kangur na szybie
Źródło: youtube.com/ theDodo

Myśleliście, że kangury są urocze? Niepokojące wideo pokazuje ich mniej przyjazną naturę

10 Września 2020

Kangury kojarzą nam się z zabawnymi skaczącymi wesoło po stepie zwierzakami. Rzeczywistość wygląda jednak dużo inaczej. Te torbacze potrafią wyrządzać ludziom ogromne szkody. Choć zdaniem niektórych, ten gatunek korzysta z rozwoju rolnictwa, zyskując nowe miejsca do żerowania i wodopoje, jest niebezpieczny dla trzody i bydła. Australijscy farmerzy traktują je mniej więcej tak, jak polscy rolnicy traktują dziki.

Kangury występują na terenie praktycznie całej Australii. Te egzotyczne zwierzęta, które Europejczycy mogą oglądać co najwyżej w zoo lub na wakacyjnych wyjazdach, traktowane są tam jak szkodniki. Niszczą uprawiane na polach rośliny i potrafią nawet atakować zwierzęta domowe i gospodarcze. Jakiś czas temu w sieci pojawiło się nagranie, na którym kangur bił trzymanego za szyję psa. Interweniować musiał właściciel czworonoga, który uderzył go pięścią w pysk, by ocalić pupila.

Myśliwy zastrzelił wartego kilkanaście tysięcy konia. Twierdzi, że pomylił go z dzikiemMyśliwy zastrzelił wartego kilkanaście tysięcy konia. Twierdzi, że pomylił go z dzikiemCzytaj dalej

Kangury traktowane są jak szkodniki

Choć ataki tych torbaczy na ludzi zdarzają się stosunkowo rzadko, nie powinno się nie doceniać tych zwinnych zwierzaków. Osiągają one do 1,5 metra wysokości ciała, stojąc na wyprostowanych nogach mogą sięgać nawet wysokości dwóch metrów i 85 kilogramów wagi. Poruszają się z prędkością prawie 30 kilometrów na godzinę. Są też dużo silniejsze od przeciętnego człowieka. Jak widać na nagraniu, ich łapy zakończone są ostrymi pazurami. Zazwyczaj, gdy kangur rzuca się na człowieka, przyczyn należy doszukiwać się w działaniach ludzi. Często spłoszone przez samochód zwierzę panikuje. Czuje się zagrożone i działa w samoobronie. W wypadku osobnika z filmu, bardzo możliwe, że jego zachowanie jest następstwem właśnie podobnego incydentu.

DZISIAJ GRZEJE:1. Jeż i kot są najlepszymi przyjaciółmi. Nietypowy duet stał się prawdziwymi gwiazdami
2. Dziewczynki nagrały filmik jak znęcają się nad małym kotkiem. Ich zachowanie oburza, na końcu zrobiły okropną rzecz
3. W Polsce ruszy pierwsza klasa o profilu łowieckim. Będą uczyć polowania na zwierzęta

Farmerzy nienawidzą kangurów

Wielu farmerów strzela do tych zwierząt. Boją się o swoje zwierzęta i mienie. Choć do prowadzenia odstrzału wymagane jest zezwolenie, nietrudno je uzyskać. Populacja tych zwierząt jest tak liczna, że rząd w niektórych okresach zachęca do kontroli ich populacji, prowadząc skupy skór i mięsa. Praktyka ta budzi ogromne kontrowersje. Obrońcy zwierząt nazywają ją niepotrzebnym okrucieństwem. Rolnicy z kolei mówią o przykrej konieczności. Coraz częściej widuje się te największe torbacze na ulicach przedmieść nawet większych ośrodków.

ZOBACZ FILM:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ciężko uwierzyć, ale na zdjęciu jest mops. Mało kto znajduje go w mniej niż minutę
  2. Czy wrześniowa pogoda będzie sprzyjająca dla grzybiarzy? Mamy pierwsze doniesienia z lasów, wiemy gdzie grzyby rosną najbujniej
  3. Skazał piękną klacz na śmierć. Wolontariusze błagają o pomoc, zostały ostatnie godziny
  4. Gigantyczny dog niemiecki zbliżył się do przerażonego szczeniaczka. Właścicielka nie reagowała
  5. Dorobił się milionów na przemyśle futrzarskim. Milioner tłumaczy się z warunków panujących na fermach zwierząt
  6. Naukowcy podali prognozę rozwoju epidemii dla Polski. Przedstawili najgorszy oraz najlepszy scenariusz

źródło: youtube.com

Następny artykuł