husky uśmiecha się
Źródło: imgur.com

Zostawali husky na 3 godziny w domu. Kiedy wrócili złapali się za głowy

4 Września 2020

Husky uchodzą za spokojne zwierzęta, poruszające się z gracją i cieszące się prawie nienaganną reputacją. Psiaki pochodzące z mroźnej Syberii zazwyczaj dobrze sprawują się w domach swoich opiekunów. Ten osobnik jednak postanowił odpłacić się swoim właścicielom za pozostawienie go samego na trzy godziny w niecodzienny sposób. Posprzątanie bałaganu jaki zastali zajmie im wiele godzin.

Husky musiał bardzo nie lubić sytuacji, w których zostawał sam w domu. Wiele psów przejawia lęki separacyjne, często bagatelizowane przez ich właścicieli. Ludzie myślą, że ich pupil płaczący gdy wychodzą zachowuje się normalnie. Zachowanie to może być jednak objawem głębszych zaburzeń. Zwierzęta zwykle znajdują sposoby, by pokazać swoim opiekunom co myślą o takim zachowaniu. Wiele z nich ze stresu zaczyna gryźć meble lub rozpruwać poduszki ściągnięte z kanapy.

Husky odegrał się na swoich opiekunach

Pies prawdopodobnie w związku ze stresem i samotnością zaczął rzuć wszystko co mógł znaleźć. W pewnym momencie w zęby wpadła mu drobna buteleczka wypełniona czarną cieczą. Zwierzakowi udało się przegryźć buteleczkę wypełnioną tuszem do kaligrafii. Atrament rozlał się po całym salonie. Pies musiał być w szoku. Zamiast odejść od kałuży nieprzyjemnie pachnącej substancji zaczął roznosić ją po całym domu. Czarne ślady łap znalazły się na każdej powierzchni, której husky mógł dosięgnąć, włączenie z pościelą na łóżku właścicieli.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Spaniel o oczach jak z bajki Disneya. Wystarczy jedno spojrzenie by oczarował każdego
2. Koszmar w centralnej Polsce, wielka akcja służb. Ludzie pilnie przewożeni do szpitali, trwa walka o życie
3. Odnaleziono kilkadziesiąt martwych i chorych królików w lesie. Dlaczego ktoś je wyrzucił?

Husky nie lubił zostawać sam w domu

Lęki separacyjne występują przede wszystkim u psów pochodzących ze schroniska lub zbyt wcześnie odebranych matce. Może dotknąć jednak każdego czworonoga. Jego główną przyczyną jest brak poczucia bezpieczeństwa, w wypadku psów schroniskowych związany z traumą zostania porzuconym i życiem na ulicy, w wypadku innym zazwyczaj tęsknotą za matką. Zwierzaki odczuwające strach przed rozstaniem z opiekunem zazwyczaj cierpią po jego wyjściu. Część z nich odczuwa niepokój, inne kradną rzeczy należące do opiekunów, w skrajnych wypadkach psy potrafią urządzić w domu prawdziwą demolkę. Zestresowany zwierzak radzi sobie z emocjami gryząc różne przedmioty.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Scena jaką zastali właściciele po powrocie do domuScena jaką zastali właściciele po powrocie do domu
imgur.com

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rzadkie śpiewające psy przetrwały. Niesamowite wideo odkrycia ekspedycji w Nowej Gwinei
  2. Wiadomość z ostatniej chwili: Do Polski zbliża się wir Otylia. Nagłe załamanie pogody na weekend
  3. Pudelek urodził się z ludzką twarzą. Niewiarygodne, jak wygląda
  4. Tygrys uratował mężczyznę przed lampartem. Wideo odbiera mowę
  5. Carrefour wprowadza wielkie zmiany. Już wkrótce nie kupisz tam pewnego produktu
  6. TVP przekazało tragiczną wiadomość. Niestety, był bez szans, nic się nie dało zrobić

źródło: youtube.com

Następny artykuł