Katarzyna Grochola
Źródło: TRICOLORS/EAST NEWS

Grochola przerywa milczenie. Wyznała, co jej oprawca zrobił kotu. Nie mieści się w głowie

28 Października 2020

Katarzyna Grochola podzieliła się z dziennikarzami szokującym wyznaniem. Pisarka od niedawna prowadzi program, w którym rozmawia z ofiarami przemocy domowej. Przed lata sama padła jej ofiarą. W wywiadzie udzielonym czasopismu Twój Styl opowiedziała o makabrycznych działaniach swojego byłego partnera.

Katarzyna Grochola jest jedną z najpoczytniejszych polskich autorek. W ostatnim czasie zaczęła prowadzić program, w którym zwraca uwagę na ważny problem społeczny, który dotyka milionów Polek. Na antenie Crime+Investigation Polsat prowadzi program "Niewidzialne: stop przemocy". Mimo dziesiątek kampanii społecznych oraz działań władz przemoc domowa wciąż stanowi w Polsce temat tabu. Wiele ofiar nie zgłasza przestępstw popełnianych przez ich partnerów. Boją się stygmatyzacji i reakcji społeczeństwa.

W piękny i symboliczny sposób. Zoo w Poznaniu wsparło strajk kobietW piękny i symboliczny sposób. Zoo w Poznaniu wsparło strajk kobietCzytaj dalej

Katarzyna Grochola występuje przeciw przemocy domowej

W swoim programie autorka "Nigdy w życiu" przeprowadza wywiady z osobami, których dotykały takie dramaty. Chce pokazać ofiarom przemocy, że nie są same i że podobne doświadczenia mają tysiące innych osób. Katarzyna Grochola świetnie rozumie swoje rozmówczynie. Przed laty sama przeżyła piekło. W wywiadzie opisała to, co robił jej były partner. Mówiła także o tym, jak agresorom udaje się uzależnić od siebie partnerkę. Słysząc o doświadczeniach ofiar, wiele osób zadaje sobie pytanie o to, jak mogło dojść do takiej sytuacji.

W większości wypadków na początku związku wszystko wygląda w porządku. Wielu oprawców dobrze się kamufluje. Potrafią udawać czarujących, nierzadko szarmanckich dżentelmenów. Dopiero po jakimś czasie na światło dzienne wychodzi ich prawdziwa natura.

– Najbardziej bezwzględni mężczyźni, tacy z rysem psychopatycznym, na etapie uzależniania od siebie potrafią być fascynujący! Koleżanki ci zazdroszczą: „Gdzieś ty go znalazła?" - mówiła dziennikarzom Grochola.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Właściciel nagrał psa w nietypowej sytuacji. Jeden drobny szczegół przykuł uwagę wszystkich
2. Kary uderzą zapominalskich kierowców. Zaczynają się od 170 złotych, wystarczy zapomnieć o jednym
3. Monitoring nagrał, co sprzątacz robi psu. Nagranie dostało się do sieci

Tak było na przykład w wypadku jej partnera, który dopuszczał się wobec niej najstraszniejszych rzeczy. Pewnego razu, mężczyzna rzucił jej kota psom na pożarcie. By ją skrzywdzić, zabił niewinne zwierze. Ludzie, którzy są w stanie zrobić coś tak okrutnego, są zdolni do wszystkiego.

– To zdarzyło się przed wielu lat. Mam wrażenie, że w innym życiu, Ale dzięki tamtej historii rozumiem, jak skutecznie mózg ofiary potrafi się oszukiwać. (...) Wchodziłam do kuchni i paraliżował mnie strach, gdy mój ówczesny partner pojawiał się w drzwiach, bo... zupa była za słona. Znosiłam to trzy lata, ukrywając prawdę przed rodziną, znajomymi. Dopiero gdy wrzucił mojego kota między psy, które go rozszarpały, powiedziałam sobie: „Kaśka, zrób coś!" - kontynuowała dramatyczną opowieść.

Na szczęście udało jej się znaleźć wyjście z tej sytuacji. W opuszczeniu mężczyzny, który zmienił jej życie w piekło, pomogła terapia. Jej przykład może dawać nadzieje tysiącom kobiet, które doświadczaj podobnego traktowania.

Makabryczne doniesienia z Olsztyna. Psy trzymane w fatalnych warunkach, właścicielkę czeka surowa karaMakabryczne doniesienia z Olsztyna. Psy trzymane w fatalnych warunkach, właścicielkę czeka surowa karaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szczeniak był w okropnym stanie. Nie mógł uwierzyć, kto przyszedł go adoptować
  2. Pies rzucił się na małego chłopca. Niebywałe, co wydarzyło się sekundę później
  3. Twój kot się nudzi? Niezawodne sposoby na rozerwanie mruczka
  4. 90% osób nie jest w stanie znaleźć lamparta na tym zdjęciu. Błyskawiczny test na spostrzegawczość
  5. Mężczyzna przyłapał żonę w łóżku z kimś innym. Myślała, że nikt ich nie nakryje, grubo się myliła
  6. Wspaniały czyn 19-letniej strażaczki. Mało osób zdecydowałoby się na taki gest

Źródło: fakt.pl

Następny artykuł