koń na wystawie
Źródło: unsplash.com/ Violeta Pencheva

Skandal w Janowie Podlaskim. Rynsztokowy język i bójka w strefie VIP aukcji

11 Sierpnia 2020

W Janowie Podlaskim w miniony weekend obywała się wystawa rasowych koni arabskich oraz aukcja tych zwierząt. To jedna z największych imprez tego typu na świecie. Araby z Polskiej stadniny uchodzą za jedne z najbardziej pożądanych na świecie. W licytacji biorą udział hodowcy i kupcy z całego świata. Podczas ostatniej edycji imprezy doszło jednak do skandalu. W strefie VIP, na oczach ważnych klientów komentator i były wiceprezes stadniny obrzucili się wyzwiskami. Doszło do rękoczynów.

W Janowie Podlaskim odbyła się aukcja Pride of Poland. Była to 51. edycja tej imprezy. Stadnina może świętować pewien sukces, mimo pandemii koronawirusa, która zmusiła niektórych gości i sędziów konkursowych do odwołania przyjazdu, osiągnęła imponujące wyniki finansowe. Udało się sprzedać 10 koni za łączną sumę prawie 1,6 miliona euro. To najwyższy wynik finansowy od czasu zmiany władz placówki. W trakcie spotkania podsumowującego imprezę, w strefie VIP doszło jednak do nieprzyjemnego incydentu. Interweniowali ochroniarze, na miejsce wezwano policję.

Malutki jelonek podszedł do dziewczynki. Rodzice dziecka wszystko nagraliMalutki jelonek podszedł do dziewczynki. Rodzice dziecka wszystko nagraliCzytaj dalej

W Janowie Podlaskim wybuchła awantura w strefie VIP

O sprawie donosił między innymi portal gazeta.pl. Obaj uczestnicy zajścia przekazali jego dziennikarzom wyjaśnienia odnośnie swojego zachowania. Awantura odbiega jednak od typowo salonowych standardów. Miało pójść o słowa, jakie były wiceprezes stadniny rzucił do słuchawki swojego telefonu. Mateusz Leniewicz-Jaworski reprezentował na aukcji kilku zagranicznych hodowców. Gdy udawał się do namiotu z partnerami biznesowi z Belgii minął komentatora aukcji, Marka Szewczyka. Mężczyźni nie przepadają ze sobą. Były redaktor "Konia Polskiego" często krytykował działania władz stadniny za jego kadencji.

- Usłyszałem tylko "ty gnoju", po czym zostałem uderzony cztery razy pięścią w tył głowy, kiedy szedłem do namiotu VIP ze swoimi klientami z Belgii. Rozmawiałem wtedy przez telefon, który wypadł mi z rąk, z twarzy spadły mi okulary. Koszmarna historia - powiedział Mateusz Leniewicz-Jaworski w rozmowie z portalem gazeta.pl

DZISIAJ GRZEJE:1.Malutki jelonek podszedł do dziewczynki. Rodzice dziecka wszystko nagrali
2. Szczeniak urodził się z pięcioma łapkami. Jego wygląd odbiera mowę, jest niezwykły

Były wiceprezes stadniny w Janowie Podlaskim uderzony w głowę

Inaczej sprawę komentuje drugi z uczestników zajścia. Jego zdaniem Leniewicz-Jaworski miał sprowokować go do takiego zachowania. Dziennikarz i komentator nie zamierza przepraszać za swoje zachowanie.

- To prosta sprawa, nie ma w niej drugiego dna. Kiedy się mijaliśmy, Jaworski, rozmawiając przez telefon, powiedział "o Szewczyk, ta menda". Więc dałem mu w twarz otwartą ręką. Czy żałuję? Nie. Jesteśmy po dwóch stronach barykady, a on stoi po złej stronie - skomentował sprawę w rozmowie z Rzeczpospolitą Szewczyk.

Mężczyźni zostali rozdzieleni przez ochronę imprezy. Na miejsce wezwano policję, która spisała protokół i przyjęła zeznania od obu panów. W związku z tym, że były wiceprezes stadniny nie odniósł poważnych obrażeń, sprawa nie trafi do prokuratury. Może on jednak wytoczyć postępowanie cywilne przeciwko Szewczykowi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczki
  2. Lekarz przeżył śmierć kliniczną i twierdzi, że był w niebie. Opowiada jak tam było
  3. Skrajnie zaniedbaną suczkę pożerały pasożyty. Sołtys za nic miał życie swojego pupila, teraz żąda jego zwrotu
  4. Ogromny rekin zaatakował fokę, jednak nie nacieszył się zdobyczą. Wszystko nagrała kamera
  5. Lwiątko cierpiało ku uciesze turystów. Prezydent Putin interweniował osobiście
  6. Potężny wybuch, domy po prostu zniknęły w sekundę. Są ofiary, za granicą doszło do tragedii

Źródło: gazeta.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł