Wściekły kot
Źródło: unsplash/Erik-Jan Leusink

Jakich ludzi nie znoszą koty? 5 typów osobowości, z którymi mruczki nie chcą mieć nic wspólnego

7 Listopada 2020

Jakich ludzi nie znoszą koty? Niektórzy właściciele zwierząt mogą zauważyć, że ich pupile garną się jedynie do wybranych osób, a innych unikają jak ognia. Oto 5 typów ludzkiej osobowości, która nie współgra z charakterem kocurków.

Jakich ludzi nie lubią koty? Niby tak proste pytanie, a jednak budzi mnóstwo kontrowersji wśród zaciekawionych tematem osób. Czy istnieje zbiór konkretnych cech, które nie odpowiadają mruczkom? Behawioryści wyspecjalizowani w kociej psychologii opracowali 5 typów ludzkiej osobowości, które nie wzbudzają sympatii w tych zwierzętach. Poniżej znajdziecie typy osób, z którymi mruczki raczej się nie dogadają.

Prezydent Przemyśla przerywa milczenie. Czy psy, które zagryzły 12-letniego Kamilka, zostaną uśpione?Prezydent Przemyśla przerywa milczenie. Czy psy, które zagryzły 12-letniego Kamilka, zostaną uśpione?Czytaj dalej

Jakich ludzi nie lubią koty?

Wielu miłośników zwierząt jest zdania, że koty są obdarzone tzw. szóstym zmysłem. Zwierzęta te intuicyjnie wybierają osoby, które mogą obdarzyć zaufaniem. Mają wysokie wymagania, dlatego podświadomie unikają tych, którzy mają wobec nich złe intencje lub nie sprostają ich oczekiwaniom. Na ich miłość trzeba zasłużyć, dlatego warto wystrzegać się zachowań, które są przez nie potępiane. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, o jakich cechach mowa, poniżej rozwiewamy wszelkie wątpliwości w tej sprawie.

DZISIAJ GRZEJE:1. Zostawiła szczeniaka sam na sam z nową opiekunką do zwierząt. Kiedy obejrzała nagranie z monitoringu, serce podeszło jej do gardła
2. Cała prawda o mamie Zenka Martyniuka. Ma 71 lat, a tak się zachowuje
3. Dla żartu pochwaliła się dziwacznymi zdjęciami z porodu. Internauci są zniesmaczeni, "powinnaś iść się leczyć"

Typ 1 - Leń. Koty nie lubią osób, które zaniedbują ich potrzeby i nie zapewniają im należytej pielęgnacji. Mruczki znane są z zachowywania absolutnej czystości, dlatego widok niesprzątniętej kuwety może je skutecznie obrzydzić. Prędzej skorzystają z zupełnie innego miejsca, niż zdecydują się załatwić na brudnym żwirku. Ponadto koty nie zadowolą się byle ochłapem, który rzuci im rozleniwiony właściciel. Wymagają specjalnie dobranej karmy, która zadowoli ich podniebienie. Oprócz tego człowiek-leń, który nie ma ochoty na wspólne zabawy, skutecznie unieszczęśliwi swojego pupila lub może nawet doprowadzić do domowej wojny.

Typ 2 - Nielubiący zwierząt. Ten punkt jest chyba oczywisty. Żadne zwierzę nie zapała miłością do osoby, która nie odwzajemnia ich uczucia. Koty wyczuwają nastawienie człowieka, dlatego w mig zdemaskują każdego, kto wolałby nie wchodzić z nimi w żadne interakcje. Co ciekawe, istnieje pewne odstępstwo od tej zasady. Mruczki, które przebywają w większym gronie osób, przeważnie wybierają faworyta na podstawie jego... obojętności! Ludzie nastawieni neutralnie nie są postrzegani przez nie jako potencjalne zagrożenie. Uporczywe spojrzenia mogą być traktowane jako prowokacja.

Typ 3 - Wulkan energii. Osoby, które mają w sobie niewyczerpane pokłady energii lub przejawiają tendencje do nieskoordynowanych, raptownych zachowań, mogą spłoszyć kocurka. Szybkie ruchy, niespodziewane wstawanie z kanapy, niekontrolowane wybuchy śmiechu - takich zachowań warto unikać, jeśli w pobliżu jest wąsaty przyjaciel. Z tego powodu koty mogą mieć pewne uprzedzenia w stosunku do rozbieganych dzieci.

Typ 4 - Skąpiradło. Opieka nad zwierzęciem domowym wymaga poświęceń i zaangażowania ze strony opiekuna. Prawda jest taka, że koty bywają wybredne, dlatego zdarza im się strzelić "focha". Nie zawsze akceptują wszystko to, co dostają, lecz właściciel, który nie chce podzielić się smakołykiem czy nie kupuje im nowych zabawek, szybko zostanie skreślony w jego oczach. Kocurki lubią być rozpieszczane, dlatego warto czasem powalczyć o ich sympatię.

Typ 5 - Nudziarz. Chyba nikt nie przepada za osobami, w których towarzystwie nie dzieje się nic szczególnie interesującego. Opieka nad kotem wymaga czasem kreatywności i popuszczenia wodzy fantazji, szczególnie w kwestii zabawy czy odczytywania ich języka ciała. Ludzie, którzy nie potrafią zaakceptować "inności" swoich pupili mogą zostać potraktowani w chłodny sposób. Warto pamiętać, że wystarczy trochę pokombinować, aby stworzyć ze zwykłej rzeczy niesamowicie atrakcyjną zabawkę i uszczęśliwić mruczka. Zwierzak z pewnością doceni starania właściciela i szybko oswoi się z jego usposobieniem.

Wszystkie 203 psy zostały adoptowane ze schroniska. Poza jednymWszystkie 203 psy zostały adoptowane ze schroniska. Poza jednymCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kot z ludzką twarzą. Kobieta pokazała zdjęcie swojego pupila, ludzie są poruszeni
  2. Nowe, drakońskie kary za brak maseczki. Prezydent Andrzej Duda zadecydował
  3. Golden retriever wygląda, jakby nosił maskę. Jego pyszczek jest niepowtarzalny
  4. 12-letni chłopiec podrzucił szczeniaka do schroniska. Dołączył list wywołujący strumienie łez
  5. Przechodnie odebrali suczkę uzależnionemu od picia mężczyźnie. Niestety, było już za późno
  6. Urodziła się bez nóg, a dziś dokonuje niemożliwego. Przedstawiamy kobietę, której historia jest gotowym scenariuszem filmowym
  7. Najszybszy przepis babci na blok czekoladowy bez pieczenia. Chwila mieszania i do lodówki

źródło: koty.pl

Następny artykuł