kłusownik
Źródło: unsplash.com/arembowski

Zatrzymano kłusownika, śledczy znaleźli na jego posesji prawdziwy arsenał. Aż strach pomyśleć, na co polował

29 Sierpnia 2020

Kłusownik podczas nielegalnych polowań nie przebierał w środkach. W jego mieszkaniu znaleziono prawdziwy arsenał. Sąsiedzi zgłosili, że w zabudowaniach należących do 60-letniego mężczyzny może znajdować się broń. Śledczy przybyli na miejsce i poprosili go o dobrowolne wydanie nielegalnych przedmiotów. W związku z odmową przystąpili do przeszukania posesji. Na miejsce musiano wezwać wojskowych saperów.

Kłusownik prawdopodobnie zamieszany był także w inne nielegalne aktywności. Broni, którą u niego znaleziono nie używa się zazwyczaj w trakcie polowań. Przeszukanie ujawniło nawet granat ręczny, którym musieli zająć się saperzy. Mężczyzna był także w posiadaniu narkotyków. Na jego posesji zabezpieczono również psa. Wszystko wskazuje na to, że nie traktował go jak pupila. Raczej wykorzystywał go w trakcie polowań jako nagonkę. Mężczyźnie grozi długi pobyt za kratami.

Monitoring nagrał, jak mężczyzna kopie na ulicy psa. Natychmiast dopadła go karmaMonitoring nagrał, jak mężczyzna kopie na ulicy psa. Natychmiast dopadła go karmaCzytaj dalej

Kłusownik został zatrzymany przez policję

Mundurowi ujawnili także tak zwane "żelazo". Jest to rodzaj metalowych wnyków zastawianych przez kłusowników. Urządzenie zamyka się na nodze zwierzęcia, które nastąpi na specjalną zapadnię. Pułapka nie zabija zwierzaka, jednak sprawia mu ogromny ból i unieruchamia.

- W trakcie przeszukania budynków mieszkalnych i gospodarczych, stróże prawa znaleźli dwie jednostki broni długiej, jedną sztukę broni krótkiej, ponad 30 sztuk amunicji kal. 5,6 mm, 10 sztuk amunicji gazowej, 5 sztuk amunicji myśliwskiej, urządzenie tzw. żelazo – przeznaczone do kłusownictwa, woreczek z zawartością porcji amfetaminy, psa mogącego służyć do nielegalnych polowań, a nawet granat ręczny - czytamy w relacji opublikowanej na stronie policja.pl.

Mundurowi zabezpieczyli broń i przewieźli ją do laboratorium. Jego pracownicy ustalą, do czego mogła być wykorzystywana. Zatrzymany 60-latek spędził noc w policyjnym areszcie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Przez lata opiekował się białymi lwami. Znienacka go zaatakowały, niestety nie żyje
2. Myśleli, że ich pies jest chodzącym ideałem. Wszystko zmieniło się, gdy zobaczyli nagranie z ukrytej kamery
3. Suczka z ogromnym guzem całe życie spędziła przykuta do ściany. Jej reakcja na ratowników łamie serce

Kłusownictwo wciąż stanowi poważny problem

Mimo że nazwa tego przestępstwa kojarzy się z zamierzchłymi czasami, problem nadal pozostaje aktualny. Setki zwierząt co roku tracą życie ze względu na nielegalne polowania. Wielu kłusowników to nie osoby, które nie mają co włożyć do garnka. Na polowanie trzeba uzyskać pozwolenie, myśliwy musi należeć do koła łowieckiego i zgłaszać każdy odstrzał. Niektóre zwierzęta są chronione w okresach godowych i lęgowych. Większość nielegalnych odstrzałów dotyczy właśnie takich sytuacji. Często podczas legalnych polowań dochodzi do odstrzału zwierząt znajdujących się pod ścisłą ochroną. Szczególnie cierpią na tym gatunki ptaków, zagrożone na naszym terenie wyginięciem. Myśliwi często strzelają, nie starając się nawet zidentyfikować gatunku swojego celu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pies, który wygląda jak człowiek, podbija sieć. Te zdjęcia to nie fotomontaż, niebywały zwierzak
  2. Pielęgniarka chciała zmienić coś w swoim wyglądzie. Nie spodziewała się aż takiej metamorfozy
  3. Pies czy kot? Niesamowity zwierzak wygląda jak postać z bajki
  4. Katarzyna Dowbor w wybornym towarzystwie. Odwiedziła ją synowa, ale i niezwykłe zwierzęta
  5. Zrobili kotu specjalne łóżeczko. Niebywałe, co zrobił mruczek
  6. Ponad 16 tysięcy Polaków odciętych od świata. Setki interwencji. Koszmar

źródło: policja.pl

Następny artykuł