Leo i strażak
Źródło: youtube.com/ Associated Press

Odważny Jack Russel Terrier nie chciał wyjść z płonącego domu. Chronił nieswoje małe dzieci

15 Lipca 2020

Jack Russel terrier dostrzeżony został przez strażaków walczących z pożarem domu mieszkalnego na przedmieściach australijskiego Melbourne. Próbowali wyciągnąć go ze stojącego w płomieniach budynku, jednak pies nie chciał opuścić swojego miejsca. Pies stracił w końcu przytomność. Gdy strażacy podnieśli go z podłogi zrozumieli, co chciał im przekazać.

Jack Russel terrier to pies niewielkich rozmiarów. Słynie jednak ze swojej inteligencji oraz odwagi. Psy cenione są za przywiązanie jakim obdarzają swoją rodzinę. W wypadku tego czworonoga, rodzina obejmowała więcej niż dwa gatunki. Strażacy odkryli, że futrzak własnym ciałem zasłaniał cztery maleńkie kociaki. Od razu wyciągnęli wszystkie zwierzęta z pogorzeliska i podano im tlen. Sytuacja mogła skończyć się tragicznie.

Na kochający dom czekał 2461 dni. Wzruszająca adopcja psa ze schroniskaNa kochający dom czekał 2461 dni. Wzruszająca adopcja psa ze schroniskaCzytaj dalej

Jack Russel szczekał z wnętrza płonącego budynku

Krótko po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy usłyszeli dochodzące z wnętrza domu szczekanie. Od razu zdecydowali się wejść do środka, by uratować psiaka. Szukali go wykrzykując raz po raz jego imię. Szczekanie w końcu umilkło, pies wciąż nie wybiegał jednak z domu. Gdy ratownicy weszli do jednego z pokojów ujrzeli na podłodze nieprzytomnego psiaka. Leo, bo tak nazywał się bohaterski maluch zemdlał przez niedotlenienie spowodowane kłębiącym się wszędzie dymem i wysoką temperaturę panującą w środku. Gdy tylko strażacy złapali psa i wzięli go na ręce dostrzegli, że chronił on własnym grzbietem 4 malutki kociaki. Od początku próbował wezwać dla nich pomoc, wcześniej ludzie zajęci jednak byli opanowywaniem płomieni.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Na kochający dom czekał 2461 dni. Wzruszająca adopcja psa ze schroniska
2.Pies złapał małego kota i przesunął na bok. Nieprawdopodobne, co kierowało zwierzęciem

Serce psiaka zatrzymało się

Ekipa ratunkowa od razu popędziła na zewnątrz. Leo nie ruszał się i nie odzyskiwał przytomności. Przerażeni strażacy zauważyli, że przestał oddychać. Podali mu tlen i przystąpili do resuscytacji. Po kilku pełnych grozy minutach psi bohater zaczął samodzielnie oddychać. Kilka tygodni później wrócił do pełni sił. Za swój czyn został uznany lokalnym bohaterem. Wdzięczni właściciele nie szczędzą mu pochwał i smakołyków. Sam psiak wydaje się dobrze czuć w nowej roli.

ZOBACZ FILM:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kociak wygląda, jakby go namalował Picasso. Internauci oszaleli na jego punkcie
  2. Dlaczego psy kopią łapkami po załatwianiu się? Prawdziwy powód może cię zaskoczyć
  3. Na kochający dom czekał 2461 dni. Wzruszająca adopcja psa ze schroniska
  4. Wskoczył do wody, aby ratować ważącego 180-kilogramów niedźwiedzia. Wszystko się nagrało
  5. Kobieta próbowała ugryźć ośmiornicę. Zwierzę przeszło do kontrataku
  6. Malutki szczeniak podbiegł do doga niemieckiego. Reakcja została nagrana

Źródło: pawmygosh

Następny artykuł