van zyl i krokodyl
Źródło: pixabay.com/MartinStr, https://twitter.com/SABreakingNews

Polował na słonie i lwy. Kłusownik został zjedzony przez krokodyle

30 Lipca 2020

Kłusownik uwielbiał polować na zagrożone gatunki zwierząt. Lubował się przede wszystkim w zabijaniu ogromnych ssaków i wielkich kotów. Jego ofiarami padały gepardy, pumy, lwy, słonie i nosorożce. W końcu jednak sam stał się zwierzyną. Podczas polowania postanowił ustrzelić krokodyla. Udał się z psem tropiącym do miejsca zamieszkiwanego przez te wielkie gady. Kilka godzin później pies powrócił bez swojego pana.

Kłusownik uczestniczył w polowaniu w Zimbabwe. Towarzyszyli mu lokalni przewodnicy i psy tropiące. Mężczyzna odłączył się od towarzyszy i wszedł na mokradła, zamieszkiwane przez krokodyle. Nigdy nie wrócił. Gdy reszta wyprawy poszło go szukać odnalazła jedynie jego ślady, oraz elementy jego wyposażenia. Zgłoszono zaginięcie mężczyzny. Władzę przyjęły najbardziej prawdopodobną hipotezę. Założono, że pożarły go krokodyle. By ją potwierdzić, uśpiono zwierzęta strzałkami ze środkiem paraliżującym, po czym przebadano zawartość ich żołądków i zęby. Obawy śledczych potwierdziły się. Znaleziono ślady ludzkiego DNA.

Przed chwilą Sąd wydał decyzję w sprawie pumy Nubii. WażnePrzed chwilą Sąd wydał decyzję w sprawie pumy Nubii. WażneCzytaj dalej

Kłusownik został pożarty przez krokodyle

Scott Van Zyl organizował "safari" dla dostatecznie bogatych klientów, na których mieli okazję strzelać do rzadkich przedstawicieli fauny Afryki. Poza aspektami związanymi z ochroną środowiska oraz etycznymi wątpliwościami odnośnie zabijania i ranienia zwierząt dla sportu, proceder krytykowany jest ze względu na niepotrzebne narażanie zdrowia i życia ludzi. Zdarzają się wypadki, takie jak ten, gdy zwierzę w obronie własnej zrani lub zabije myśliwego. Dochodzi też do wielu wypadków z bronią. Nie wszyscy uczestnicy polowania mają doświadczenie w posługiwaniu się nią, czyszczeniu jej czy przechowywaniu. Postrzał w afrykańskim buszu lub na sawannie może skończyć się śmiercią, ze względu na odległość dzielącą rannych od szpitali.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nie żyje aktorka znana z hitowego serialu Polsatu. Przegrała z okropną chorobą w wieku 56 lat2. Wypuścili husky'ego, aby pobiegał przed snem. Wydarzyła się tragedia
3. Widzisz na zdjęciu coś więcej niż psa? Tylko 1% ludzi potrafi rozwiązać zagadkę z XIX wieku

Państwa sprzedają prawa do odstrzału zwierząt

Mężczyzna polował zarówno legalnie jak i nielegalnie. Rządy niektórych państw afrykańskich zezwalają na odstrzał zwierząt, nawet zagrożonych gatunków tym, którzy są w stanie zapłacić wysokie opłaty za zezwolenia. Ten "sport" jest w wielu afrykańskich krajach jednym z głównych motorów napędowych ich turystyki. Choć ceny za odstrzał, na przykład słonia nie są podawane do wiadomości publicznej, nie jest tajemnicą, że można nabyć koncesję na takie polowanie za około kilkaset tysięcy dolarów. W teorii, środki pozyskane w ten sposób powinny być przeznaczane na ochronę reszty zagrożonych gatunków. To między innymi z nich utrzymują się afrykańskie rezerwaty. Praktyka ta budzi jednak duże kontrowersje. Sama idea polowania na rzadkie zwierzęta dla trofeum jest obiektem zaciekłej krytyki obrońców praw zwierząt.

Jeśli chcecie pomóc zwierzętom z Radys, przypominamy naszą zbiórkę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Widzieliśmy ją w serialu na Polsacie, niestety nie żyje. ”Mama miała czwarte stadium nowotworu”
  2. Skrzyżowali pomeraniana z husky. Wygląd szczeniaka zwala z nóg
  3. 17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?
  4. Strażak wyskoczył z munduru i rzucił się do wody. Powód zasługuje na wielkie brawa
  5. Odbiera mowę, przyznali się dlaczego porzucili psa. Nie mieści się w głowie
  6. 3-letni owczarek niemiecki cały czas wygląda jak szczeniak. Za słodkim wyglądem kryje się choroba
  7. Turyści mogą stracić ogromne pieniądze. Policja ostrzega przed popularnym oszustwem

Źródło: theanimalclub.net

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł