 3 latach. Chora na białaczkę kobieta stoczyła batalię o swojego przyjacielaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pola Raksa gwiazdą “Czterej pancerni i pies”. Tak dzisiaj wygląda gwiazda serialu
  2. Dwa jamniki wkradły się do zagrody lwa. Dziki kot zareagował natychmiast
  3. Suczka zobaczyła, że ktoś zabiera jej jedyne dziecko. Zareagowała błyskawicznie, niezwykłe wideo
  4. Kot kradnie psu jedzenie z miski. Reakcja border collie jest najsłodsza na świecie
  5. Pies pasterski za nic nie chce opuścić gabinetu ukochanego weterynarza. Większość psów zachowuje się dokładnie odwrotnie
  6. Fatalne wieści z Ukrainy. Zginęły 22 osoby, nagrania z miejsca katastrofy lotniczej tylko dla ludzi o mocnych nerwach

Źródło: wprost.pl

Następny artykuł