husky szczeka
Źródło: pixabay/monicore

Czy husky szczekają? Tłumaczymy melodyjne zachowanie psów

9 Czerwca 2020

Czy psy rasy husky szczekają? Właściciele i miłośnicy psów zastanawiają się, czy zwierzęta potrafią tak jak jamniki, pudle, czy kundelki po prostu szczekać? Zwierzaki są bardzo melodyjne i najczęściej mówi się o ich "śpiewaniu". Ale co ze szczekaniem?

Siberian husky to bardzo popularna rasa czworonogów, która jest bardzo przyjacielska i miła. Zwierzaki są inteligentne, uwielbiają dzieci i kochają uciekać! Psy niespecjalnie lubią chodzić przy nodze, często się wyrywają, ponieważ wszystko je ciekawi. Trzeba mieć naprawdę wielką siłę, aby utrzymać psa na smyczy. Wielu fanów tej rasy i właścicieli zastanawia się, czy husky potrafią szczekać? Czworonogi zazwyczaj wydają z siebie dźwięki ujadania czy wycia, najczęściej kiedy zostają same w domu. Psy nie cierpią samotności, najlepiej czują się mając przy sobie opiekuna. Ale powracając do tematu szczeniaka - jak to z nim jest? Czy husky potrafią to robić?

Szczekanie u husky

Husky praktycznie nie szczekają. Zwierzaki wypracowały swój własny, wyjątkowy sposób komunikowania się. Psy tej rasy często próbują naśladować różne usłyszane dźwięki. Jedni mówią, że śpiewają, inni, że gaworzą a pozostali słyszą np. wycie. Niezależnie od tego jakie dźwięki słyszymy, to psy tej rasy oczywiście szczekają, ale na swój unikatowy sposób. W zależności od właściciela może on uznać to za wadę jak i zaletę. Osoby, które nie lubią szczekania psów z pewnością ucieszą się, że husky nie potrafi w typowy sposób wydobywać dźwięków. Natomiast, fani szczekania mogą nie być z tego powodu zadowoleni, ponieważ skąd będzie wiadomo, co pies próbował przekazać?

Jak już wyżej wspomnieliśmy, husky to przyjazne psiaki, które mogą zaprzyjaźnić się nawet ze złodziejem! Pies tej rasy na widok przestępcy może go nawet oprowadzić po domu, jednocześnie wydając z siebie melodyjne dźwięki. Psy raczej nie ostrzegą właściciela przed niebezpieczeństwem, a już na pewno nie zaczną nagle szczekać.

DZISIAJ GRZEJE:1.Szczeniak miał jechać na śmierć. Został uratowany w ostatniej chwili, jego zdjęcia są niewiarygodne
2. Zainstalowała przed domem ukrytą kamerę. Gdy zobaczyła kto ją odwiedza, natychmiast musiała zareagować

Syberyjskie husky nie są fanami szczekania, jednak wycia już tak. Taka po prostu jest ich natura. Brak szczekania nie jest żadną wadą, husky wydają z siebie inne dźwięki. Jeśli chodzi o najbardziej szczekliwe psy to możemy do nich zaliczyć m.in.: yorki, owczarki niemieckie, sznaucery miniaturowe czy małe psy rasy chihuahua. Od szczekania tych psów czasem nie da się wręcz uwolnić. Zwierzaki potrafią szczekać dosłownie na... wszystko, co zobaczą.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

huskyPies rasy husky
unsplash/Liudmila Luchkina

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zainstalowała przed domem ukrytą kamerę. Gdy zobaczyła kto ją odwiedza, natychmiast musiała zareagować
  2. Policja wyłowiła z kanału wielką walizkę. Kiedy ją otworzyła, mundurowym zmroziło krew w żyłach
  3. Dziewczynka smacznie spała. Niewiarygodne zachowanie psów rasy golden retriever
  4. Słodki kot czy romantyczny pies? Internat oszalał na punkcie zagadki w chmurach
  5. Dlaczego koty wysypują żwirek z kuwety? Odpowiedź może Cię zaskoczyć
  6. Awokado w diecie kotów. Czy mruczki mogą jeść owoce z pestką?

Następny artykuł