Iga Krefft
Źródło: TRICOLORS/East News

Zarzucili Idze Krefft rozmnażanie psów bez rodowodu. Aktorka wyznała nam prawdę, nie należy oceniać pochopnie

28 Listopada 2020

Iga Krefft w ostatnim czasie opublikowała na swoim Instagramie post, który w środowisku miłośników zwierząt wywołał kontrowersje. 25-latka podzieliła się radosną nowiną o tym, że jej suczka doczekała się potomstwa. Wiadomość o rozmnażaniu psów nie spodobała się fanom, którzy zarzucili aktorce brak wiedzy na temat problemu bezdomności zwierząt w Polsce. Krefft postanowiła odnieść się do krzywdzących zarzutów, rzucając zupełnie nowe światło na zaistniałą sytuację.

Iga Krefft znana szerszemu gronu pod pseudonimem artystycznym Ofelia w zachwycający sposób odcięła się od roli Urszuli Mostowiak w popularnym polskim serialu "M jak miłość". Utalentowana wokalistka i aktorka stale poszerza swoje horyzonty, biorąc udział w nowych, rozwijających projektach, co z pewnością cieszy liczne grono jej fanów, które z każdym dniem rośnie.

Kobieta wyczuła, że adoptowany pitbull dziwnie pachnie. Gdy ściągnęła mu szelki, natychmiast zadzwoniła na policjęKobieta wyczuła, że adoptowany pitbull dziwnie pachnie. Gdy ściągnęła mu szelki, natychmiast zadzwoniła na policjęCzytaj dalej

Rodzina Igi Krefft się powiększyła

Ofelia publikuje na swoim Instagramie zarówno wieści dotyczące swojej twórczości muzycznej czy codziennych inspiracji, jak i szczegóły z życia prywatnego. Osoby, które na bieżąco obserwują jej poczynania w mediach społecznościowych, z pewnością zauważyły, że Krefft nie jest obojętna na los zwierząt. Świadczyć może o tym, chociażby fakt, iż razem z rodzicami zajmuje się uroczą suczką pochodzącą z przytuliska.

W ostatnim czasie w jednej z relacji 25-latki znalazła się wzmianka właśnie na temat jej pupila. Aktorka podzieliła się z obserwującymi wieścią o powiększeniu się rodziny. Ku zaskoczeniu wszystkich na świat przyszło stadko czworonożnych maluchów, które wniosły do jej życia wiele radości.

Chociaż nowina o narodzinach szczeniaków zwykle wywołuje radość i zachwyt wśród miłośników psów, w sieci szybko pojawiły się krytyczne komentarze pod adresem artystki. Powodem była oczywiście najnowsza relacja na Instagramie.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Świętokrzyskie: Czy amstaff zagryzł właściciela? Znamy przyczynę śmierci 48-latka pozbawionego głowy
2. Ma 8 lat i bezdomną rodzinę. Założył biznes, który pomógł jego bliskim
3. Listonosz podchodzi do gromadki psów. Nie wiedział, że nagrywa go monitoring

Artystka posądzona o rozmnażanie psów

Na facebookowej grupie użytkownicy platformy nie mieli litości. Zarzucali Krefft bezmyślne rozmnażanie psów, których i tak już nie brakuje w przepełnionych schroniskach.

- Tyle się bębni o kastracji, sterylizacji, o zapobieganiu bezdomności zwierząt, o pseudohodowlach a tu dalej brak wiedzy... Zwyczajnie mi przykro, bo schroniska są przepełnione a bezmyślne rozmnażanie nadal ma miejsce - napisała jedna z oburzonych internautek.

Innym z przytaczanych argumentów było narażanie zdrowia suczki. Rozżaleni członkowie grupy przypominali, że suki, które nie zostały poddane zabiegowi sterylizacji, dużo częściej zapadają na ropomacicze w wyniku przebytej ciąży.

Iga Krefft ujawniła prawdę

Wokalistka, proszona o komentarz do narastających spekulacji wokół narodzin szczeniaków w jej rodzinie, nie wahała się opowiedzieć, jak naprawdę wyglądała sytuacja. Nie tylko potwierdziła, że suczka została adoptowana przez jej rodziców i początkowo mieszkała w przytulisku, ale także opowiedziała o skomplikowanym stanie zdrowia zwierzęcia, które dyskwalifikowało ją z zabiegu operacyjnego.

- Po pierwszej cieczce była bardzo chora, w związku z czym nie mogliśmy jej zrobić sterylizacji przez dłuższy czas. Miała bardzo złe wyniki. Wtedy przyszła kolejna cieczka i po prostu wymknęła się z domu. Rodzice codziennie byli z nią na spacerach i któregoś razu po prostu uciekła. Zerwała się i właśnie wtedy stało się to, co się stało - opowiada nam Iga Krefft.

- Wszyscy byliśmy załamani i zestresowani. Ona ma bardzo słabe zdrowie, więc stresowaliśmy się, czy w ogóle da radę przejść ciążę - podkreśla.

Wśród nieprzychylnych komentarzy na Facebooku pojawiły się także zarzuty, jakoby artystka nazwała swojego pupila "małą zdzirką, która wpadła z ciążą".

- Tak po prostu śmialiśmy się w domu, ale wszyscy byli bardzo zestresowani, zwłaszcza ze względu na to, że [suczka] bardzo źle zniosła pierwszą cieczkę. Była bardzo chora i było u niej podejrzenie ropomacicza. Wczoraj, kiedy zaczął się poród, cały dzień byłam na łączach z mamą. Na szczęście obyło się bez żadnych problemów - przyznaje nam z ulgą.

Tym, co najmocniej wstrząsnęło aktorką, był fakt, iż internetowi krytycy przedwcześnie wyciągnęli własne, mylne wnioski z opublikowanych przez nią treści bez konsultacji z nią samą. Nie chcieli poznać prawdy i zadowolili się sfabrykowanymi ustaleniami na podstawie kilku luźno sformułowanych myśli.

- Przykro mi, że są takie komentarze. Łatwo jest oceniać, nie znając całej historii - wyznała Iga Krefft.

Historia wokalistki może być przestrogą dla wzburzonych internautów, aby zawsze zastanowili się dwukrotnie, zanim napiszą w sieci krytyczny komentarz. Wbrew powszechnemu przeświadczeniu o anonimowości w Internecie, słowa rzucone w cyberprzestrzeń nadal mają ogromną moc i mogą przypadkiem wyrządzić komuś realną krzywdę.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Ofelia i jej suczka

Tragedia. Stracił owczarka z oczu tylko na chwilę. Gdy po godzinach poszukiwań wreszcie go znalazł, było już za późnoTragedia. Stracił owczarka z oczu tylko na chwilę. Gdy po godzinach poszukiwań wreszcie go znalazł, było już za późnoCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Pojawiło się ostrzeżenie. Od pierwszego "ataku zimy" dzielą nas godziny, Polacy powinni się przygotować
  2. Fatalne wieści. Zbliża się wielkimi krokami mróz, śnieg i prawdziwa zima, jakiej dawno nie było. Osoby planujące wyjazd powinny uważać
  3. Tragedia, zginęło ponad 14 tysięcy zwierząt. Milczano przez rok
  4. Świętokrzyskie. Czy amstaff zagryzł właściciela? Znamy przyczynę śmierci 48-latka pozbawionego głowy
  5. Kundelek za nic nie chciał opuścić swojej rannej przyjaciółki. Godzinami czekał z nią na pomoc
  6. Microsoft w końcu udzieliło odpowiedzi. Chodzi o poważne problemy z Xbox Series X
  7. Wiceszefowa Xiaomi wywołała gigantyczny skandal. Nie uwierzysz jak nazwała swoich klientów

źródło: swiatzwierzat

Następny artykuł