jamnik
Źródło: facebook.com/onlyinaustralia

Maleńki jamnik jako pies pasterski? Niesamowite nagranie podbija sieć

11 Października 2020

Jamniki to psy raczej drobnej budowy. Rzadko kiedy pracują u boku ludzi. Generalnie uważa się je za zwierzęta do towarzystwa, choć dawniej zdarzało im się brać udział w polowaniach. Uczestniczyły w łowach na borsuki, choć są małe, odznaczały się świetnym węchem i olbrzymią wytrwałością. Zwierzak z nagrania próbuje jednak swoich sił w nieco innym zawodzie.

Jamnik uchodzi za małego psa o wielkim charakterze. Poza wytrwałością cechuje go niesamowity upór, który potrafi przyprawić jego właścicieli o ból głowy. To zwierzaki samodzielne, obdarzone ogromną pewnością siebie. Ten zestaw cech u małego psiaka potrafi być problematyczny. Często nie okazuje on szacunku większym psom, być może zapominając o swoich rozmiarach. Czasem aż rwie się do konfrontacji. Choć dla nas maluch szczekający na wielkiego doga niemieckiego wygląda rozkosznie, czworonogi nie zawsze są tak wyrozumiałe.

Sznaucer po 2 latach rozłąki zobaczył panią. Reakcja jest niesamowita, pies aż stracił przytomnośćSznaucer po 2 latach rozłąki zobaczył panią. Reakcja jest niesamowita, pies aż stracił przytomnośćCzytaj dalej

Jamnik pracował jako pies pasterski

Pies widoczny na filmiku to 6-letni jamnik o imieniu Frankie. Od urodzenia żyje ze swoimi właścicielami na farmie Girilambone w Nowej Południowej Walli (Australia), gdzie towarzyszy im w codziennych obowiązkach. Choć jego rasa nie należy do grupy psów pasterskich, świetnie radzi sobie z opieką nad stadem owiec. Mniejsze psy często nie nadają się do takich obowiązków. Chodzi tu nie tylko o fakt, że drobne czworonogi zazwyczaj nie mają posłuchu u większych zwierząt. Kluczowe znaczenie ma tu ich zdolność do koncentracji. Zaganianie owiec w jedno miejsce jest zadaniem mozolnym, co chwile, któraś z nich próbuje zboczyć z wyznaczonej ścieżki, lub tamuje ruch dla innych zwierząt. Na szczęście Frankie ma swoje sposoby na oporne sztuki. Zazwyczaj szybko przywraca w stadzie porządek.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Szczeniak ze schroniska opanował niewiarygodną sztuczkę. Liczył, że dzięki niej znajdzie nowy dom

2. Pies załatwił się w domu. Mężczyzna zrobił wstrząsającą rzecz, nie mieści się w głowie
3. Adoptowany pies zastępuje kociętom matkę. Najsłodszy widok na świecie

Jamnik może zawstydzić niejednego owczarka

Jamniczek dobitnie udowodnił, że rozmiar to nie wszystko. Swoim ogromnym zapałem nadrabia to, czego poskąpiła mu natura. Ten aktywny maluch ma przed sobą bardzo ciężkie zadanie. Większość owiec jest od niego od kilku do kilkunastu razy większa. Na szczęście jego często poszczekiwania i fakt, że jest wszędzie, brykając wokół nich na swoich krótkich nóżkach, budzi ich szacunek. W swoim fachu osiągnął to, czego nie udaje się niejednemu owczarkowi. Na nagraniu widzimy, jak świetnie idzie mu panowanie nad ogromnym stadem owiec. Nic nie umknie jego uwadze.

ZOBACZ FILM:

Suczka pitbulla została rozdzielona ze swoimi dziećmi. Cały czas płakała w schroniskuSuczka pitbulla została rozdzielona ze swoimi dziećmi. Cały czas płakała w schroniskuCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ostatni odcinek "Tańca z gwiazdami" wzruszył telewidzów. Jeden występ całkowicie skradł serca jurorów
  2. Maleńki pies utknął w dziurze. Właściciel nie mógł opanować łez gdy go ratował, wzruszające nagranie
  3. Tankował samochód, gdy podszedł do niego pies. Przeczytał napis na jego obroży i zdębiał
  4. Wstrząsające nagranie z monitoringu. Wyrzucił psy przy czyjejś posesji, samo patrzenie boli
  5. Suczka pitbulla została rozdzielona ze swoimi dziećmi. Cały czas płakała w schronisku
  6. 20 osób nie żyje, prawdziwy dramat. Wszyscy jechali jednym autobusem do zagranicznej świątyni

Następny artykuł