piesek
Źródło: instagram/asiaopozda

Podczas urlopu na Madagaskarze zajęła się ratowaniem psów. Niezwykłe zachowanie polskiej gwiazdy

11 Stycznia 2021

Joanna Opozda pomogła bezpańskiemu psu na urlopie! Zwierzę było wychudzone, zaniedbane, wkrótce mogło odejść za Tęczowy Most. Widząc stan zwierzęcia, Opozda ruszyła z pomocą. „Wiadomo, że świata nie zmienię ale chciałam Wam pokazać jaką przemianę przez ten tydzień przeszła Rita”, pisała na Instagramie.

Joanna Opozda odpoczywa obecnie na Madagaskarze. Gwiazda pojechała tam zaraz po rozstaniu z Antkiem Królikowskim, z którym była kilka miesięcy. Choć wszystko wskazywało na to, że będzie to miłość do grobowej deski, niestety uwielbiana przez fanów para rozstała się. Każda z gwiazd ruszyła w swoją stronę...

Joanna Opozda na wakacjach

Joanna Opozda często angażuje się w akcje na rzecz zwierząt. Modelka zachęca do pomagania bezpańskim psom czy kotom. Wie, że bez nas wiele zwierzaków nie przerwałoby na świecie. Kilka miesięcy temu, Opozda walczyła na przykład o odnalezienie właścicieli, którzy porzucili psa! Gwiazda nie jest obojętna na cierpienie, nie zostawia żadnego zwierzaka na pastę losu.

Nawet teraz podczas urlopu, Joanna zajęła się ratowaniem bezpańskich psów. Znając ich złą sytuację na Madagaskarze, pakując walizki, zdecydowała się o zabraniu ze sobą karmy dla czworonogów!

- Drodzy! Jak wiecie jakiś czas temu przyleciałam na Madagaskar. Jestem bardzo szczęśliwa i wdzięczna losowi, że miałam taką możliwość. Madagaskar to piękna wyspa, pełna magicznych zakątków, lemurów, cudownych plaż, zachwycającej roślinności... Raj. Niestety w tym „raju” psy mają piekło na ziemi. Malgasze uważają psiaki za „złe duchy”. Wszędzie pełno chorych bezdomnych piesków. Wiedząc o tym, przywiozłam z Polski trochę karmy i leków od weterynarza. Wiadomo, że świata nie zmienię ale chciałam Wam pokazać jaką przemianę przez ten tydzień przeszła Rita (święta Rita to patronka do spraw beznadziejnych) - zaczęła Joanna Opozda na Instagramie.

Piękny dzięcioł padł ofiarą sylwestrowej nocy. Tak fajerwerki wykańczają ptakiPiękny dzięcioł padł ofiarą sylwestrowej nocy. Tak fajerwerki wykańczają ptakiCzytaj dalej

Joanna Opozda uratowała psa na Madagaskarze

Aktorka zaopiekowała się psem, który otrzymał na imię Rita. Zwierzę było bardzo zaniedbane, możliwe, że gdyby nie pomoc gwiazdy, to nie przeżyłoby następnych dni.

- Sama skóra i kości. Do tego Rita jest malutka wiec nie miała szans wśród większych psów. Wyglądała jak mały zabiedzony, przerażony, szkielet... Oczywiście jej wygląd dalej pozostawia wiele do życzenia ale troszkę już przytyła :) Została odrobaczona i dostała swój kąt w hotelu w którym już zostanie :)) ! Spójrzcie jak wyglada po tych 7 dniach. Na pewno pokaże Wam ją znowu za jakiś czas :) - czytamy dalej.

Joanna zaznaczyła, że warto pomagać zwierzętom, które kochają bezinteresownie, są oddane i wierne.

- A jak wszyscy wiemy, rzadko spotykane cechy u ludzi. Poza tym jeśli my nie ułatwimy im życia to kto? - zapytała.

Ratunek dla Rity

Historia Rity bardzo poruszyła internautów, w tym nawet Leszka Stanka! Posypało się mnóstwo komentarzy, m.in. dotyczących sprowadzenia zwierzaka do Polski. Gwiazda wytłumaczyła, że jest to niemożliwe, ponieważ czworonóg nie ma odpowiednich szczepień, jak i na miejscu jest problem z weterynarzami.

- Mam po drodze dwie przesiadki, więc jest to niemożliwe. Każdy pies przed lotem musi mieć wyrobiony paszport, przejść kwarantannę... Fortuna - piesek uratowany we Włoszech, został przywieziony do kraju samochodem - wytłumaczyła Asia fanom, przypominając historię Fortuny.

Gwiazda zaapelowała o pomaganie potrzebującym zwierzakom też w Polsce! W naszych schroniskach wciąż mieszka wiele czworonogów, które marzą o nowych domach, kochających rodzinach. Na Instagrmie poleciła również fundacje, które potrzebują pomocy. Pamiętajcie, że jeśli nie jesteście w stanie adoptować zwierzaka, możecie pomóc finansowo czy przekazując różne dary.

Zobacz zdjęcie:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Następny artykuł