Goryl
Źródło: unsplash/ Amy Reed

Horror w zoo. Ważący 200 kg goryl przebił potrójne zabezpieczenie i zaatakował pracownika

28 Września 2020

Goryl zaatakował swoją opiekunkę, która w stanie ciężkim trafiła do szpitala. Kobieta ma dwie połamane ręce, żebra i obrażenia głowy. Do tragedii doszło w madryckim zoo. Sprawę wyjaśnia policja.

Goryl zaatakował znajomą mu opiekunkę, która wykonywała swoją pracę na jego ternie. 46-latka czyściła klatkę, zostawiała jedzenie, w pewnym momencie została pobita przez zwierzę! Do niecodziennego wypadku doszło w zoo w stolicy Hiszpanii, Madrycie. Zdarzenie miało miejsce 27 września (w niedzielę) chwilę po godzinie 10:00.

Dlaczego pies ucieka na spacerze? Oto najczęstsze powody nieposłuszeństwa czworonogówDlaczego pies ucieka na spacerze? Oto najczęstsze powody nieposłuszeństwa czworonogówCzytaj dalej

Madryt: Goryl pobił kobietę w zoo

Nie wiadomo, jak gorylowi Malabo udało się przebić potrójne drzwi, aby dostać się do kobiety. Zwierzę ważące ok. 200 kg pokonało jednak zabezpieczenia. Kiedy pracownicy zoo spostrzegli, co się dzieje rzucili się kobiecie na rachunek. Goryl został unieruchomiony za pomocą środka uspokajającego. Następnie przeniesiono je do miejsca niedostępnego dla ludzi.

Ataku goryla nie widział żaden z turystów, bowiem karmienie i czyszczenie odbywa się w niedostępnym dla nich miejscu. Jak podkreśla madryckie zoo, protokół awaryjny został szybko aktywowany, dzięki czemu udało się uratować kobietę, powiadamiając jednocześnie zespół ratunkowy i służby.

- Malabo był wychowywany przez swoich opiekunów od momentu narodzin. W kontaktach z nim zawsze stosowano środki ostrożności - mówią pracownicy.

DZISIAJ GRZEJE:1. Niesłyszący mężczyzna przygarnął szczeniaka jedynego w swoim rodzaju. Ich wspólna historia wzrusza do łez
2. Wszyscy myśleli, że pies wraca na grób swojego pana. Gdy poznali prawdę, musieli natychmiast zareagować
3. Policja aresztowała eko-aktywistów. Włamali się do ubojni świń w ważnym celu, teraz grożą im zarzuty

Po tragedii, która miała miejsce, wydano krótkie oświadczenie z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia dla pracownika. Kobieta pracowała w ogrodzie zoologicznym od 19 lat. Dzisiaj, czyli dzień po tragedii zamknięto obiekty z gorylami dla turystów, tak aby zarówno Malabo, jak i inne zwierzęta mogły czuć się spokojne. Sprawę bada policja.

Golden retriever słucha, jak właściciel gra na gitarze. Mina psa, kiedy muzyka ucicha jest po prostu bezcennaGolden retriever słucha, jak właściciel gra na gitarze. Mina psa, kiedy muzyka ucicha jest po prostu bezcennaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 1500 zł dodatku miesięcznie. Wiceminister właśnie potwierdził wejście nowej dopłaty
  2. Pitbull i niewidoma kura. Niewiarygodna historia, przecieramy oczy ze zdumienia
  3. Amstaff wskakuje na łóżko, gdzie śpi niemowlę. Właściciel nie jest w stanie go powtrzymać
  4. Myślała, że padła ofiarą nieśmiesznego żartu. Po 10 latach znaleziono jej kota, niewiarygodne, co się z nim stało
  5. Niemożliwe zachowanie 2 psów. Nagranie kierowcy jest hitem, nikt nie potrafi go wyjaśnić
  6. Mamy potwierdzenie. Obowiązkowa kwarantanna dla Polaków od 5 października, przykre informacje

Źródła: o2.pl, dailymail.co.uk/

Następny artykuł