jeździec na autostradzie
Źródło: youtube.com/ NBC News

Po autostradzie pędził jeździec na koniu. Nie cofnął się przed niczym, miał ważny powód

22 Września 2020

Jeździec pędzący na koniu po autostradzie z pewnością przykuwa uwagę. Z resztą dokładnie o to mu chodziło. Chciał zainteresować ludzi poważną kwestią, jednak dobór metod budzi kontrowersje. Jego happening nie spodobał się przede wszystkim policji, krytykują go także obrońcy praw zwierząt. Kowboj sądzi jednak, że cel uświęca środki.

Jeździec nie wykonywał poleceń policji. Mimo wielokrotnych próśb o zatrzymanie się i odblokowanie kluczowej dla komunikacji obszaru drogi, mężczyzna wciąż mknął do przodu. Eskortujący go policjanci nie mogli interweniować w zdecydowany sposób. Bali się, że spłoszą konia, który mógłby wpaść pod koła ich samochodu lub zrzucić swojego właściciela z grzbietu, narażając go na poważne urazy, a nawet śmierć. Wydawałoby się że znaleźli się w patowej sytuacji. Kowboj całe zajście transmitował na Facebooku.

Border collie usłyszal melodię cieżarówki z lodami. Mógł zrobić tylko jednoBorder collie usłyszal melodię cieżarówki z lodami. Mógł zrobić tylko jednoCzytaj dalej

Jeździec nie stosował się do poleceń policji

W końcu kowboj zatrzymał się przy jednym ze zjazdów z autostrady. Ludzie, którzy utknęli w spowodowanym przez niego korku z całą pewnością odetchnęli z ulgą. Nie ulega wątpliwości, że jeźdźcowi udało się zrealizować swój podstawowy cel. Przykuł uwagę wielu osób, a także mediów. Trudno jednak powiedzieć, czy jego akcja przysporzy zwolenników jego postulatom. Przez megafon skandował "Pomyślcie o przyszłości swoich dzieci!". To hasło miało zachęcić ludzi do wypełniania kwestionariuszy związanych ze spisem ludności, od którego zależy to, ile pieniędzy dostaną lokalne władze na prowadzenie szkół, czy nowe inwestycje dla mieszkańców. Adam Hollingsworth, znany lokalny celebryta, w sieci występujący jako "Deadhead cowboy" chciał, zmotywować w ten sposób swoich sąsiadów do wzięcia udziału w inicjatywie.

DZISIAJ GRZEJE:1. Suczka urodziła szczenięta, sekundę później właściciel wyrzucił je na łąkę. Potem było tylko gorzej
2. Ogromny doberman nagle zbliżył się do maluszka. Chwilę potem wydarzyła się niezwykła rzecz
3. Konie w Janowie zostaną uratowane. Rząd dołoży miliony do słynnej hodowli

Jeźdźcowi grożą poważne konsekwencje

Mężczyzna zdaje się myśleć, że cel uświęca środki. Innego zdania byli policjanci, którzy aresztowali go stawiając mu zarzuty nieposłuszeństwa swoim poleceniom, niszczenia własności publicznej oraz znęcania się nad zwierzęciem. Koń ucierpiał w związku z jego działaniami. Bieg po rozgrzanym asfalcie skutkował urazami przednich kopyt i łap. Mężczyźnie odebrano zwierzę, które umieszczono w lokalnej lecznicy połączonej z azylem dla źle traktowanych stworzeń. Mimo że zyskał rozgłos, czekają go poważne konsekwencje.

ZOBACZ FILM:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Budżet 72-latka był niewielki, a w zrujnowanym domu przestało działać światło. Nie mógł uwierzyć w to, co spotkało go potem
  2. Kot z ludzką twarzą. Kobieta pokazała zdjęcie swojego pupila, ludzie są poruszeni
  3. Wypadek w mazowieckim. Przed maskę wyskoczył olbrzymi zwierz, nie miała szans wyhamować
  4. Pies załamał się, gdy właściciele sprzedali jego najlepszego przyjaciela. Uciekł z domu, aby go odnaleźć
  5. Krokodyl chciał ich zaatakować, a oni go zlekceważyli. Niemożliwe, co z nim robili
  6. Niebezpieczny element oderwał się od samolotu i spadł na polskie miasto. Mieszkańcy w strachu

Źródło: o2.pl

Następny artykuł