Klacz Rosie
Źródło: facebook/the dodo

Gdy ją znaleźli, zaniedbana klacz wyglądała jak skóra i kości. Jej zadziwiająca metamorfoza wzrusza do łez

8 Listopada 2020

Klacz o imieniu Rosie została odnaleziona przez wolontariuszy w ostatniej chwili. Od długiego czasu cierpiała z głodu, dlatego z każdym dniem nikła w oczach. Ludzie o dobrych sercach postanowili odmienić jej życie i naprawić błędy przeszłości. Jej spektakularna przemiana sprawia, że nie można powstrzymać łez wzruszenia.

Klacz o imieniu Rosie została całkowicie zapomniana przez swoich opiekunów. Zwierzę mieszkało razem ze swoją córką oraz innymi końmi, które każdego dnia musiały walczyć o przetrwanie. Rywalizowały ze sobą o pożywienie i czekały, aż ktoś wreszcie zainteresuje się ich makabrycznym losem. Nieme wołanie o pomoc w końcu zostało wysłuchane. Na ratunek ruszyli im członkowie organizacji na rzecz ochrony zwierząt.

Pies był adoptowany i zwracany do schroniska przez rok. W końcu nadszedł dla niego piękny dzieńPies był adoptowany i zwracany do schroniska przez rok. W końcu nadszedł dla niego piękny dzieńCzytaj dalej

Porzucona klacz doświadczyła piekła na ziemi

Wolontariusze z organizacji Lucky Orphans Horse Rescue zostali powiadomieni o przypadku skrajnie zaniedbanych zwierząt gospodarskich w pobliskiej stajni. Deanna, założycielka fundacji oraz pozostali członkowie nie pozostali obojętni na cierpienie niewinnych istot i od razu wyruszyli we wskazane miejsce, aby pomóc im w potrzebie.

Wychudzone, zlęknione i chore konie zostały przetransportowane do siedziby mieszczącej się w Dover w stanie Nowy Jork. Od samego początku największą uwagę aktywistów zwróciła smutna klacz o imieniu Rosie, która wyglądała jak chodzące nieszczęście. Stan zdrowia zwierzęcia był wysoce niepokojący. Rosie była odwodniona, a jej poprzedni właścicieli prawie zagłodzili ją na śmierć

Wolontariusze mieli świadomość, że wysiłek, jaki będą zmuszeni włożyć w rehabilitację klaczy, będzie dla nich wielkim wyzwaniem. Jednocześnie wiedzieli, że zdrowie i bezpieczeństwo konia są wartościami priorytetowymi, dlatego od razu zabrali się do roboty.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Bezdomny pies ocalił 25-latkę przed atakiem bandytów. Turystka odwdzięczyła mu się w cudowny sposób
2. Stawki będą niższe, pieniądze dopiero w przyszłym roku. Poznaliśmy kwoty dopłat
3. Właściciele pobledli, gdy zobaczyli nowo narodzone kocięta. Ich unikalny wygląd robi piorunujące wrażenie

Metamorfoza Rosie chwyta za serce

Członkowie organizacji postanowili udokumentować przemianę Rosie oraz wszystkie niezapomniane momenty, kiedy na nowo poznała, czym jest prawdziwa troska ze strony człowieka. Na filmowej komplikacji znalazły się między innymi chwile, gdy klacz po raz pierwszy odbyła kąpiel, skosztowała chłodnej wody czy zjadła świeże siano we własnej, wysprzątanej zagrodzie.

Losem straumatyzowanej klaczy szczególnie przejęła się młoda kobieta o imieniu Amanda. Niemal każdego dnia doglądała swojej ulubienicy i dbała o to, aby nabrała masy. Kiedy wygląd Rosie uległ poprawie, Deanna zdecydowała, że to odpowiednia chwila, aby zwrócić jej wolność i pozwolić na zabawę na świeżym powietrzu.

Chwila, w której Rosie wybiega na soczyście zieloną trawę i wesoło galopuje z innymi końmi to widok, który potrafi stopić serce. Niewiarygodne, że niegdyś wpółżywe zwierzę zmieniło się w tak diametralny sposób. Teraz wygląda jak parzystokopytna modelka!

Rosie może spokojnie zapomnieć o wszystkich strasznych doświadczeniach, jakie miała nieszczęście poznać. Trzymamy kciuki, aby od tej pory w jej życiu nigdy nie zabrakło powodów do radości.

ZOBACZ WIDEO:

Szczere wyznanie żony Zenka Martyniuka. Ujawniła najbardziej skrywany sekret ich związkuSzczere wyznanie żony Zenka Martyniuka. Ujawniła najbardziej skrywany sekret ich związkuCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kot z ludzką twarzą. Kobieta pokazała zdjęcie swojego pupila, ludzie są poruszeni
  2. W bezduszny sposób pozbył się niechcianego już psa. Wszystko zarejestrowały kamery, ogromny żal
  3. Golden retriever wygląda, jakby nosił maskę. Jego pyszczek jest niepowtarzalny
  4. Prezydent Przemyśla przerywa milczenie. Czy psy, które zagryzły 12-letniego Kamilka, zostaną uśpione?
  5. Przechodnie odebrali suczkę uzależnionemu od picia mężczyźnie. Niestety, było już za późno
  6. Małgosia z 5. edycji “Rolnik szuka żony” jest nie do poznania. Teraz zdradziła sekret swojej metamorfozy
  7. Działa jak antybiotyk, a wszystkie składniki do jego zrobienia masz pod ręką. Piorunujące działanie syropu z czosnku

źródło: facebook/thedodo

Następny artykuł