Klacz znaleziona w ciężkim stanie
Źródło: pixabay/Alexas_Fotos

Klacz cudem uniknęła śmierci. Teraz potrzebuje leczenia, można pomóc

25 Maja 2020

Klacz z niepełnosprawnością została zakatowana przez swoich właścicieli. Bliskie śmierci zwierzę zostało znalezione spętane łańcuchami na polach w pobliżu Ostrołęki. Czy sprawcy zostaną ukarani?

Klacz o imieniu Malwa została znaleziona na polu w okolicach Ostrołęki. Reakcja służb mundurowych oraz powiatowego lekarza weterynarii wywołuje lawinę pytań. Komu tak na prawdę zależy na dobru zwierząt?

Powiatowy lekarz weterynarii sprzedał umierającą klacz za 600 zł

Kiedy fundaca Centaurus otrzymała zgłoszenie o poważnie chorej klaczy, mającej ślady znęcania się, pozostawionej na jednym z pól w okolicach Ostrołęki, wolontariusze nie zastanawiali się ani chwili. Zorganizowali bezpieczny transport i byli gotowi do działania. Zwierzę otrzymałoby natychmiastową pomoc. Jednak spętana łańcuchami, bliska śmierci klacz musiała poczekać długie godziny na pomoc. Dlaczego?

Winne są biurokratyczne procedury oraz nowe przepisy, których egzekucja wzbudza mnóstwo kontrowersji. Według nich, organizacje pro zwierzęce nie mogą interweniować na miejscu zdarzenia bez obecności policji czy izby weterynaryjnej. Wymóg ten powoduje wydłużenie procedur, a co za tym idzie - cierpiące, często umierające zwierzęta tracą czas, który jest dla nich na wagę życia.

Na stronie fundacji można przeczytać: Oto Malwa. Chora, zdeformowana, kaleka klacz. Jeszcze wczoraj leżała opleciona łańcuchem na polu koło Ostrołęki. Poznaj jej dramatyczną historię i sam sobie odpowiedz na pytanie, czy "lex Ardanowski" już obowiązuje w Polsce, choć nie ma jeszcze takiej ustawy?

Zwierzę ostatecznie udało się przetransportować do fundacji, jednak i ta operacja wymagała spełnienia kuriozalnych wymagań. Organizacja musiała "odkupić" konia od powiatowego lekarza weterynarii za 600 zł. Dopiero po trafieniu pod opiekę Centaurusa klacz otrzyma leczenie. Fundacja apeluje o pomoc, organizuje zbiórki mające na celu zebranie funduszy na leczenie Malwy. Możecie je wesprzeć tutaj.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Mogą przyjść do Ciebie i wlepić mandat za zwierzaka. Ile? 2. Kotek urodził się z rzadką chorobą. Zdjęcia odbierają mowę, ludzie prześcigają się by go adoptować

Czy oprawca klaczy odpowie za swoje czyny? Czy uda się uratować konia? Życie czworonoga wisi na włosku.

Pamiętajcie - jeżeli jesteście świadkami przemocy wobec zwierząt, reagujcie. Zdarzenie możecie zgłosić na numer 112 albo do lokalnej organizacji pro zwierzęcej. Nie pozwólmy na krzywdę niewinnych stworzeń.


Czekamy na Wasze informacje


swiatzwierzat.pl - portal z informacjami o zwierzętach, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Jeśli jesteś świadkiem przemocy wobec zwierząt, potrzebujesz pomocy w sprawie psa, kota, innego pupila lub masz ciekawy temat - pisz na redakcja@swiatzwierzat.pl. Obserwuj nas też na Facebooku i Instagramie!

ZOBACZ ZDJĘCIE I WIDEO:

Klacz Malwa potrzebuje naszej pomocyKlacz Malwa potrzebuje naszej pomocy
screen shot/Youtube/Fundacja Centaurus

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Na zdjęciu skrył się jamnik, widzisz go? Odpowiedź jest oczywista, jednak tylko 6% osób znajduje psa w 5 sek
  2. Pokazała gigantycznego psa. Okazało się, że pod futrem ukrywa się owczarek
  3. Mały jelonek pojawił się na ganku. Niespotykana reakcja kota
  4. Dramat psa. Ktoś przywiązał go do barierki w wielką ulewę. Zwierzę stało tak 3 godziny
  5. Polska posłanka pogrążyła się w żałobie. Straciła wierną przyjaciółkę
  6. Zaatakował psa w lesie i uciekł. Właściciele zwierzaka szukają sprawcy

Źródło: moja-ostroleka.pl

Następny artykuł