Właściciel wyrządził krzywdę czworonogowi
Źródło: twitter/OMONAKAMI

Zaprowadzili husky'ego do fryzjera i kazali ściąć całą sierść. Wyrządzili psu wielką krzywdę

26 Maja 2020

Husky został zabrany do fryzjera przez swojego opiekuna. Właściciel chciał, aby psu lżej było latem, niestety nie był to najlepszy pomysł. Pies został ogolony na łyso, czego skutki są wręcz katastrofalne. Zdjęcie zrozpaczonego i przerażonego psa trafiło do sieci. Ciężko nie powstrzymać łez oglądając je.

Wielkimi krokami zbliża się lato, temperatura jest coraz wyższa. Psy z grubą i gęstą sierścią szukają wtedy cienia, nie przepadają za wystawianiem się na słońce. Właściciele psa rasy husky postanowili "ulżyć" mu w cierpieniu latem i zabrali do fryzjera, aby pozbył się sierści. Psiaki te bowiem uwielbiają chłodne temperatury, ale czy na pewno pozbycie się sierści to dobry pomysł?

Husky został pozbawiony sierści

Właściciel pewnego husky'ego pochwalił się w sieci zdjęciem swojego psiaka. Chciał pokazać jak przygotował zwierzaka na lato, fundując mu wizytę u fryzjera. Zdjęcie ostrzyżonego husky'ego błyskawicznie stało się hitem w sieci. Internauci zamarli z przerażenia. Okazało się, że opiekun pozbawiając go futra wyrządził mu wielką krzywdę!

Dlaczego nie można pozwolić sobie na takie fryzjerskie eksperymenty? Lekarze apelują, by nigdy nie ścinać sierści psa. Nawet kilkucentymetrowa warstwa włosów ratuje zwierzęta przed oparzeniami słonecznymi. W przypadku husky'ego sierść pełni ważną funkcję nawet podczas upałów. Grube futro pełni rolę izolatora ciepła, jest ważnym czynnikiem zabezpieczającym zdrowie czworonoga. Tak radykalne golenie psa jest zawsze pochopne i nieodpowiedzialne, tłumaczą weterynarze z całego świata.

- Golenie sierści powinno być zawsze uzgodnione z lekarzem. Trzeba to robić jedynie z powodów zdrowotnych w konkretnych przypadkach – opowiada Karen Becker, cytowany w serwisie Telegraph.

DZISIAJ GRZEJE:1. Tysiące osób pokochały nową rasę psów. Cockapoo to niezwykła krzyżówka2. Kot każdego dnia żebrał w sklepie o mięso, którego nie zjadał. Sprzedawca odkrył jego tajemnicę, trudno powstrzymać łzy

Czekamy na Wasze informacje

swiatzwierzat.pl - portal z informacjami o zwierzętach, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Jeśli jesteś świadkiem przemocy wobec zwierząt, potrzebujesz pomocy w sprawie psa, kota, innego pupila lub masz ciekawy temat - pisz na redakcja@swiatzwierzat.pl. Obserwuj nas też na Facebooku i Instagramie!

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Husky został ogolonyHusky został ogolony
twitter/OMONAKAMI

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pies przyniósł porzuconego szczeniaka. W końcu dowiedzieli się, jakim jest zwierzęciem i zamarli z wrażenia
  2. Niezwykłe zachowanie psa przed każdym posiłkiem. Nagranie chwyta za serce
  3. 60-letni mieszkaniec Łodzi zabił małego szczeniaka. Tłumaczenia porażają
  4. Zainstalowała kamerę w domu, aby zobaczyć, co robi jej kot. Gdy obejrzała nagranie, nie mogła powstrzymać łez
  5. Pies codziennie przemierza wiele kilometrów, aby dojść w ważne dla niego miejsce. Powód chwyta za serce
  6. 12-letni chłopiec pozował do zdjęcia. Nagle za nim pojawił się niedźwiedź. Ojciec wszystko nagrał

Źródła: telegraph.co.uk, kochamyzwierzaki.pl

Następny artykuł