Justyna Pawicka nosi futra. Czy jej biznes zbankrutuje?
Źródło: instagram/juustyneczkaa

Była gwiazda "Top Model", która handluje prawdziwymi futrami narzeka na nową ustawę. Boi się, że zabraknie klientów

20 Września 2020

Gwiazda "Top Model 3", Justyna Pawlicka martwi się o swój biznes. Kobieta od 7 lat pracuje w branży futrzarskiej. Nie ukrywa, że sprzedaje prawdziwe futra, a klientów jej nie brakuje. W związku z przegłosowaniem przez Sejm ustawy o ochronie zwierząt i zakazu hodowli zwierząt na futra, Pawlicka drży o własny biznes. "Po tym, jak w życie wejdzie ustawa, ich cena wzrośnie do około 5-6 tys. Kogo będzie na to stać? – mówi Justyna Pawlicka w rozmowie z WP Kobieta.

W ostatnich dniach Sejm uchwalił "piątkę dla zwierząt". Projekt Prawa i Sprawiedliwości zakłada m.in. zakaz hodowli zwierząt futerkowych w celach komercyjnych, chowu na uwięzi i uboju rytualnego. Pierwszy z wymienionych przez nas przepisów bardzo cieszy organizacje pro zwierzęce oraz miłośników zwierząt. Rzeź bezbronnych istot w końcu zakończy się. Miliony zwierząt przestaną cierpieć, nie staną się dodatkiem do ubioru. Okazuje się, że to co większość osób raduje, innych smuci. Justyna Pawlicka, była gwiazda TVN z programu "Top Model" w rozmowie z WP Kobieta wyznała, że jest zaniepokojona "piątką Kaczyńskiego", która wpłynie na jej biznes.

Piątka dla zwierząt wejdzie w życie, ale ze skandalicznym zapisem. Co napisano drobnym maczkiem?Piątka dla zwierząt wejdzie w życie, ale ze skandalicznym zapisem. Co napisano drobnym maczkiem?Czytaj dalej

Justyna Pawlicka o futrach i ustawie

– Ciężko pracowałam na pozycję swojej firmy. To dość wymagający rynek ze specyficznym klientem. Jestem osobą, która wspiera polską gospodarkę, rzemieślników, rolników i ubolewam nad faktem, że procedowana jest ta ustawa, bo niszczymy jedną z głównych gałęzi rolnictwa w Polsce. Z produkcji futer byliśmy słynni na całym świecie – mówi Justyna Pawlicka, właścicielka sklepu Fursi. – Są skóry sprowadzane z zagranicy, ale one są bardzo drogie. My do produkcji naszych futer używaliśmy skór z polskich ferm, bardzo wysokiej jakości.Ta ustawa niczego nie zmienia, bo "problem" nie zniknie. Jeszcze przez jakiś czas te nasze skóry będą dostępne na rynku, ale później będziemy musieli kupować futra np. z Niemiec lub Danii.

Dodaje, że jej działalność stale się rozwija, a "piątka dla zwierząt" jest dla niej problemem. Po jej wprowadzeniu ceny futer wzrosną - obecnie można je kupić za 3,5 tys., natomiast gdy ustawa wejdzie w życie, cena wzrośnie do ok. 5-6 tys. złotych.

- Kogo będzie na to stać? - dopytuje Pawlicka.

W rozmowie z Kobieta WP dodaje, że udało jej się porozmawiać z osobami z zakładów, którym również nie podoba się ustawa. Osoby pracujące na produkcji mają być załamane, boją się o pracę, swój dalszy los, kredyty do spłacenia.

– Pamiętajmy o tym, że na co dzień korzystamy ze skórzanych produktów: butów, toreb, tapicerki w samochodzie. Jemy mięso i musimy mieć świadomość, że słowo "zabijanie" jest niepopularne i nie kojarzy się dobrze nikomu – dodaje Pawlicka.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nagrał nietypowe zachowanie swojej kotki. Zwierzę myśli, że jest psem
2. Zmaltretowany kociak pełzał po ulicy. Zabrali go ze sobą, niewiarygodne, jak dzisiaj wygląda
3. Kobieta kontra ogromny, uparty samojed. Próbowała go podnieść, nie wyszło, ale jest wideo

Internauci nie pozostawili na Pawlickiej suchej nitki

Po opublikowaniu wywiadu przez wyżej wymieniony portal, internauci nie zostawili na Justynie Pawlickiej suchej nitki. Gwiazda TVN została zmieszana z błotem za swoje wypowiedzi i biznes, który prowadzi. "No to się skończą futerka" - pisano na Pawlickiej Instagramie. Była uczestniczka programu "Top Model" TVN nie odniosła się do przykrych wiadomości, jednak sądząc z jej wypowiedzi, nie zamierza zamykać swojego biznesu.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Wyświetl ten post na Instagramie.

⚜️U nas JAKOŚĆ to nie sztuka - tylko JAKOŚĆ to nawyk ⚜️ ???????????????????????????????????????????????? Jeśli jesteś osoba, która zwraca uwagę na jakość kupowanych przez siebie rzeczy - to dobrze trafiłeś !! ????Pracujemy tylko i wyłącznie na najwyższej jakości certyfikowanych lisach @sagafurs ???? Jako jedyni w Polsce mamy podpisana wyłączność na bardzo rzadkie skory , których nie znajdziecie w żadnej innej firmie ! ???? U nas nie przepłacasz - mamy bardzo atrakcyjne ceny ! ________________________________________ ⚜️Bogaty asortyment modeli dostępnych od ręki ! ⚜️Szyjemy pod wymiar ⚜️Realizacja projektów indywidualnych

Post udostępniony przez Justyna Pawlicka (@fursi.justynapawlicka)

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pamiętacie Bronkę z “Daleko od szosy”? Aktorka wreszcie zdradziła jedną z największych tajemnic serialu
  2. Lew i dziecko występowali w programie na żywo. Wystarczyłyby sekundy, by doszło do tragedii
  3. Ogromny lew podszedł do bezbronnego psa. Wszyscy zamarli, czekając na najgorsze
  4. Buldożek francuski pojawił się u weterynarza. Lekarz musiał pomóc mu urodzić 7 szczeniaków
  5. Kot urodził się z syndromem wilkołaka. Jego wygląd budzi podziw i przeraża
  6. Dramatyczna wiadomość od TVP. Akcja na południu polski trwała całą noc

Źródło: kobieta wp, instagram

Następny artykuł