Zwierzęta z Podlasia potrzebują wsparcia
Źródło: facebook/Fundacja dla Szczeniąt Judyta

Podczas jednego wyjazdu odebrano interwencyjnie 42 psy. Głodne, przestraszone i chore potrzebują naszej pomocy

27 Sierpnia 2020

Interwencja fundacji na rzecz pomocy bezdomnym i potrzebującym zwierzętom przyniosła porażające skutki. W ciągu dwóch dni na samym Podlasiu odnaleziono aż 42 psy, które wymagają pilnej pomocy ze strony lekarzy weterynarii. Wolontariusze apelują o wsparcie.

Interwencja przeprowadzona przez wolontariuszy Fundacji dla Szczeniąt Judyta w północno-wschodniej części Polski zakończyła się po dwóch dniach ciężkiej pracy. Odkrycie, którego dokonali pracownicy organizacji na terenie Podlasia było wielkim zdumieniem dla wszystkich, którzy na bieżąco obserwowali ich poczynania poprzez oficjalny fanpage na Facebooku. Bezdomność i zaniedbanie zwierząt w tamtym rejonie jest problemem, który wolontariusze nie potrafili zignorować. Najważniejszy cel wyjazdu został spełniony - udało się uratować aż 42 zwierzęta, które do tej pory nie miały szansy na uzyskanie pomocy ze strony człowieka.

Dlaczego pies łapie za nogawki? Powód inny niż myśliszDlaczego pies łapie za nogawki? Powód inny niż myśliszCzytaj dalej

W wyniku interwencji uratowano 42 zwierzęta

Jak podaje Fundacja dla Zwierząt Judyta w treści oficjalnej zbiórki pieniężnej na rzecz zwierząt z Podlasia, 5 miotów szczeniąt oraz 3 matki – w sumie 42 psy trafiły pod opiekę organizacji. Aż 42 żywe istoty zostały odnalezione podczas poszukiwań. Inspektorzy przeczesywali podlaskie pola, pustostany czy dziury, w których koczowały wolno żyjące czworonogi szukające ludzkiej pomocy. Niektóre z nich omijały człowieka szerokim łukiem, prawdopodobnie wskutek traumatycznych doświadczeń z przeszłości. W ciągu zaledwie dwóch dni pracownicy "Judyty" przejechali 1700 kilometrów, aby uratować jak najwięcej istnień.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Łódź. Odnaleziono staruszkę, która wyszła na spacer z buldogiem. Ale pies nie wrócił do domu
2. Bezdomny kot, który był uznany za zbyt brzydkiego do pokochania. Ludzie omijali go na ulicy
3. Robiła porządki w ogródku, natrafiła na podejrzanego robaka. Warszawianka zadzwoniła po pomoc

"Znów posprzątaliśmy bałagan gmin i właścicieli, niepoczuwających się do odpowiedzialności za zwierzęta. Znów zebraliśmy żniwo braku kastracji, empatii i zwykłej przyzwoitości" - napisali członkowie fundacji w poście dotyczącym zbieranych funduszy na pomoc zwierzętom z Podlasia.

Na obecną chwilę 6 z 42 psiaków trafiło do domów tymczasowych. Reszta przebywa w miejscowości Nowy Białynin pod Sochaczewem, gdzie znajduje się siedziba Fundacji. Członkowie "Judyty" proszą o wsparcie dla wszystkich odnalezionych zwierzęta, w szczególności szczeniąt, które dopiero stawiają pierwsze kroki ku dorosłemu życiu. Zbierane fundusze są potrzebne do wykarmienia, odrobaczenia, zaszczepienia odłowionych zwierząt, a także wysterylizowania psich mam. Każda złotówka pomaga uratować ich życie.

Pomóc można w TYM miejscu.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Psy zakradły się do pokoiku niemowlaka. Ukryta kamera uchwyciła, co zrobiły, rodzice nie mogli się otrząsnać
  2. W czasie ślubu pan młody zalał się łzami, gdy zobaczył, co robi panna młoda. Niezwykła historia
  3. Nagranie z przetwórni drobiu doprowadza do łez. Dwa razy zastanowisz się, zanim kupisz kurczaka na obiad
  4. 5-latka otoczona stadem 14 owczarków niemieckich. Ojciec wszystko nagrał
  5. York spotkał na spacerze bezdomnego kotka. Właścicielka była porażona jego zachowaniem, niezwykłe wideo
  6. Skandal w Kołobrzegu. Turyści i mieszkańcy oburzeni. Karygodny błąd

Źródło: facebook.com/Fundacja dla Szczeniąt Judyta

Następny artykuł