pies w klatce rozmazany
Źródło: facebook.com/La SPA - Refuge de Vaux le Pénil

Kobieta porzuciła psa w klatce i kagańcu. Zapomniała o jednym szczególe

27 Lipca 2020

Kobieta podrzuciła pod bramę schroniska klatkę z psem w kagańcu. Zamiast poinformować obsługę i przekazać im dokumentację psa, zostawiła go i uciekła. Gdy pod koniec dnia jeden z pracowników zamykał bramy ośrodka, dostrzegł zwierzaka. Czworonóg trząsł się z zimna i stresu, nie rozumiał, czemu jest zamknięty. Co takiego zrobił, że potraktowano go w tak okrutny sposób?

Kobieta zostawiła swoje zwierzę pod schroniskiem Vaux le Penil. Francuskie prawo nie jest pobłażliwe dla osób pozbywających się zwierząt w sposób nie zapewniający im należytej opieki. Za porzucenie zwierzaka grozi do 30 tysięcy euro grzywny lub nawet do dwóch lat więzienia, jeśli w wyniku pozostawienia zwierzaka spotka go jakaś krzywda. Pracownik od razu umieścił nagranie ze znalezienia go pod bramą w mediach społecznościowych placówki, pytając czy żaden z obserwujących nie zna takiego czworonoga.

Pokazali, jak zmienił się pies z Radys. Dostał kochający dom, w końcu jest szczęśliwyPokazali, jak zmienił się pies z Radys. Dostał kochający dom, w końcu jest szczęśliwyCzytaj dalej

Kobieta popełniła prosty błąd

Wolontariusze ze schroniska zaopiekowali się niechcianym pieskiem. Kontynuowali jednocześnie poszukiwania właściciela. W międzyczasie zwierzak trafił do weterynarza placówki, który miał upewnić się, że zwierzę nie jest chore, nie ma pcheł ani robaków i może przebywać z innymi psami na wspólnych wybiegach. Wtedy okazało się, że pies posiada mikrochip zapisanymi danymi adresowymi właściciela. Poszukiwania kobiety w mediach społecznościowych okazało się niepotrzebne. Sprawczyni sama zostawiła po sobie ślad, pozwalający na jej natychmiastową identyfikację.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Więźniowie zgotowali "przywitanie" ojcu, który zabił miesięcznego Wiktorka. Nagranie dla wyjątkowo wytrwałych
2. 5 łatwych komend, których możesz nauczyć psa. Co pies powinien umieć robić?
3. Myślała, że uratowała kota bez ogona. Dopiero po kilku dniach poznała porażającą prawdę

Porzucenia psów najczęściej mają miejsce w wakacje

Wielu właścicieli podejmuje decyzję o zakupie lub przygarnięciu psa zimą lub wiosną. Część z nich nie zastanawia się nad tym, co zrobi z pupilem gdy ten urośnie, zestarzeje się lub gdy będą chcieli wyjechać na urlop. Częstym wytłumaczeniem osób porzucających psy jest też niewykryta wcześniej alergia. Warto pamiętać o tym, że istnieje wiele dróg na zapewnienie psu opieki, gdy my dochodzimy do wniosku, że nie jesteśmy w stanie się nim zajmować. Fundacje oraz schroniska chętnie przygarną go do siebie, lub pomogą znaleźć dla niego nowy kochający dom. Istnieją nawet organizacje oferujące okresową, nieodpłatną opiekę nad psem, dla osób, których sytuacja materialna nagle się pogorszyła, lub z ważnych względów, jak choroba, nie są w stanie zajmować się czworonogiem. Porzucenie psa w większości państw świata traktowane jest jak przestępstwo. Właściciel zobowiązany jest do zapewnienia psu odpowiedniej opieki, jeśli nie dopełni tego obowiązku podlega karze grzywny, lub pozbawienia wolności.

ZOBACZ WIDEO:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje aktor znany z seriali na TVP i Polsacie. Zmarł w wyniku zapalenia płuc
  2. Trudno powstrzymać uśmiech na widok psiaka Gomy. Wygląda jak miniaturowa owca
  3. 17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?
  4. Kraków. Otworzyli worek na śmierci i zamarli. Zadzwonili po pomoc, straszne
  5. Uratował małego kojota od utonięcia. Dryfowali razem pontonem przez 10 dni
  6. Owczarek cały dzień siedział przy małym jelonku. Wzruszający powód, ciężko nie uronić łez
  7. Chiny znów zaskoczyły świat. Słowa słynnej wirusolog wbijają w fotel

Następny artykuł