szczeniak czeka na imie
Źródło: unsplash.com/Jairo Alzate

Jaki wpływ na życie psa ma jego imię? Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy

19 Listopada 2020

Jaki wpływ na życie psa ma jego imię? Zwierzak będzie je słyszał dziesiątki razy dziennie. Musi umieć na nie szybko reagować. Wybierając czworonogowi imię, warto kierować się kilkoma prostymi zasadami.

Jaki wpływ na życie psa ma jego imię? Wielu świeżo upieczonych właścicieli zwierząt czuje pokusę, by nazwać je w zabawny lub bardzo wymyślny sposób. Powszechnie stosowane rozwiązania takie jak Reks, Azor czy Burek wydają nam się nudne i banalne. Czasem jednak lepiej postawić na klasykę. Za tymi zwyczajowymi imionami kryje się pewna mądrość.

Kotka przez 12 lat mieszkała w kościele. Po jej śmierci odprawiono wyjątkową ceremonięKotka przez 12 lat mieszkała w kościele. Po jej śmierci odprawiono wyjątkową ceremonięCzytaj dalej

Jaki wpływ na życie psa ma jego imię?

Jak wskazują weterynarze, behawioryści i trenerzy czworonogów, wybór właściwego imienia dla psa może mieć ogromne znaczenie. To ono zadecyduje między innymi o powodzeniu szkolenia czy posłuszeństwie zwierzaka.

Imię powinno być krótkie i dźwięczne. Najlepiej jeśli składa się z jednej lub dwóch sylab. Zdarzają się przypadki, w których psy nazwane dłuższymi słowami w ogóle nie reagują na nawoływania właścicieli.

Nie może ono brzmieć podobnie do wyrazów, którymi posługujemy się na co dzień. Słysząc słowo podobne do swojego imienia, w sytuacjach, w których się do niego nie zwracamy, pies mógłby czuć się zdezorientowany.

Imię nie powinno być wulgarne ani obraźliwe dla kogokolwiek. Zazwyczaj staramy się unikać ludzkich imion. Jeżeli masz zabawny pomysł na nazwanie swojego psa, lepiej zastanów się trzy razy, czy żart ten będzie kogokolwiek bawił za kilka lat. Nie warto ulegać przy tym chwilowym trendom.

Jak więc wybrać imię dla psa? Poniżej zaprezentujemy kilka krótkich porad, dzięki którym unikniecie popularnych pomyłek. Poza wymienionymi wyżej kwestiami znaczenie mogą mieć nawet pozornie nieistotne szczegóły.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Wiemy, jak czuje się szczeniak, który konał na środku drogi. Niestety, 200 metrów dalej rozegrała się kolejna tragedia
2.Wiemy, kto wystąpi w kolejnej edycji "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Poznajcie uczestników

Jakie imię nadać psu?

Trafił do was maleńki maltańczyk o bielutkiej sierści i wasze pociechy chcą go nazwać Śnieżynka? Kupiłeś ogromnego bernardyna i rozważasz nazwanie go Olbrzymem? Spróbujemy przekonać was, że to nie jest dobry pomysł.

Oba imiona są dość długie, prawdopodobnie skończy się to tak, że zaczniecie używać różnych pseudonimów, zdrobnień i skrótów. Pies, którego wołamy na wiele sposobów, może się w nich pogubić.

Na dodatek na podstawie badań psiego słuchu ustalono, że psy najlepiej reagują na imiona zawierające głoskę "r", jak i miękkie głoski takie jak "ź". Dobrze reagują także na zbitkę "ks".

Z tego względu czasem lepiej postawić na sprawdzone rozwiązania. Keks, Azor czy Reks mogą nie być zbyt oryginalne, jednak z pewnością spotkają się z pozytywną reakcją waszego czworonoga.

Dalmatyńczyk zakłóca kociakowi drzemkę. Wtedy dostaje niezapomnianą nauczkę, reakcja mruczka bawi do łezDalmatyńczyk zakłóca kociakowi drzemkę. Wtedy dostaje niezapomnianą nauczkę, reakcja mruczka bawi do łezCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjami
  2. Ogromne oburzenie po słowach premiera. Padły ostre słowa z Zakopanego. Wszystko przez ferie
  3. Tak żyje Świerzyński. Własna stadnina, dorożki na każdą okazję i wielki jacht. Wypożyczenie bryczki do ślubu kosztuje krocie
  4. Roczna dziewczynka przytula się do gigantycznego bernardyna. Reakcja psa bezcenna
  5. Samotny owczarek niemiecki odwiedził komisariat. Przyszedł zgłosić własne zaginięcie
  6. Olbrzymia rewolucja w medycynie. Rentgen będzie znacznie bardziej szczegółowy i dostanie kolor
  7. Archeolodzy donoszą o wyjątkowym odkryciu. Uważano, że znalezisko jest tylko legendą

źródło: kochamyzwierzaki.pl , psy.pl

Następny artykuł