Jakie rasy psów będą się dobrze czuły w mieszkaniu?
Źródło: pexels/Dominic Buccilli

Jakie rasy psów nadają się do życia w bloku? Warto wiedzieć przed adopcją, znamy idealnych kandydatów

28 Września 2020

Jakie rasy psów nadają się do życia w bloku? Wielu miłośników tych zwierząt zadaje sobie to pytanie. Większość czworonogów potrzebuje jak największej przestrzeni. Szczególnie duże psy mogą męczyć się żyjąc na kilkudziesięciu metrach kwadratowych, musząc zadowolić się ledwie kilkoma spacerami dziennie. Mieszkanie nie jest najlepszym miejscem dla owczarka czy husky'ego. Niektóre futrzaki odnajdują się na małym metrażu lepiej od innych.

Jakie rasy psów nadają się do życia w bloku? Poniżej prezentujemy krótką listę czworonogów, które uwielbiają stały kontakt z człowiekiem i nie potrzebują bardzo długich spacerów. Choć większość tych zwierzaków jest stosunkowo popularna, niektórzy mogli nie słyszeć o niektórych z nich. Na liście znajdziemy głównie psy do towarzystwa. Zazwyczaj do szczęścia wystarczy im stały kontakt ze swoim właścicielem i pełna miska. Oczywiście, lubią też spacery. Mimo swoich rozmiarów nie różnią się bardzo od większych kolegów.

Poszła na kwarantannę, odmówiono jej pomocy przy psie. Słowa niektórych polskich urzędników oburzająPoszła na kwarantannę, odmówiono jej pomocy przy psie. Słowa niektórych polskich urzędników oburzająCzytaj dalej

Jakie rasy psów odnajdą się w mieszkaniu w bloku?

Duże psy nie czują się najlepiej w ciasnych mieszkaniach. Uwielbiają przesiadywać w ogrodzie, czasem mają potrzebę odpoczęcia od towarzystwa ludzi. Mają także większe potrzeby ruchowe. Jeśli nie możemy wypuszczać ich stale na dwór, spędzimy masę czasu na wspólnych spacerach. Z tego względu mieszkańcom bloków polecane są mniejsze rasy.

1. Yorkshire terier - z reguły to psy łagodne i sprytne. Wiele osób dziwi się, gdy słyszy, że to psy pewne siebie i odważne. Poleca się je w szczególności rodzinom z dziećmi. Te niewielkie pieski są aktywne i chętne do nauki. Uwielbiają wspólne zabawy i pieszczoty ze strony ludzi. Niewłaściwie wychowywany może jednak stwarzać problemy. Istotne jest wyznaczenie mu jasnych granic. W innym wypadku pies może być głośny, często domagać się jedzenia poza wyznaczonymi porami posiłków i ignorować prośby i komendy. Łatwo je rozpieścić. Ze względu na dominujący charakter mogą nie dogadywać się z innymi zwierzakami.

2. Pinczer miniaturowy - mimo niewielkich rozmiarów te pieski są bardzo silne i wytrzymałe. Poleca się je szczególnie aktywnym osobom. Chętnie towarzyszą swoim właścicielom podczas biegów i długich spacerów. To towarzyskie zwierzaki, które bardzo nie lubią samotności. Często wyrastają na głośne psy, jednak dzięki właściwemu wychowaniu i socjalizacji od okresu szczenięcego łatwo tego uniknąć. To wesołe zwierzaki o zrównoważonym charakterze. Chętnie wybierają sobie ulubionego domownika, którego darzą szczególnym uczuciem.

DZISIAJ GRZEJE:1.16-latek prowadził azyl, zabili mu wszystkie zwierzęta. Stanął na nogi, ale pojawiły się olbrzymie problemy
2.Koszmarne sceny w polskim mieście. Pies pogryzł 12-latka, lekarze walczą o życie chłopca
3.Wielu Polaków popełnia identyczne błędy. Cierpią niewinne domowe zwierzęta

3. Maltańczyk - to pies łagodny, towarzyski i bardzo rodzinny. Lubią pieszczoty i zabawy z ludźmi. Podbiją serce każdego gościa odwiedzającego nasze mieszkanie. Dobrze dogadują się z dziećmi. Białe puszyste kuleczki stanowią świetny materiał na pierwszego czworonoga. Nie są wymagające w hodowli, cieszą się dobrym zdrowiem i rzadko kiedy sprawiają problemy. Mogą przejawiać lęk separacyjny, jeśli zostawiamy je same na zbyt długo.

Chihuahua nie zamierza wstawać. Właściciel nagrał, jak maluch reaguje na pobudkęChihuahua nie zamierza wstawać. Właściciel nagrał, jak maluch reaguje na pobudkęCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nikt nie wierzył w powodzenie pary karłów. Jak wyglądają teraz ich dzieci?
  2. Wierny pies nie chciał opuścić nieprzytomnego pana na krok. Zdjęcia rozczulają do łez
  3. Babcia wyszła tylko na spacer z yorkiem, a niechcący stała się gwiazdą. Wideo jest hitem sieci
  4. Skandaliczne zachowanie turystów w Tatrach. Narazili konie, tragedia
  5. Kot domowy tylko w domu z człowiekiem? Internauci stawiają sprawę jasno, wszystko przez ostatni atak mruczka na węża
  6. Uwaga, niebawem Polska może wydać ENA. Nie ma ani chwili do stracenia

źródło: fajnyzwierzak.pl

Następny artykuł