mieszaniec huskyego z goldenem
Źródło: pixabay.com/abadamczak80, pixabay.com/

Husky i golden retriever mają dzieci. Widok rozczuli niejednego fana psiaków

20 Lipca 2020

Husky syberyjski i golden retriver zostały ze sobą skrzyżowane przez jednego z hodowców specjalizującego się w psach ras mieszanych. Szczeniaki wyglądają bardzo uroczo, przejęły najlepsze cechy po obojgu ze swoich rodziców. Jak wyglądają maluchy z tej krzyżówki? Wideo może Cię zaskoczyć!

Husky i golden retriver to jedne z dwóch najbardziej pożądanych ras psów. Nic więc dziwnego, że pojawił się pomysł skrzyżowania ich ze sobą. Efekt prawdopodobnie przerósł najśmielsze oczekiwania hodowcy. Krzyżowanie ras psów jest obecnie dość popularną praktyką. Od kundelków takie krzyżówki odróżnia to, że zazwyczaj ich rodzice posiadają rodowody i są przedstawicielami o "czystej" genealogii, posiadają geny jedynie odmiany, do której należą. Dzięki temu proces jest bardziej przewidywalny. Ale, czy to na pewno dobre dla zwierząt?

Mocne słowa jednej z polskich fundacji. Ma dość. Po fali krytyki nie chce pomagać już zwierzętomMocne słowa jednej z polskich fundacji. Ma dość. Po fali krytyki nie chce pomagać już zwierzętomCzytaj dalej

Husky i Golden spłodziły piękne szczeniaki

Na nagraniu umieszczonym na YouTubie przez Adam Yoder pomsky widzimy 5 zdrowych i powalających swoją urodą futrzaków biegających beztrosko po trawiastym wybiegu. Pieski robią spore wrażenie. Zwierzaki ubarwienie sierści przejęły po zimnolubnym psie z Koła Podbiegunowego, jej długość zawdzięczają swojemu złotemu rodzicielowi. Po husky'im szczeniaki przejęły także heterochronię, czyli różne ubarwienie tęczówek oczu. Jedno z nich przypomina oko goldena, jest czarne i duże, drugie zaś podobne do ludzkiego, z niebieską obwódką w okół czarnej, optycznie mniejszej źrenicy. Możemy jedynie spekulować, które cechy charakteru przejmą po swoich rodzicach. Ogólnie przyjmuje się, że mieszańce psów rasowych przejmują cechy obojga rodziców, jednak od tej reguły istnieją wyjątki. Duże znaczenie przy kształtowaniu się charakteru psa ma także wychowanie oraz środowisko w jakim się rozwija.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Kochaliśmy go za filmy na TVP, w TVN i Polsacie. Media właśnie obiegła informacja o jego śmierci
2. Szczęśliwy finał dla jednej z suczek z Radys. Znalazła kochający dom, choć adopcja była wymagająca
3. Zainstalował kamerę w sypialni. Na jaw wyszło, co kot robi obok jego głowy, gdy śpi

Z krzyżowaniem ras wiążą się też problemy

Jako, że nie jesteśmy w stanie do końca przewidzieć jaki będzie efekt takiej krzyżówki genetycznej wiele osób ostrzega, przed potencjalnymi problemami zdrowotnymi jakie mogą dotknąć szczeniaki. Genetyka jest skomplikowaną nauką, w której na ostateczny efekt wymiany genów wpływ ma wiele różnych czynników. Często nie jesteśmy świadomi tego, że pies w swoim kodzie może mieć geny wadliwe, jednak utajone ze względu na recesywność. Gdy krzyżujemy dwie rasy psów posiadających uszkodzony fragment kodu, który w normalnej sytuacji nie ujawniłby się, możemy powołać na świat zwierzaka z bardzo poważnymi problemami. Psom rasy bichon fries, powstałej jako krzyżówka genetyczna dwóch innych, trzeba na przykład ciągle zakrapiać oczy. Ich siatkówka nie jest nawilżana w naturalny sposób. Osoby zaangażowane w hodowlę psów ostrzegają przed mieszaniem ras na własną rękę.

ZOBACZ FILM:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stało się. Aleksander Kwaśniewski właśnie przekazał radosną nowinę, nikt się nie spodziewał
  2. Byli przekonani, że uratowali szczeniaczki labradora. Kiedy lekarz powiedział im, co to za zwierzęta, zaparło im dech w piersiach
  3. Dotarli do rodziny, która brała udział w programie "Nasz nowy dom". Poznali wszystkie tajemnice
  4. Kradli i sprzedawali psy na mięso. Spotkała ich surowa kara
  5. Nie widać końca historii z pumą Nubią. Porozumienie z zoo w Poznaniu zostało zerwane?
  6. Pokazała zdjęcie syna z pierwszego i ostatniego dnia szkoły. Lata minęły, a przyjaciel pozostał
  7. Dantejskie sceny na pokładzie samolotu. Nie mieli wyboru. Świat zobaczył nagranie

Następny artykuł