pies
Źródło: pixabay.com/andresmmartinez

Katowice: ktoś truje zwierzęta na ulicach. Trzeba bardzo uważać, sprawę bada policja

6 Września 2020

Katowice: policja poszukuje truciciela rozrzucającego tabletki, których zjedzenie może skończyć się dla pupila tragicznie. Wyprowadzający zwierzęta właściciele powinni bardzo uważać na to, co ich podopieczni robią w trakcie spaceru. Chwila nieuwagi może mieć bardzo poważne konsekwencje. Mundurowi twierdzą, że ujęcie sprawcy to jedynie kwestia czasu, jednak do tej pory warto zachować ostrożność.

Katowice: na czworonogi czyha nietypowe zagrożenie. Nieznany jak na razie przestępca próbuje otruć zwierzęta. Jego działania nie są nakierowane na żadnego konkretnego psa lub kota. Atakuje on wszystkie futrzaki spacerujące w rejonie Akademii Sztuk Pięknych, jego motywy nie są znane. Posługuje się silną trucizną, zamkniętą w kapsułkach od leków. Śledczy pracują nad ustaleniem, jaką substancją się posługuje. Zagrożenia nie można bagatelizować. W razie wystąpienia objawów zatrucia należy jak najszybciej zgłosić się do weterynarza. Każda chwila zwłoki wiąże się z narażeniem życia i zdrowia zwierzaka.

Wolontariusze odebrali policjantowi skrajnie zaniedbane psy. Teraz policja weszła do ich domów, oburzający powódWolontariusze odebrali policjantowi skrajnie zaniedbane psy. Teraz policja weszła do ich domów, oburzający powódCzytaj dalej

Katowice. Na ulicach grasuje truciciel zwierząt

Ciężko spekulować na temat motywów takiego postępowania. Być może przestępca doznał jakiegoś urazu ze strony czworonoga, możliwe także że ujadanie zwierząt przeszkadzało mu, więc postanowił pozbyć się ich w okrutny sposób. Prawdopodobnie jest osobą niestabilną psychicznie. Niezależnie od powodów jego postępowania, nic go nie usprawiedliwia. Szokujący jest fakt, że swoje ofiary wybiera losowo, nie chodzi więc o nienawiść do konkretnego psa lub jego właściciela, a zaatakowanie całej populacji zwierząt zamieszkujących Katowice, które jak dotąd były miastem przyjaznym zwierzętom. Obecnie mieszkające tam osoby muszą obawiać się o życie swoich pupili. Na policję często wpływają zawiadomienia o ludziach rozrzucających skrawki mięsa, w które powbijane są metalowe kolce, lub spreparowane specjalnie by szkodzić psom zatrute trutką na szczury smakołyki. Zazwyczaj w takich sprawach przestępca działa z zawiści, często jest to okrutna i obrzydliwa metoda rozwiązywania sąsiedzkich sporów.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wolontariusze zdradzili sekrety schronisk. Skandal w Radysach to dopiero początek
2. Tragiczna niedziela w polskim mieście. Pożar wybuchł nagle, są ofiary
3.Tata pokazał psu noworodka. Gdy tylko chihuahua zobaczyła dziecko, zaczęła się niewiarygodnie zachowywać

Truciciela z Katowic poszukuje policja

O sprawie poinformowała na jednej z Facbookowych grup lokalnych mieszkanka okolicy. Już wcześniej dochodziło tam do takich incydentów. Ktoś rzucał kamieniami w bawiące się dzieci i spacerujące psy. Kobieta wylicza także objawy towarzyszące zatruciu nieznaną substancją rozrzucaną w Katowicach.

- Patrzy cały czas na osoby chodzące tam z psami, bywa, że rzuca kamieniami w dzieci i psy. Proszę, aby nie chodzić tam z psami dla ich bezpieczeństwa. Po otruciu tymi tabletkami leci piania z pyska, pies traci wzrok, ma padaczkę - informuje mieszkanka śląskiej metropolii.

O sprawie poinformowano policję. Jako, że okolica jest objęta monitoringiem wyśledzenie sprawcy powinno stanowić jedynie kwestię czasu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 77-letnia Urszula Dudziak zaskoczyła swoich fanów. Zdecydowała się na wyzwanie, którego nie podjęła się jeszcze nigdy w życiu
  2. Pamiętacie Manuelę Michalak z „Big Brothera”? Jest nie do poznania, niewiarygodne, czym się teraz zajmuj
  3. Wolontariusze odebrali policjantowi skrajnie zaniedbane psy. Teraz policja weszła do ich domów, oburzający powód
  4. Podczas wybuchu z domów zniknęły zwierzęta. Nagranie z monitoringu wprawia w osłupienie
  5. Zmartwiona suczka podbiegła do obcych ludzi. Błagała o pomoc, chodziło o jej dzieci
  6. Wracali do domu z wakacji. Zatrzymali się tylko na chwilę. Doszło do tragedii

źródło: se.pl

Następny artykuł