bolończyk, pudel, chihuahua, mops
Źródło: pixabay.com/3975947, pixabay.com/RitaE, pixabay.com/Didgeman

Jaki jest najlepszy pies dla seniora? 5 ras, które będą idealne

17 Października 2020

Pies dla seniora musi spełniać określone wymagania. Ważne jest, by opiekun mógł zapanować nad zwierzakiem, jak i za nim nadążyć. Pupil może pomóc w walce z samotnością oraz wnieść dużo żywiołowości do życia osoby starszej. Wspólne spacery z psem stanowią świetną rozrywkę, a także pretekst, by regularnie zażywać ruchu na świeżym powietrzu.

Pies dla seniora powinien mieć określone cechy fizyczne i psychiczne. W większości wypadków będziemy więc mówić tu o rasach o drobniejszej budowie i łagodnym, uległym usposobieniu. Decydując się na zakup zwierzaka, powinniśmy skupić się na tym, by jego preferencje jak najbardziej odpowiadały naszemu trybowi życia. Aktywne osoby zazwyczaj wybierają większe czworonogi, które mogą towarzyszyć im podczas biegów po lesie. Bardziej stateczni ludzie adoptują pieski, które dobrze czują się, spędzając więcej czasu na kanapie. W wypadku osób starszych powinniśmy także pomyśleć o psie, który nie będzie ich zbytnie nadwyrężał.

Kożuchowska żali się na kredyt we frankach, wcześniej zarobiła 2 mln w pół roku. W trudnych chwilach może liczyć na wsparcie psich przyjaciółKożuchowska żali się na kredyt we frankach, wcześniej zarobiła 2 mln w pół roku. W trudnych chwilach może liczyć na wsparcie psich przyjaciółCzytaj dalej

Jaki jest najlepszy pies dla seniora?

Opieka nad psem to niestety nie tylko przyjemności, ale także momentami ciężka praca. Musimy po nich sprzątać, wyprowadzać je na spacery, myć, a czasem nawet wziąć na ręce i przenieść. Duży czworonóg potrafi pociągnąć za smycz na tyle mocno, że zdrowy dorosły człowiek miewa problemy z utrzymaniem go. Z tego względu pupil seniora, powinien być mniejszy. Jak że rasa psa determinuje nie tylko jego wygląd, ale też charakter, możemy wybierać ze spokojniejszych odmian, o łagodnym charakterze. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie temu, by senior przygarnął czworonoga dużej lub średniej wielkości, warto jednak upewnić się wtedy, że będziemy w stanie nad nim zapanować. Osoby starsze często decydują się na opiekę nad psami dorosłymi, lub nawet wiekowymi, z racji na to, że wymagają one mniej ruchu i posiadają już wyrobione nawyki.

DZISIAJ GRZEJE:1. Właściciel zgotował psu koszmar. Ratownicy wciąż nie mogą uwierzyć, poszukują złoczyńcy
2. Myśleli, że ich pies jest chodzącym ideałem. Wszystko zmieniło się, gdy zobaczyli nagranie z ukrytej kamery
3. Karetka zabrała właściciela do szpitala. Niemożliwe, co zrobił lojalny pies

Rasy psów odpowiednie dla seniorów

1. Bolończyk - To uroczy zwierzak o białej sierści. Według standardu jest spokojny i uległy. Uwielbia pieszczoty na kanapie i bliskość z opiekunem. Należy do ras psów do towarzystwa, nie lubi zostawać sam w mieszkaniu. Z racji na drobną budowę ciała i długość łap nie wymaga zbyt dalekich spacerów.

2. Chihuahua - Jest to jeden z najmniejszych psów świata. Ze względu na rozmiar bywa noszony na rękach lub w torebce. Jego wygląd potrafi jednak zmylić. Ten czworonóg jest najaktywniejszym z pojawiających się w tym zestawieniu. Często wykazuje także skłonności do dominacji. Mimo to będzie się czuł świetnie ze starszą osobą, która poświęci mu dostatecznie dużo uwagi.

3. Mops - Te psy, ze względu na budowę pyska nie mogą podejmować zbyt intensywnego wysiłku. Są łagodne i uległe. Urocze maluchy potrafią rozbawić niejedną osobę do łez. Zwierzak dostarcza swojemu właścicielowi wiele powodów do śmiechu, jak i darzy go szczerym uczuciem i bezwzględnym oddaniem.

4. Pudel - Te zwierzaki często w filmach lub książkach towarzyszą dostojnym starszym paniom. Same psy nie są jednak wyniosłe. Uwielbiają wspólne zabawy i spacery. Ich sierść często wymaga jednak pielęgnacji.

5. Maltańczyk - kolejny biały maluch. Pies także dość aktywny i lubiący zabawę. Od swojego właściciela wymaga ogromnych ilości uwagi. Jest strasznym pieszczochem, który stara się nie odstępować właściciela na krok.

Bassador nagle przewrócił się na ziemię, a właściciel wyciągnął telefon. Przechodnie nie wiedzieli, co się dziejeBassador nagle przewrócił się na ziemię, a właściciel wyciągnął telefon. Przechodnie nie wiedzieli, co się dziejeCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. "Królowe życia": Izabela Macudzińska spodziewa się nowego członka rodzin. Kobieta podzieliła się radosną informacją
  2. Zrobiła zdjęcie z fleszem, kiedy jej pies nieustannie szczekał. Dojrzała straszny szczegół, przerażające
  3. Dramat rozegrał się w parku. Łzy same cisną się do oczu, kiedy dowiadujemy się, co stało się szczeniakowi
  4. Zaśpiewała anielskim głosem, aż wszyscy zdębieli. Chihuahua najlepszą piosenkarką 2020 roku
  5. Przemyśl. Dramatyczny i poruszający apel właścicielki pitbulli. "Najlepiej jest uśpić i mieć problem z głowy, bo jest nagonka"
  6. Masz banknot 20 zł? Może być wart fortunę, lepiej przeszukaj portfel

Źródło: styl.pl

Następny artykuł