goryl w zoo
Źródło: youtube.com/Gastronauta

Goryl nagle rzucił się na szybę oddzielającą go od ludzi. Tuż przed nią stała dziewczynka, wideo powoduje dreszcze

5 Listopada 2020

Goryl z zoo w Nebrasce wyglądał, jakby nie był zadowolony z obecności zwiedzających, co postanowił wyrazić w wyjątkowo dobitny sposób. Na filmiku opublikowanym w serwisie YouTube widzimy, jak nagle olbrzymie zwierzę przebiega na tylnych nogach przez pół wybiegu, aż do samej szyby oddzielającej go od ludzi, wśród nich małej dziewczynki. Nagranie sprawia, że można podskoczyć w siedzeniu!

Goryl stał się internetową sensacją po tym, jak nagrano jego nietypowe zachowanie na wybiegu. Okazuje się jednak, że nie tylko zwiedzający mieli wpływ na jego gwałtowną reakcję. Wszystko wyjaśnił kierownik zoo, Dan Cassidy, który zapewnia, że podobne zachowania są dość częste i nie należy zakładać, że małpa była agresywna bez powodu. Świat zwierząt rządzi się bowiem własnymi prawami, których ludzie często nie rozumieją.

Suczka rzadkiej rasy zaszła w ciążę. Gdy zaczęła rodzić, właścicielom opadły szczękiSuczka rzadkiej rasy zaszła w ciążę. Gdy zaczęła rodzić, właścicielom opadły szczękiCzytaj dalej

Goryl rzucił się na szybę

Na nagraniu widzimy, jak jeden z dwóch goryli widocznych w kadrze nagle podnosi się na tylnych nogach i szybko przebiega z końca wybiegu, aż do samej szyby oddzielającej go od ludzi, w tym malutkiej dziewczynki. Z rozpędu uderza w szkło, a nagrywający odbiegają, nerwowo się śmiejąc.

Siła włożona w uderzenie była naprawdę ogromna - gruba szyba pękła na oczach zwiedzających, którzy szybko się wycofali. Na szczęście specjalne szkło nie rozsypało się, mogłoby wówczas zranić zwierzę albo ludzi. Co spowodowało fakt, że goryl rzucił się na szkło?

Kierownik zoo poinformował w rozmowie z KMTV, że podobne zachowania mają na celu ustalić dominację w stadzie. Trzy młode goryle mieszkające w zoo, w wieku od 17 do 22 lat próbują zdobyć rolę przywódcy i jako że wkraczają w dorosłość, poziomy testosteronu i agresji znacznie wzrastają.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Dlaczego pies wszystko liże? Wyjaśniamy powody nietypowego nawyku
2. Straty są ogromne, ale ubezpieczeń nie będzie. Znamy ostateczne stanowisko resortu rolnictwa
3. Pani Danuta znalazła w lesie 2 małe labradorki. "Wywiezione na pewną śmierć"

Wideo mrozi krew w żyłach

Na nagraniu widać, jak mała dziewczynka odbijająca się w szybie naśladuje goryla, bijąc się rękami w pierś. Być może ten gest sprowokował rosłego samca do pokazania dominacji. Zoo potwierdziło, że goryl zbił trzy pierwsze warstwy ochronnego szkła, jednak nie jest to nietypowa sytuacja.

Według rzecznika zoo szkło często pęka z przyczyn środowiskowych lub technicznych. Goryle mają także nawyk mający odstraszyć rówieśników, polegający na stukaniu w szybę. Jednak nie ma powodów do obaw - choć rzeczywiście wideo może zmrozić krew w żyłach, zabezpieczenia są nie do pokonania i ani wkraczającym w dorosłość zwierzętom, ani zwiedzającym nic się nie stało.

ZOBACZ WIDEO:

Owczarek wskoczył na łóżko i zaczął chodzić po właścicielach. Miał powód, jaki?Owczarek wskoczył na łóżko i zaczął chodzić po właścicielach. Miał powód, jaki?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niania znęcała się nad dzieckiem. Wtedy w obronie malucha stanął pies
  2. Będą nowe ograniczenia i zakazy. Mamy potwierdzenie z Kancelarii Premiera
  3. Bernardyn panicznie bał się fryzjera. Wtedy jego właściciel zdjął koszulkę i zrobił coś niesamowitego
  4. Adoptował ciężarną suczkę pitbulla. Nie mógł uwierzyć, gdy zaczęła rodzić
  5. Rząd podjął decyzję. Chcą zabić 17 milionów norek
  6. Polskie Babcie dziś znowu staną w obronie praw człowieka. Przypominamy niezwykłe słowa wsparcia, które skierowały do kobiet
  7. Łatwo zepsuć smak najlepszych gołąbków 1 złą decyzją. Nawet pyszny farsz ich nie uratuje, chodzi o kapustę

źródło: youtube.com

Następny artykuł