plec kota maly kotek
Źródło: pixabay/HelgaKa

Jak rozpoznać płeć kota? Czy podniesienie ogona wystarczy? Istnieje bardzo łatwy sposób, po tym trudno się pomylić

17 Listopada 2020

Jak rozpoznać płeć kota? Właściciele mruczków często zastanawiają się, czy ich kotka urodziła koty czy kotki. W przypadku dużych zwierzaków wystarczy zajrzeć im pod ogon, jednak jeśli chodzi o młode to należy się nieco pogłowić. Istnieje jednak prosty sposób na to, aby poznać płeć kociaka i nie głowic się długimi tygodniami.

Jak rozpoznać płeć kota? Opiekunowie zwierzaków często mają z tym problem i czasem zbyt wcześnie nadają imiona swoim pupilom. Kot o imieniu Zuzia, kotka o imieniu Maciuś - to tylko kilka przykładów, jak często mylą się właściciele. W przypadku kiedy zwierzę otrzyma imię od przymiotnika np. Czarny łatwo je zmienić na Czarna i po kłopocie. Ale od imienia Zosia dla kotki ciężko już zrobić męski odpowiednik. Bywa i tak, że kocur na zawsze już pozostaje Zosią, jednak bez rujki a z męskimi genitaliami...

Jak uniknąć wpadki i prawidłowo rozpoznać płeć u kota?

Przywiązali kundelka krótkim łańcuchem do budy. Przywiązali kundelka krótkim łańcuchem do budy. "Obcięli uszy" i połamali ogon, straszne, co jeszcze mu zrobiliCzytaj dalej

Kocur czy kotka? Jak rozpoznać płeć mruczka?

Jedni próbują odgadnąć płeć po umaszczeniu, inni po charakterze zwierzęcia, a pozostali nawet strzelają! (Jest w końcu 50 % szans). Płeć małego kotka może wydawać się trudna do odgadnięcia, ale nie należy się poddawać wystarczy poznać kilka wskazówek. W przypadku kotów o maści szylkretowej prawie zawsze są to kotki (rudy i czarny jednocześnie), natomiast rudzielce to kocury - jednak nie należy brać tego za 100 % pewniak.

U dorosłych kotów raczej trudno się pomylić, ponieważ różnice wyglądzie zewnętrznym są widoczne gołym okiem. Wystarczy podnieść ogon do góry i jeśli nie mamy do czynienia z wykastrowanym kocurem, nie powinniśmy się pomylić. W przypadku młodych kociąt po podniesieniu ogona do góry należy szukać charakterystycznych znaczków. Dwie kropki a może kropka i średnik? Który znak mówi nam o kotce, a który o kocurze?

Kiedy genitalia małych kociaków się wykształcą, wystarczy podnieść ogon do góry i zobaczyć, jakiej zwierzę jest płci. Jeśli chodzi o samce to odbyt i ujście układu moczowo-płciowego są od siebie oddalone ok. 1,3 cm w przypadku kociąt i ok. 2,5 cm w przypadku dorosłego osobnika. Kształt i ułożenie przypomina dwukropek (:). Pomiędzy nimi znajdują się jądra.

Z kolei mówi się, że kotki pod ogonem mają średnik (;). Odbyt i ujście układu moczowo-płciowego są zlokalizowane blisko siebie.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Olbrzymi pitbull otworzył pysk przy dziecku. Rodzice nie zdążyli zareagować
2. Był martwy przez 45 minut. Dalszy bieg zdarzeń nawet lekarze nazywają cudem
3. Ręce opadają. Ktoś przywiązał psa nocą do ławki, zostawił mu "pakiet" i wyzbył odpowiedzialności

Charakter kota, jakiego wybrać?

Mało osób marzy o mruczkach wdrapujących się po firanach czy takich, które nie lubią być głaskane. Każdy chciałby łagodnego przytulaska, który wita właściciela w progu domu. Utarły się stereotypy, że kotki są łagodniejsze od kocurów, stąd lepiej je adoptować. Tłumaczymy, że to nie jest prawda! Często słyszy się o zaborczych kotkach, które zachowują się jak małe demony.

Niektórzy mówią, że można ocenić charakter kota po jego oczach. Nie do końca wiemy, jak to się wygląda, jednak kto komu wróżyć zabroni. W końcu istnieje 50 % szans, że się trafi.

Potraficie rozpoznać płeć u kota?

Dzisiaj obchodzimy Dzień Czarnego Kota. Nie wszystkie mruczki przynoszą pecha. Oto garść przesądówDzisiaj obchodzimy Dzień Czarnego Kota. Nie wszystkie mruczki przynoszą pecha. Oto garść przesądówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Monstrualny potwór nagle wyszedł z wody. Ludzie zamarli, mamy nagranie, tylko dla odważnych
  2. Zdjęcie skandalicznej ceremonii obiegło cały świat. Nie mieści się w głowie. W ich egzotycznej kulturze to norma
  3. Pies myślał, że kot nie żyje. Po chwili dzieje się niezwykła rzecz, jest wideo
  4. Kipiel-Sztuka narzeka na finanse. "Kupiłam więcej karmy niż zwykle dla psa, bo w grudniu nie będę już miała z czego żyć"
  5. Powiesili zdjęcie zmarłego psa na ścianie. Nie przewidzieli reakcji drugiego zwierzaka, wszystko się nagrało
  6. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  7. Największe kosmiczne zderzenie w historii naszej galaktyki. Odkrycie wprawiło astronomów w osłupienie

źródła: wamiz, koty.pl

Następny artykuł