Mela leży
Źródło: ratujemyzwierzaki/Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom SOS HUSKY

Zlękniona suczka husky potrzebuje naszej pomocy. Straciła szczeniaki, przeżyła koszmar

21 Sierpnia 2020

Husky o imieniu Mela wiele przeszła. Gdy wolontariusze do niej dotarli była spanikowana i wystraszona, czuła lęk przed kontaktem z człowiekiem. Suczka nie mogła znaleźć dla siebie miejsca. Z większości przeganiali ją ludzie, inne nie zapewniały jej żadnej ochrony. W końcu zaszyła się w opuszczonym budynku. Ludzie niosący jej pomoc byli w szoku, gdy do niej dotarli. Obok niej leżały jej nieżywe szczeniaki.

Husky była chory i zaniedbana. Czas spędzony na ulicy, bez opieki czy stałego dostępu do jedzenia suczka podupadła na zdrowiu. Musiała błąkać się bez ochrony przed temperaturą czy deszczem. Wolontariusze, którzy niosą jej pomoc relacjonują, że śmierć jej dzieci mocno odbiła się na jej zdrowiu, zarówno fizycznym jak i psychicznym. Istnieje duża szansa, że pies doświadczył przemocy ze strony ludzi. Ma uszkodzoną łapę, w której brak jednego z palców. Zdaniem weterynarzy może być to ślad po wpadnięciu we wnyki.

Holandia poradziła sobie z problemem bezpańskich psów. Czy polski rząd powinien wziąć z nich przykład?Holandia poradziła sobie z problemem bezpańskich psów. Czy polski rząd powinien wziąć z nich przykład?Czytaj dalej

Husky wiele wycierpiała

Poza widocznymi obrażeniami suczka cierpi także na zapalenie listw mlecznych. Mleko, którego nie mogą wypić jej szczenięta nabrzmiewa w jej sutkach i powoduje infekcje i stany zapalne. Zarówno wewnątrz, jak i na jej ciele znajdują się setki pasożytów.

- Przez co to niczemu niewinne stworzenie musiało przejść? To chore cierpiące ciałko, oblepione pchłami będziemy odkarmiać i leczyć. Chorą duszą też się zajmiemy, damy poczucie bezpieczeństwa, którego tak bardzo jej brakuje. Pokażemy, że nie każdy człowiek robi krzywdę, porzuca na pastwę losu - czytamy w opisie zbiórki na leczenie zwierzaka.

Wolontariusze chcą najpierw zadbać o stan zdrowia suczki, jednak nie zapominają o jej komforcie psychicznym. Pracują nad tym, by zaufała niosącym jej pomoc ludziom. Pozwoli to także na sprawniejsze leczenie weterynaryjne. Obecnie wszystkie zabiegi wiążą się dla niej z ogromnym stresem.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Niemowlę raczkowało do ogromnego labradora. Rodzice nie zdążyli zareagować, jest nagranie
2. Piesek mówi „Dzień dobry” w ulubiony dzień tygodnia. Wkrótce weekend, jesteście gotowi?
3.Córeczka gwiazdy TTV jednym zdjęciem skradła serca internautów. Z uroczym pomeranianem są prawdziwymi przyjaciółmi

Suczka otrzyma szansę na szczęśliwe życie

Dzięki wysiłkowi osób zaangażowanych w pomoc zwierzakowi, husky otrzyma szansę na szczęśliwe życie. Prawdopodobnie porzucona przez właścicieli znajda musi przyzwyczaić się do kontaktu z człowiekiem.

- Pomóżcie nam przywrócić jej radosne szczęśliwe życie. Musimy ją zabezpieczyć przed pasożytami zewnętrznymi i wewnętrznymi. Trzeba zająć się jej listwami mlecznymi oraz łapą, która jest w niezbyt dobrym stanie. Wykastrować, żeby już więcej nie musiała doświadczać tego, co przeszła. Wspólnie pokażmy jej, że świat może być i będzie piękny! - dodali wolontariusze.

Zbiórka na jej leczenie i rehabilitację prowadzona jest za pośrednictwem portalu ratujemyzwierzaki.pl.Koszty opieki weterynaryjnej to w jej wypadku ponad 3 tysiące złotych. Liczy się więc każdy grosz.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Mela leży w kojcuMela leży w kojcu
https://www.ratujemyzwierzaki.pl/soshusky

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wędkarz złapał dziwną rybę. Gdy zajrzał do środka, zamarł, natychmiast chwycił za telefon
  2. Ania z "Rolnik szuka żony" po rozstaniu z Jakubem Napierałą ma nową miłość. Chwali się nią na Instagramie
  3. Włamali się na podwórko i zrobili najgorszą rzecz psu. Monitoring wszystko nagrał
  4. Dlaczego koty liżą nas po dłoni? Każdy właściciel mruczka powinien wiedzieć, co za tym stoi
  5. Martwe ptaki w fontannie braniewskiego. Dzieci się tam kąpią, psy piją wodę, uważajcie
  6. Akcja poszukiwawcza w Sopocie. Zmobilizowano wszystkie siły

źródło: ratujemyzwierzaki.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł