Lojalnoć husky'ego nie pozwalała mu ruszyć się z miejsca
Źródło: youtube/Animal Rescue Polska SORZ

Husky zatrzymywał samochody na drodze. Miał bardzo ważny powód, chodziło o jego przyjaciela

6 Sierpnia 2020

Husky został znaleziony przez wolontariuszy fundacji Animal Rescue Poland na jednej z mazowieckich ulic. Zwierzę leżało skulone na środku drogi, ludzie podejrzewali, że jest ranne. Okazało się, że pomocy potrzebował ktoś zupełnie inny...

Husky syberyjski to rasa psów, która przez całe życie pozostaje wierna i lojalna swojemu właścicielowi, dlatego zawsze chce go bronić i trwać przy jego boku do ostatnich chwil. Dramatyczna historia, która rozegrała się na ulicach jednej z miejscowości w województwie mazowieckim udowodniła, że oddanie tych zwierząt nie ogranicza się jedynie do ludzi. Nawet w obliczu tragedii pies nie potrafił porzucić swojego przyjaciela.

Pies nie był gotowy na zostanie tatą. Reakcja labradora na jego szczeniaka powala, wszystko się nagrałoPies nie był gotowy na zostanie tatą. Reakcja labradora na jego szczeniaka powala, wszystko się nagrałoCzytaj dalej

Husky nie chciał się ruszyć ze środka ulicy

Pracownicy fundacji Animal Rescue Poland zostali poproszeni przez dyżurnego Policji ze Zwolenia k. Radomia o przyjechanie na jedną z ulic w miejscowości Przyłęk i zainterweniowanie w sprawie psa leżącego na środku drogi. Po przyjeździe patrolu na miejsce zdarzenia wolontariusze dostrzegli, że na dwupasmówce spoczywa pies rasy husky. Zwierzę stanowiło ogromne zagrożenie zarówno dla siebie, jak i dla nadjeżdżających kierowców, których pole widzenia mogło znacznie zawęzić się pod wpływem otaczających ciemności i spowodować tragiczny wypadek. Pomimo wielu prób zachęcenia psa do przejścia na pobocze, Husky nie chciał ruszyć się z miejsca. Kiedy wolontariusze zbliżyli się w jego stronę powód jego zainteresowania stał się jasny.

DZISIAJ GRZEJE:1. Szczenięta bawiły się pod pudełkiem, nikt nie wiedział, co razem kombinują. Wszystko stało się jasne, kiedy zajrzano do środka
2. Niewidomy pies został znaleziony na śmietniku. Jego zdjęcia przed i po są niesłychane

Zwierzę nie mogło opuścić swojego przyjaciela

Wolontariusze podeszli w stronę psa i zaświecili latarkami w jego kierunku. Dopiero wtedy zrozumieli, że czworonóg leżał obok ciała potrąconego czarnego kundelka. Husky nie miał serca porzucić swojego najdroższego przyjaciela, chociaż ten już nie żył. Kiedy ktokolwiek próbował odsunąć go od zwłok drugiego psa, pupil zaczynał warczeć, dlatego świadkowie wypadku woleli nie ryzykować i oddelegowali to zadanie policji, a w następnej kolejności - wolontariuszom fundacji.

- Bezduszni urzędnicy nie pomogli porzuconemu psu. Gmina podobno nie ma umowy na opiekę nad bezdomnymi psami. Tak twierdzi Policja, która rozkładała ręce i poprosiła nas o pomoc. Mieszkańcy wsi twierdzą, że te dwa psy od tygodnia się błąkały razem - poinformowało Animal Rescue Poland we wpisie na swojej stronie internetowej.

Ostatecznie pracownikom Animal Rescue Poland udało się zabezpieczyć psa i przetransportować go do domu tymczasowego pod Piasecznem. Niestety, żaden ze znalezionych psów nie miał chipa, dlatego nie można ustalić, czy miały wcześniej właścicielem, a jeżeli tak, to kto nim był. Pracownicy organizacji poinformowali, że rozważają złożenie zawiadomienia do Prokuratury o naruszeniu ustawy o ochronie zwierząt.

ZOBACZ NAGRANIE:

Zbiórka na karmę dla zwierząt z Radys, każdy grosz się liczy! Kliknij TUTAJ, aby pomóc.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Żyją z ponad setką półdzikich psów. Sami nie mają na chleb, ich życie to koszmar
  2. Wszyscy myśleli, że Magda Gessler go nienawidzi. Dodała jednak zdjęcie, które rozwiewa wątpliwości
  3. Dlaczego koty ignorują nas, kiedy wołamy je po imieniu? Naukowcy rozwiali wszelkie wątpliwości
  4. 2 białe pieski doczekały się słodkich szczeniaków. Wszyscy zdębieli, kiedy zobaczyli ich kolor, jak to możliwe?
  5. Kot patrzy przez szybę błagając właściciela o pomoc. Do ogrodu wkradło się dzikie zwierze. Mężczyzna nie reagował
  6. Szumowski wyjawił, gdzie zaostrzą restrykcje. Dotyczy tysięcy Polaków

Źródło: buzz.gazeta.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł