dziecko i jack russell terrier
Źródło: youtube.com/Curtis Henderson

Próbował nauczyć dziecko raczkować. Gdy chłopiec upadł, nagle do akcji wkracza jack russell terrier, jest nagranie

16 Listopada 2020

Jack Russell terrier przyglądał się małemu chłopcu, który próbował raczkować. Mimo zachęt ojca, który wolał go do siebie, dziecko miało problemy z pokonaniem dzielącej ich odległości. Pies uznał, że sam nauczy dziecko poruszania się na czworaka. W końcu sam całe życie spędził na czterech nogach.

Jack Russell terrier to mały piesek o ogromnym charakterze. Jest bardzo inteligentny, a przy tym towarzyski i wesoły. Nagranie z nauki raczkowania świetnie oddaje wszystkie te cechy. Psy tej rasy uchodzą za świetnych towarzyszy rodziny. Choć czasem potrafią psocić w domu i wymagają od opiekunów mnóstwa uwagi, wynagradzają im to szczerym oddaniem i miłością.

Ranny pitbull chował się za śmietnikiem. Na widok człowieka nieruchomiał ze strachu, wszystkiemu winne były dzieciRanny pitbull chował się za śmietnikiem. Na widok człowieka nieruchomiał ze strachu, wszystkiemu winne były dzieciCzytaj dalej

Jack Russell terrier postanowił pomóc dziecku

Wiele mówi się o tym, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Szczególnie widać to w relacjach czworonogów, które towarzyszą malutkim dzieciom. Większość z nich wykazuje się niebywałą troską i opiekuńczością.

Jack Russell terrier uchodzi za świetnego psa dla rodzin z dziećmi. Aktywny zwierzak szybko znajdzie wspólny język z małymi urwisami, jak i spokojniejszymi dziećmi, które od pieska oczekują głównie towarzystwa.

Na nagraniu widzimy takiego czworonoga, asystującego swojemu przyjacielowi w nauce raczkowania. 5-miesięczny bobas nie opanował jeszcze tej umiejętności. Ojciec dziecka, nagrywający całe zajście czekał na swojego synka kilka kroków dalej.

Mężczyzna zachęcał chłopca, by ten podczołgał się do niego, jednak wyglądało na to, że maluch nie do końca rozumie, jak ma to zrobić. Początkowe niepowodzenia nie zniechęciły śmiejącego się i piszczącego synka.

Jack Russell terrier postanowił dać swojemu panu prawdziwą lekcję rodzicielstwa. Najwyraźniej pies rozumiał, że dziecko potrzebuje przykładu. Zdecydował się zademonstrować mu, o co chodzi jego tacie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Dlaczego kot nie śpi w nocy? Prawda może cię zaskoczyć
2. Nowa wiadomość od PKO BP ucieszy nie tylko klientów banku. Polacy w końcu się doczekali

3. Prezydent Turkmenistanu kocha psy. W stolicy odsłonięto 15-metrowy pomnik jego ulubionej rasy

Jack russell terrier dał chłopcu dobry przykład

Pies położył się na dywanie obok malucha, przyjmując taką samą pozycję startową. Podciągając się na przednich łapach, przeczołgał się kawałek po dywanie, po czym stanął na równe nogi i podszedł do chłopca.

Swoim zachowaniem wydawał się namawiać go do podjęcia takiego wysiłku. Z początku patrzył na niego z wyczekiwaniem, później zaczął szturchać go swoim łebkiem. Przekaz wydawał się oczywisty.

Dziecko w końcu zrozumiało, czego się od niego oczekuje i wykonało kilka nieporadnych, chwiejnych ruchów. Jak widać, praktyka odnosi lepsze skutki niż teoria. Dodatkową zaletą był fakt, że malec uczył się od najlepszych. W końcu pies jest prawdziwym ekspertem od chodzenia na czworaka, nieprawdaż?

Jack russell terrier wydaje się bardzo troszczyć o malucha. Gdy dziecko jeszcze odrobinę podrośnie, z pewnością doceni to, co robi dla niego jego najlepszy przyjaciel. To właśnie dzięki niemu wykonał swoje pierwsze kroki ku dorosłości.

ZOBACZ WIDEO:

Joanna Krupa pochwaliła się nowymi zdjęciami z córeczką. Pokazała, co jest absolutnym obowiązkiem każdego rodzica, brawoJoanna Krupa pochwaliła się nowymi zdjęciami z córeczką. Pokazała, co jest absolutnym obowiązkiem każdego rodzica, brawoCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W bezduszny sposób pozbył się niechcianego już psa. Wszystko zarejestrowały kamery, ogromny żal
  2. Wicepremier zdradził, co czeka LOT. Padły ostre słowa, chodzi o miliardy
  3. Mały chłopiec otwiera prezent. W środku jest szczeniaczek, reakcja dziecka bezcenna
  4. Dlaczego kot śpi na człowieku? Ma swoje bardzo ważne powody
  5. Rolnik z polskiej wsi chciał zagłodzić krowę na śmierć. Absurdalny powód, nie mieści się w głowie
  6. Dwa jamniki wkradły się do zagrody lwa. Dziki kot zareagował natychmiast
  7. Specyfikacja Galaxy S21 ujawniona w olbrzymim wycieku. Niewiarygodne, co Samsung zamierza upchnąć w środku

źródła: kochamyzwierzaki.pl

Następny artykuł