jack russell terier przy pracy
Źródło: KAS w Rzeszowie

Jack russell terier złapał przemytników na gorącym uczynku. Strażnicy graniczni oniemieli, gdy zobaczyli skradziony skarb

7 Października 2020

Jack russell terier udaremnił przemyt kosztowności na ogromną skalę. 6-letnia suczka o imieniu Frida pomogła funkcjonariuszom Krajowej Administracji Skarbowej wykrycie ukrytego skarbu o ogromnej wartości. Przestępstwo wykryto na przejściu granicznym w Korczowej. Okazało się, że w aucie o ukraińskiej rejestracji znajduje się dobrze ukryty schowek.

Jack russell terier precyzyjnie wskazał miejsce, w którym ukryte były przedmioty o wartości ponad 30 tysięcy złotych. To inteligentny i aktywny pies o świetnym węchu. Sprytne zwierzaki niewielkich rozmiarów rzadko pracują w służbach, jednak niektóre formacje stawiają na nie ze względu na ogromny potencjał do wyszukiwania narkotyków, niezgłoszonych do oclenia towarów, a nawet ładunków wybuchowych. Ich trening jest jednak dość ciężki. W porównaniu z posłusznymi owczarkami są dość niesforne i łatwo się dekoncentrują.

Dlaczego psy rasy chow chow mają niebieskie języki? Legenda głosi, że stoi za tym klątwaDlaczego psy rasy chow chow mają niebieskie języki? Legenda głosi, że stoi za tym klątwaCzytaj dalej

Jack russell terier udaremnił przemyt na wielką skale

Te małe pieski wykorzystywane były przede wszystkim do polowań na mniejszą zwierzynę. Były świetnymi tropicielami, jednak obecnie są wykorzystywane głównie jako psy do towarzystwa. Szczególną popularnością cieszą się wśród osób aktywnych oraz rodzin z dziećmi. Widok psa tej wielkości w policyjnej uprzęży może bawić, jednak zwierzak spisuje się w swojej roli świetnie. Raczej nie można od niego oczekiwać obezwładniania przestępców, jednak jego węch to cenny atut. W tym wypadku Frida pomagała pracownikom KAS. Gdyby coś umknęło jej uwadze, dysponują oni także skanerem, zdolnym do prześwietlania pojazdów. Ostatnio do szczegółowej kontroli skierowano samochód z ukraińską rejestracją, prowadzony przez obywatela tego kraju.

DZISIAJ GRZEJE:1. Wszedł do klatki z niedźwiedziem, został śmiertelnie poturbowany. Czy niedźwiedź z cyrku zostanie uśpiony?
2. Pies załatwił się w domu. Mężczyzna zrobił wstrząsającą rzecz, nie mieści się w głowie
3. Jak pokazać właścicielowi, że jest się głodnym? Pitbull znalazł genialny na to sposób

Jack russell terier znalazł ogromny bursztyn

Zwierzak od razu wskazał na zbiornik z gazem. Przerobiono go tak, że miał podwójne dno. Pod spodem znaleziono 31 kilogramowy kawałek bursztynu, który mężczyzna próbował wywieźć nie płacą należnych za niego podatków.

- Rynkowa wartość wykrytego bursztynu szacowana jest na 30 tys. złotych. Jego legalny przywóz do Polski wiązałby się z koniecznością dokonania zgłoszenia celnego i zapłaty należności przywozowych tj. podatku VAT w wys. około 6700 zł. Kierujący pojazdem obywatel Ukrainy przyznał się do własności bursztynu -napisała w relacji z tego zdarzenia Edyta Chabowska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

Bursztyn przeszedł na własność skarbu państwa. Właścicielowi grozi także konfiskata samochodu, jako że dokonano w nim zmian konstrukcyjnych, administracja zobowiązana jest do jego zatrzymania. O dalszych losach przemytnik zadecyduje sąd.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Jack russell terier z opiekunem.Jack russell terier z opiekunem.
KAS w Rzeszowie.

Przemyśl. Właściciel groźnego psa w areszcie. Czy odpowie za śmierć 12-letniego Kamilka?Przemyśl. Właściciel groźnego psa w areszcie. Czy odpowie za śmierć 12-letniego Kamilka?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dzieciństwo Joanny było piekłem. Nie wiedziała, że bezdomni zmienią jej życie o 180 stopni
  2. Najdroższy kot świata. Kosztuje nawet do 40 tysięcy złotych, jest niewiarygodny
  3. Tragiczna wiadomość z Wrocławia. Niestety, nie żyje prawdziwy król
  4. Oddali go do schroniska, bo wyglądał jak "potwór". Szczeniak otrzymał szansę, niewiarygodne, jak się zmienił
  5. Właściciele psów mogą pójść na urlop. Znana firma wprowadziła urlop psacierzyński. Ile wynosi?
  6. Wielki dramat u Martyniuków. Teraz wiele się zmieni w życiu Zenka Martyniuka. "Pakuję walizki i wyjeżdżam"

Źródła: terazkrosno.pl

Następny artykuł