husky na wsi
Źródło: https://www.ratujemyzwierzaki.pl/

"Smutny obraz polskiej wsi". Husky na łańcuchu potrzebują naszej pomocy

24 Sierpnia 2020

Husky żyły na podwórku, przykute łańcuchami do budynku chlewu. To warunki szczególnie trudne dla tej rasy. Zwłaszcza latem, gdy temperatura na zewnątrz często przekracza nawet 30 stopni, psy nie mają schronienia przed upałem i słońcem. Niestety bardzo wiele osób nie przejmuje się warunkami, w jakich żyją ich zwierzaki. Psy nie powinny być trzymane na łańcuchu, potrzebują ruchu i własnej przestrzeni. Choć wiele czworonogów z miast także żyje w nieadekwatnych warunkach, problem jest bardziej charakterystyczny dla wsi.

Husky zwróciły uwagę wolontariuszy Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami z Suwałk. Podejmowali oni w okolicy interwencję w sprawie kociąt porzuconych przez matkę. Na miejscu dwie piękne suczki w typie rasy husky zwróciły ich uwagę. Psy stały w pełnym słońcu, przywiązane łańcuchami przed budynkiem gospodarczym. Choć to spokojne zwierzęta, wymagają wiele aktywności fizycznej i intelektualnej. W tych warunkach niemożliwe było zapewnienie im którejkolwiek z nich. Zwierzaki musiały cierpieć, żyjąc w takich warunkach.

Warszawa. Znalazła na podjeździe małego pieska. Chwilę później okazało się, że bardzo się myliłaWarszawa. Znalazła na podjeździe małego pieska. Chwilę później okazało się, że bardzo się myliłaCzytaj dalej

Husky zmagały się z wieloma problemami

Wolontariusze dowiedzieli się także, że suczki nie zostały wysterylizowane. Mogli jedynie spekulować na temat tego, ile razy zaszły w ciążę. Po podwórku biegał także szczeniak, rzekomo podrzucony właścicielom posesji, którzy twierdzą, że zgłosili ten fakt schronisku, którego przedstawiciele mają zająć się biednym zwierzakiem. Post, do którego dołączono link do zbiórki na zabieg dla zwierząt pełen jest rozgoryczenia ich sytuacją. Pracownik towarzystwa pisze w nim, co został na miejscu interwencji.

-Zastany widok bardzo nas zasmucił. Dwie sliczne sunie uwiżane do stodoły, sunie w typie husky. Kto zna tę rase to wiem , co dla nich oznacza łańcuch. Sunie nie kastrowane, nawet nie licze ile musiały wydać na świat szczeniąt - czytamy w krótkim komunikacie.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Dramat w USA. Policjant zabił psa na oczach właścicielki. Do sieci wyciekło straszne nagranie
2. Wśród krów ukrył się pies, znajdziesz go? Zagadka jest arcytrudna, większość poddaje się po 5 minutach
3. Rottweiler i maleńki chomik zakochali się w sobie od pierwszego wejrzenia. Delikatność olbrzymiego psa jest niewiarygodna

Husky mają szanse na lepsze życie

Zbiórka na zabieg sterylizacji dla suczek może oznaczać dla nich poprawę warunków bytowych. Wolontariusze chcą w możliwie jak największym stopniu poprawić komfort ich życia. Świadomość odnośnie potrzeb oraz zdrowia zwierząt wciąż pozostawia w Polsce wiele do rzeczenia. Mimo że sytuacja najgorsza jest właśnie na wsiach, wiele psów cierpi także w miastach. Przebywanie całymi dniami w ciasnym mieszkaniu może być dla nich prawie tak samo złe jak na łańcuchu na podwórku. Ludzie nie mają także świadomości, że kastracja jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o psy, których nie planujemy rozmnażać. W wielu gminach prowadzone są bezpłatne akcje sterylizacji psów. Stanowi to sposób na redukcję populacji bezpańskich zwierząt błąkających się po okolicy.

POMÓC MOŻEMY TUTAJ!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dwa mini pieski "walczą" w bucie. Powalające nagranie
  2. Zazdroszczą jej wszystkie kobiety. Ma 70 lat a wygląda jak nastolatka. Jak to możliwe?
  3. Biała suczka owczarka niemieckiego została mamą. Wygląd jej szczeniaka wprawił wszystkich w osłupienie
  4. Chcieli nagrać zabawny filmik, postawili pitbulla i pomeraniana przed sobą. Internauci są wściekli
  5. Malutki kotek bał się wejść do środka. Powód ściska serce
  6. Są ofiary i wielu rannych. W mieście eksplodowały bomby. Wiadomości ze świata

Źródło: https://www.ratujemyzwierzaki.pl/

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł