Serenity cierpi na nieuleczalną chorobę
Źródło: Renee Dowhaniuk

Husky ma guza na całym pyszczku. Wciąż jest piękny, ale wiele osób się go boi

25 Sierpnia 2020

Husky cierpi na szokującą chorobę, która zmieniła jego wygląd nie do poznania. Suczka o imieniu Serenity zmaga się z ogromnym guzem, który rozrósł się w środku czaszki i nieodwracalnie zdeformował jej pysk. Pomimo niepełnosprawności, wolontariusze darzą ją ogromnym uczuciem i doceniają ją za jej przyjazne usposobienie i wielkie serce.

Husky cierpi na nieuleczalną chorobę, która doprowadziła do poważnej deformacji czaszki psa. Suczka ma nowotwór, który urósł w postaci litego guza na samym środku jej pyska. Początkowo małe uwypuklenie znajdowało się w jamie nosowej, lecz z czasem zaczęło rosnąć. Nowotwór rozprzestrzenił się do oczodołów oraz pozostałej części czaszki zwierzęcia. Zdeformowana aparycja psa rasy husky łapie za serce i wywołuje współczucie. Wszyscy już myśleli, że los suczki jest z góry przesądzony, lecz na jej drodze stanęli ludzie, którzy nie zrazili się do niej przez jej chorobę.

Po 4 dniach oddali suczkę z powrotem do schroniska. Wolontariusze zdębieli, gdy usłyszeli, dlaczego, chodziło o dzieciPo 4 dniach oddali suczkę z powrotem do schroniska. Wolontariusze zdębieli, gdy usłyszeli, dlaczego, chodziło o dzieciCzytaj dalej

Dla wolontariuszy suczka jest piękna na swój własny sposób

Wolontariusze z organizacji Dallas Dog Rescue Rehab Reform nie pozostali obojętni na cierpienie chorej suczki. Psinka otrzymała imię Serenity, oznaczające w języku angielskim "spokój", ponieważ odznacza się wyjątkową pogodą ducha, pomimo nieszczęścia, które ją dotknęło. Wcześniej mieszkała na ulicy, gdzie nikt nie dbał o jej zdrowie, dlatego nieleczony nowotwór w bardzo szybkim tempie rozprzestrzenił się po jej wycieńczonym organizmie. Patti Dawson, która pełni funkcję przewodniczącej Dallas Dog Rescue Rehab wspomina w wywiadzie ze stacją WFAA, że dla wielu choroba Serenity byłaby już przegraną sprawą, lecz aktywiści z jej organizacji nie chcieli poddać się tak łatwo.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Nieprawdopodobna przemiana kundelka z Radys. Trafił do adopcji, zmienił się o 180 stopni
2. Okrzyknięto go najbrzydszym tygrysem świata. Czy zasługuje na miłość?
3. Skandaliczne zachowanie nastolatków. Włamali się do zoo, okropne, co zrobili zwierzętom

- Na tym etapie wiedziałam, że będziemy walczyć aż do jej śmierci, aby zrobić wszystko, by ją uratować, ponieważ wciąż miała w sobie chęć do życia - powiedziała przewodnicząca.

Patti Dawson zabrała suczkę ze schroniska w San Antonio i stała się jej tymczasową opiekunką. Krótko po tym kobieta umówiła suczkę na wizytę do psiego onkologa. Niestety, wyniki badania okazały się fatalne, a nowotwór niemożliwy do wycięcia. Chociaż złe wieści początkowo załamały pracowników organizacji to Serenity była już przyzwyczajona do swojej choroby i nauczyła się z nią żyć. Patti oraz pozostali aktywiści przysięgli sobie, że nigdy nie przestaną jej kochać i znajdą sposób na to, aby wydobyć z niej wewnętrzne piękno.

Z pomocą przybyła Renee Dowhaniuk, która profesjonalnie zajmuje się fotografią i z przyjemnością przyjęła zlecenie uwiecznienia suczki husky. Kobieta nie chciała ukazywać Serenity jako smutnego psa po przejściach, lecz udowodnić, że to wesoły czworonóg o niesamowicie ciepłym usposobieniu. Zdjęcia suczki stały się hitem w Internecie, a setki użytkowników sieci wysłało Patti słowa wsparcia oraz prezenty w postaci karmy czy zabawek. Opiekunka psinki zapewnia, że wystarczy jedynie troska, aby zwierzęta na nowo wróciły do życia.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

NIE ZAPOMNIJ O NASZYM INSTAGRAMIE:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Usłyszała niepokojące dźwięki w kuchni. Gdy weszła i zobaczyła, co jej pies ma w pysku, pobladła
  2. W czasie ślubu pan młody zalał się łzami, gdy zobaczył, co robi panna młoda. Niezwykła historia
  3. Dlaczego pies drapie uszy? Nie wolno lekceważyć objawów
  4. Warszawa. Znalazła na podjeździe małego pieska. Chwilę później okazało się, że bardzo się myliła
  5. Bohaterski czyn policjanta. Nie pozwolił zginąć suczce w tunelu pełnym wody
  6. TVP ogłosiło świetną nowinę dla polskich kibiców. Stacja kupiła nowe prawa transmisyjne

Źródło: theanimalclub.com

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł