To był jego ostatni spacer
Źródło: pexels/julissa helmuth

Wypuścili husky'ego, aby pobiegał przed snem. Wydarzyła się tragedia

29 Lipca 2020

Husky został wypuszczony przez swoich właścicieli na wieczorny spacer. Pies biegał sam w okolicy domu, jednak w pewnej chwili ciszę przerwał donośny pisk zwierzęcia. Opiekunowie byli zrozpaczeni, gdy dowiedzieli się, co zdarzyło się w mroku. Na miejsce wezwano policję.

Husky syberyjski to rasa psów, która, jak nazwa wskazuje, pochodzi z mroźnej krainy geograficznej na terenie Rosji. Siła, zdolności przywódcze, odporność na trudne warunki i niespotykana wytrzymałość to cechy, którymi charakteryzuje się ta rasa. Husky są znane ze swojego temperamentu. Wymagają dużej aktywności fizycznej każdego dnia, aby rozładować nagromadzoną energię, dlatego właściciele powinni dopilnować, aby ich pupile często wychodziły na długie spacery. Niestety, wieczorny spacer husky'ego w województwie warmińsko-mazurskim zakończył się olbrzymią tragedią.

Skandaliczne sceny na polskiej plaży. Mężczyzna nie miał litości dla psaSkandaliczne sceny na polskiej plaży. Mężczyzna nie miał litości dla psaCzytaj dalej

Husky biegał nocą obok swojego domu

W nocy z wtorku na środę w pobliżu Mrągowa opiekunowie wypuścili swojego psa rasy husky, aby pobiegał w okolicy domu. Zwierzę nigdy nie uciekało i od długiego czasu najbardziej upodobało sobie okoliczne pola, dlatego właściciele nie podejrzewali, że tym razem może dojść do straszliwego zdarzenia.

- Nagle usłyszeliśmy pisk psa i strzał. Auto, którego światła było widać w oddali zgasiło je i odjechało - wspomina opiekunka husky'ego.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Polacy pogrążają się w żałobie, niestety nie żyje. Smutną informację przekazał prezydent miasta
2. Wypuścili husky'ego, aby pobiegał przed snem. Wydarzyła się tragedia
3. Kotek przeszkadzał psu podczas robienia zdjęcia. Reakcja golden retrievera zaskoczyła wszystkich

Sprawcy zastrzelili psa i uciekli

Opiekunowie husky'ego są przekonani, że pies został zastrzelony przez myśliwych w odległości 80 metrów od domu. Rzecznik prasowa policji w Mrągowie Dorota Kulig z Polskiej Agencji Prasowej potwierdziła tę wersję wydarzeń i zapowiedziała, że w czwartek odbędzie się sekcja zwłok pieska, która dokładnie wskaże przyczynę jego śmierci.

- Pies luzem może biegać sam wyłącznie po ogrodzonej, zamkniętej posesji. Poza takim wyznaczonym terenem właściciele są zobowiązani do pilnowania psa - przypomniała policjanta w rozmowie z dziennikarzami.

Rzecznik prasowy olsztyńskich Lasów Państwowych, Adam Pietrzak przekazał Polskiej Agencji Prasowej, że puszczanie biegającego wolno psa na terenie lasu nadal jest uważane za wykroczenie. W lesie pies musi być prowadzony przez właściciela na smyczy.

- Zdarzają się, wcale nie rzadko, sytuacje, w których psy zagryzają dziką zwierzynę, tego rodzaju wypadek odnotowaliśmy m.in. na Wzgórzach Dylewskich, gdzie psy dopadły stado wolno żyjących muflonów - stwierdził rzecznik Lasów Państwowych w Olsztynie.

ŚLEDŹ NAS NA INSTAGRAMIE:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Masz konto w banku? Jeżeli tak, czekają cię przykre zmiany po wakacjach
  2. Reklamówka na płocie nagle się poruszyła. Zajrzeli do środka i zamarli z przerażenia
  3. Wnuczka zrobiła babci makijaż i odmłodziła ją o kilkadziesiąt lat. Niewiarygodna metamorfoza seniorki. Nagranie zwala z nóg
  4. Mocne słowa jednej z polskich fundacji. Ma dość. Po fali krytyki nie chce pomagać już zwierzętom
  5. Pies nagle zrozumiał, że jedzie do weterynarza. Nagrała się przezabawna reakcja owczarka, rozkłada na łopatki
  6. Sanniki. Na terenie posesji znaleziono martwe zwierzęta. Dramatyczne kulisy interwencji
  7. Podsłuchali turystów nad Bałtykiem. W głowie się nie mieści, co mówili, wstyd

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł