Goryl w klatce
Źródło: pixabay/Alexas_Fotos

Zabił goryla, usłyszał wyrok. Dużo wyższy niż otrzymałby w Polsce

31 Lipca 2020

Goryl został zabity ostrym przedmiotem, który uszkodził jego narządy wewnętrzne. Zwierzę zostało zamordowane 1 czerwca w swoim domu w Parku Narodowym Bwindi. Goryl był przywódcą stada składającego się z 17 osobników. Był przyzwyczajony do ludzi, jednak nie spodziewał się, że ktoś będzie próbował go zabić.

Goryl o imieniu Rafiki miał około 25 lat. Mieszkał w Parku Narodowym Bwindi, gdzie był przyzwyczajony do turystów. Ci chętnie przyjeżdżali, aby zobaczyć małpy z zagrożonego gatunku. Niestety, goryl zmarł 1 czerwca. Prawdopodobnie zginął od włóczni. Udało się ustalić, kto za tym stoi.

Po 9 latach służby nie ma już dla psa miejsca. Przewodnik błaga o nowy dom dla przyjacielaPo 9 latach służby nie ma już dla psa miejsca. Przewodnik błaga o nowy dom dla przyjacielaCzytaj dalej

Mężczyzna, który zabił goryla usłyszał wyrok

Zespół Uganda Wildlife Authority wyśledził podejrzanego o zabójstwo. W jego domu znaleziono sprzęt myśliwski. Felix Byamukam przyznał się do wtargnięcia na teren chroniony i zabicia przywódcy stada małp. Kłusownik próbował się bronić, wyznając, że został zaatakowany przez małpę i zabił ją w samoobronie. Tłumaczenia nie przekonały sędziego, który skazał mężczyznę na 11 lat pozbawienia wolności. Felix przyznał się również do zabicia dujkera i dzikana, a także do posiadania mięsa tych zwierząt.

Mężczyzna wyznał w trakcie śledztwa, że na teren parku wszedł wraz z 3 innymi osobami z zamiarem polowania na mniejsze zwierzęta. Pozostali kłusownicy nie przyznali się do winy, dalej czekają na proces. Jak informowały wcześniej media za zabicie przedstawiciela z zagrożonego gatunku może grozić dożywocie lub grzywna w wysokości 5,4 mln dolarów. Felix został skazany na 11 lat więzienia. Jaką karę otrzymają pozostali kłusownicy?

DZISIAJ GRZEJE:1.Wiele osób do samego końca walczyło o jej życie. Niestety, choroba zebrała nieubłagane żniwo
2. Przygarnęli niewielkiego puszystego zwierzaka. Oniemiejecie po ujrzeniu co z niego wyrosło
3. Pitbull zobaczył w swoim domu małego kotka. Zareagował natychmiast, wszystko nagrano

Który goryl przejmie przywództwo?

Mieszkańcy Ugandy uwielbiali goryla. Jego imię Rafiki oznacza dosłownie "przyjaciel", co doskonale świadczy o jego popularności i sympatii. Ekolodzy zastanawiali się, kto przejmie przywództwo w dzikim stanie? Obawiali się, że jeśli zrobi to jeden z dzikich samców, wpłynie to negatywnie na kontakt z ludźmi oraz turystkę.Organizacja UWA utrzymuje się głównie z odwiedzających, stąd gdyby małpy zaczęły się chować lub były agresywne w stosunku do ludzi, mogłaby upaść. Ppóźniej okazało się, że stado kierowane jest przez młodszego samca z tej samej rodziny.

Na świecie żyje ponad 1000 goryli górskich. Zgodnie z klasyfikacją IUCN są zaliczane do gatunków zagrożonych.

Pomóc psom z Radys można TUTAJ.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwielbiany sportowiec zawiesza karierę. Jego 5-letni synek zachorował na raka
  2. Znaleźli starego psa przywiązanego do płotu. Miał ze sobą list, jego treść wyciska łzy z oczu
  3. 17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?
  4. Odebrany interwencyjnie labrador zmienił się nie do poznania. Wcześniej był głodzony, mieszkał w piwnicy
  5. Mężczyzna wskoczył do wodnego zbiornika w zoo. Wszystko się nagrało
  6. Doberman zaczął biec w kierunku dziewczynki. Wszystko się nagrało
  7. Porażająca decyzja sztabu kryzysowego. Kolejny hotel w Krakowie zamieniają w izolatorium

Źródło: national-geographic.pl, regiony.tvp.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł