jastrząb z mokotowa
Źródło: https://www.strazmiejska.waw.pl/

Warszawa. Jastrząb zabłądził, przywędrował do szkoły. Pomogli uczniowie i nauczyciele

25 Września 2020

Jastrząb wylądował na podwórku szkoły na warszawskim Mokotowie. Zwierzę zachowywało się spokojnie, ale było osłabione. Nauczyciele oraz uczniowie zadzwonili po służby ratunkowe. Wiedzieli, że jastrząb nie poradzi sobie sam.

Jastrzębie żyją w wielu miastach Polski. Wiele gatunków latających drapieżników świetnie odnajduje się w miejskim krajobrazie. Zazwyczaj gniazda wiją na dachach wysokich budynków. Polują na mniejsze ptaki lub biegające po ulicach gryzonie. Zwierzęta zmuszone są do przenoszenia się z naturalnych siedlisk do ludzkich metropolii. Działania człowieka wpływają na to, jak wygląda środowisko naturalne. Inne stworzenia muszą dostosować się do postępujących zmian, i podążać za swoimi ofiarami w poszukiwaniu nowych terenów łownych.

Ustawiali kamery w lasach, aby nagrać dzikie zwierzęta. Nie spodziewali sięUstawiali kamery w lasach, aby nagrać dzikie zwierzęta. Nie spodziewali sięCzytaj dalej

Jastrząb był wyraźnie osłabiony

Ptak siedział spokojnie na boisku. Zaniepokojeni jego stanem nauczyciele postanowili wezwać EkoPatrol Straży Miejskiej. Prowadzą go funkcjonariusze przeszkoleni do zajmowania się zamieszkującymi Warszawę zwierzętami.

- Strażniczka i strażnik którzy przybyli na miejsce zauważyli, że jastrząb nie może odlecieć i jest wyraźnie osłabiony. Chyba czując, że nikt nie chce mu zrobić krzywdy dał się spokojnie odłowić funkcjonariuszom. Wstępne badanie drapieżnika nie ujawniło żadnych ran lub kontuzji, ptak był tylko osłabiony - czytamy w relacji straży miejskiej na ich stronie internetowej.

Zazwyczaj ptaki tego gatunku trzymają się z dala od ludzi. Trudno spekulować na temat tego, co mogło dolegać temu osobnikowi.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Golden retriever zorientował się, że jedzie do weterynarza. Wideo z auta rozkłada na łopatki
2. Żona oskarżyła go o podjadanie z lodówki. Kiedy zobaczył nagranie z ukrytej kamery, oniemiał
3. Meksyk. Wyciągnęli z kanałów gigantycznego szczura. Przechodnie nie dowierzali własnym oczom

Jastrząb został przewieziony do Warszawskiego Zoo

Zwierzę trafiło do "Ptasiego Azylu", znajdującego się na terenie warszawskiego zoo. Opiekunowie i weterynarze z położonej na Pradze placówki postarają się pomóc mu wrócić do środowiska naturalnego. Specjalizują się w tego rodzaju przypadkach. Co roku do lecznicy trafia około 2 tysięcy ptaków, z czego niemal połowa wraca na wolność. Trafiają tam głównie zwierzęta chore, lub porzucone przez hodowców. Ornitolodzy starają się zająć każdym przypadkiem, jednak w wielu wypadkach są niestety bezradni.

Zabrała pitbulla na badanie krwi. Gdy weterynarz zbliżył się z igłą, pies nie czekał nawet sekundyZabrała pitbulla na badanie krwi. Gdy weterynarz zbliżył się z igłą, pies nie czekał nawet sekundyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pola Raksa gwiazdą “Czterej pancerni i pies”. Tak dzisiaj wygląda gwiazda serialu
  2. Dorosły owczarek niemiecki pierwszy raz widzi małego szczeniaka. Niezwykła reakcja psa
  3. Suczka żebrała na ulicy o jedzenie. Mężczyzna postanowił ją śledzić, osłupiał gdy poznał prawdę
  4. Chaos na lotnisku. Turyści rzucili się do ucieczki, nie mogli uwierzyć własnym oczom nagranie z Bielska-Białej podbija sieć. Ciężko uwierzyć, co zrobili z owcami
  5. Po śmierci pana kundelek został całkiem sam. Przez trzy miesiące czekał na pomoc
  6. Oburzające słowa Cejrowskiego. Podróżnik wywołał kolejny skandal. Internet nie zapomina

Źródło: strazmiejska.waw.pl

Następny artykuł