husky i dziecko
Źródło: youtube.com/mgibison

Przestraszone dziecko zaczęło biec w kierunku psa. Niebywałe, co zrobił husky

12 Sierpnia 2020

Husky słyną ze spokoju i opanowania. Poleca się je jako psy dla rodzin z dziećmi, ich cierpliwość oraz przywiązanie do maluchów czynią z nich świetnych opiekunów pociech. Zwierzę często pomaga dziecku zapomnieć o swoich problemach. Puchate, duże pieski budują w nim poczucie bezpieczeństwa. Nic więc dziwnego, że gdy niemowlak usłyszał głośny, zdecydował się pobiec w kierunku psa. Co zrobił husky?

Husky sam wyglądał, jakby odczuwał pewien dyskomfort. Psy, podobnie jak dzieci silnie reagują na nowe, nieznane im odgłosy, których źródła nie mogą namierzyć. Mimo to pies wydaje się dużo spokojniejszy od małego człowieka. Dzieci w sytuacjach stresowych szukają komfortu w znanych sobie osobach lub przedmiotach. Dla większości będzie to rodzic, ulubiona zabawka, kocyk lub pluszowy miś. Ten maluch może jednak liczyć na pomoc swojego wiernego czworonoga. Zresztą, posiada on zalety wszystkich wyżej wymienionych uspokajaczy. Jest opiekuńczy jak matka lub ojciec, puchaty jak przytulanka i dostarcza zdecydowanie więcej rozrywki niż nawet najfajniejszy przedmiot.

Zachowanie golden retrievera rozkłada na łopatki. Woda zburzyła jego zamek z piaskuZachowanie golden retrievera rozkłada na łopatki. Woda zburzyła jego zamek z piaskuCzytaj dalej

Husky był tak samo przerażony jak dziecko

Gdy tylko mała dziewczynka zobaczyła skomplikowany przyrząd, którym jej rodzice posługują się, sprzątając dom wiedziała, że nie powinna spodziewać się po nim niczego dobrego. Choć nie kojarzyła go jeszcze z nieprzyjemnymi obowiązkami domowymi, na to jest zdecydowanie za mała, to dziwne urządzenie z długą rurą budziło jej niepokój. Gdy na dodatek zaczęło piszczeć, szumieć i stukać wiedziała, że czas wziąć nogi za pas. Husky z kolei, od razu wiedział czego się spodziewać. Patrzył na odkurzacz z bezpiecznej odległości, opierając się o ścianę w przedpokoju. Wiedział, że tam jest bezpieczny, jednak zdawał sobie sprawę, że sytuacja może zmienić się dynamicznie.

- Tak naprawdę husky był tak samo przerażony perspektywą odkurzania domu jak to dziecko. Mimo to starał się być odważny, by uspokoić swojego małego człowieka - twierdzi jeden z komentujących filmik w serwisie Youtube.com

DZISIAJ GRZEJE: 1. Mike Tyson przyjął wyzwanie na spotkanie z rekinami. Pojedynek nagrały kamery
2. Kot ukrył się na zdjęciu. 93% ludzi poddaje się po jednej minucie szukania

Dziecko czuło się przy husky bezpiecznie

Dziewczynka podbiegła do swojego pupila, który dzielnie znosił niepokojącą sytuację. Starał się stać prosto, by pokazać dziecku, że nie ma czego się bać. Mimo to, jak na dłoni widać, że jeśli źródło dźwięku zbliżyłoby się, chociaż na metr sam zacząłby uciekać. Dziecko przytulało się do psa tak długo, aż zagrożenie nie minęło. Na szczęście husky dał radę zachować pyszczek i nie musiał ratować się ucieczką. Można odnieść wrażenie, że para uspakajała się nawzajem. Kontakt z towarzyszem zabaw, pełniącym jednocześnie rolę opiekuna sprawił, że udało im się zapomnieć o całej stresującej sytuacji.

ZOBACZ FILM:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Liczba psów, jaką widzisz, zdradza o Tobie wszystko. Ilu się doliczyliście?
  2. 3 razy przeżyła śmierć kliniczną. Wyznaje, co widziała po drugiej stronie
  3. Owczarek niemiecki błąkał się przy jeziorze. Nie mieści się w głowie, co właściciele myśleli
  4. Kot poważnie ucierpiał w wypadku. Niesamowite, co stało się potem z rannym mruczkiem
  5. Nagrali pierwsze spotkanie husky z noworodkiem. Nie spodziewali się
  6. Przywracają kwarantannę, padły ostre słowa premiera. Kraj, w którym mieszka wielu Polaków

Źródło: animalchannel.co

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł