jenot
Źródło: Facebook/ekostraż

Dramat we Wrocławiu. W mieszkaniu zmarł mężczyzna, jego ciała pilnował jenot

14 Stycznia 2021

Służby ratunkowe zostały wezwane do jednego z mieszkań na Śródmieściu we Wrocławiu. Niestety, przebywający tam mężczyzna nie dawał żadnych oznak życia, po wejściu do środka, potwierdził się najgorszy scenariusz. Służby nie mogły jednak podjąć interwencji, ponieważ ciała pilnował jenot.

Wstrząsającą interwencję opisała Ekostraż na Facebooku. Pracownicy zostali wezwani na mieszkania w celu odłowienia jenota. Zwierzę pilnowało swojego pana, nie chciało odejść od jego zwłok. Interwencja była bardzo trudna. Nikomu nie uszły również na uwadze, warunki w jakich przebywało zwierzę.

Jenot pilnował zwłok mężczyzny

- W zasyfionym pokoju ujawniono siedzące na kanapie zwłoki mężczyzny. Z mężczyzną w pokoju mieszkał jenot, którego wykupił on z fermy zwierząt futerkowych. Żeby lekarz mógł stwierdzić zgon musieliśmy go odłowić i zaopiekować się nim. Było to bardzo trudne, zwłaszcza, że zwierzę chowało się za zmarłym - czytamy na Facebooku Ekostraży.

Opublikowany na Facebooku filmiki wzbudził sporo rekacji. Nie tylko ze względu na jenota, którego nie wszyscy znają (gatunek drapieżnego ssaka, szop, lis japoński). Ale i z uwagi, że pracownicy Ekostraży z początku zdecydowali się pokazać zwłoki mężczyzny! Dopiero później po fali krytyki, materiał uległ edycji.

Organizacja ochrony zwierząt zaopiekowała się jenotem. Jak zapewniła internautów od lat zajmuje się tym gatunkiem i doskonale, wie co robi. Jenot tak naprawdę okazał się jednostka, niestety odrobinę zaniedbają. Ma nadwagę, przerośnięte pazury, nużeniec oraz kaszlem wskazującym na infesjację nicieniami płucnymi.\

Gołkowice. Ktoś zabawił się w snajpera kosztem biednego psa. Przeżył, ale nie jest w dobrym stanieGołkowice. Ktoś zabawił się w snajpera kosztem biednego psa. Przeżył, ale nie jest w dobrym stanieCzytaj dalej

Kto zaopiekuje się jenotką?

Jenotka w tej chwili dochodzi do siebie, a aktywiści zapewniają, że robią wszystko, aby wyzdrowiała. Zapewne zajmie to sporo czasu, jednak później, kiedy zwierzę będzie zdrowe potrzebuje domu.

- Oczywiście zrobimy, co trzeba, w tym ogarniemy i zarejestrujemy jenotkę w organach administracji publicznej. Ale już teraz zwracamy się do fanów jenotów. Czy ktoś z Was, spełniając warunki formalne, w tym zapewnienie jej warunków zgodnych z biologicznymi potrzebami, zechce ją? - pytają na Facebooku.

Jenot to średniej wielkości zwierzę, które jednym przypomina psa, innym szopa. Prowadzą nocy tryb życia, ale w okresie, gdy mają młode są aktywne również w dzień. Niektóre jenoty zapadają nawet na sen zimowy! Niektórzy mówią, że wychowanie jenotów można przyrównać do wychowania psów.

Zobacz wideo:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Źródła: Facebook/ekostraż

Następny artykuł