kobieta i goryl
Źródło: youtube.com/The Aspinall Foundation

Ostrzegali ją, żeby nie podchodziła za blisko goryla, ale nie słuchała. Wszystko się nagrało

5 Października 2020

Goryle objęte są specjalną ochroną. Te majestatyczne zwierzęta są chronione przez konwencję waszyngtońską, która zakazuje handlu nimi. W krajach, gdzie występują zabrania się także polowania na ten gatunek. Nie znaczy to jednak, że w naturalnym środowisku są bezpieczne. Z tego powodu miliarder Damian Aspinall postanowił założyć fundację pomagającą gorylom. Pewnego dnia wybrał się do dżungli razem ze swoją żoną, a cała wyprawa została zarejestrowana.

Goryl z nagrania nie jest przypadkowym przedstawicielem tego gatunku. Dla miliardera jest naprawdę wyjątkowy. Wszystko dlatego, że mężczyzna osobiście go wychował. David Aspinall kocha goryle i obi wszystko, by uratować ich wciąż malejącą populację. Mężczyzna nie widział goryla z filmiku i jego towarzysza, którego również uratował i wychował od 4 lat. Postanowił więc wybrać się na specjalną wyprawę, razem ze swoją żoną, Victorią. Choć wielu ostrzegało ją, że to zły pomysł, kobieta postanowiła zbliżyć się do goryla. To, co się stało po chwili jest niesamowite.

Psy przez całe życie były zamknięte w czterech ścianach. Po 7 latach w końcu ktoś się nad nimi zlitowałPsy przez całe życie były zamknięte w czterech ścianach. Po 7 latach w końcu ktoś się nad nimi zlitowałCzytaj dalej

Goryl rozpoznaje swojego wybawcę

Aspinall wybrał się do dżungli w towarzystwie kamer. Chciał znaleźć swoich przyjaciół z dawnych czasów, którzy zostali wypuszczeni do dżungli, gdy ukończyli 12 lat. Przy okazji chciał im przedstawić swoją żonę. Victoria zanim poślubiła miliardera była magistrem chemii i strategiem biznesowym w Burberry - niewiele więc miała wspólnego z dzikimi zwierzętami, w przeciwieństwie do jej męża, tak związanego z ruchem ochrony przyrody. Wielu ostrzegało ją przed wejściem w ten związek, jednak ona wiedziała, co robi. Bardzo też chciała spotkać osobiście zwierzęta bliskie sercu jej męża.

Na nagraniu widzimy, jak po trwających jakiś czas poszukiwaniach, małżeństwo w końcu spotyka dwie małpy, których szukali. Jedna z nich bardzo szybko rozpoznaje swojego dawnego opiekuna, który cierpliwie czeka, by zwierzę się z nim oswoiło. Goryl ostrożnie podchodzi do miliardera, podczas gdy Victoria pozostaje nieco z boku, w łódce, Mężczyzna chce się upewnić, że goryl nie spłoszy się przez obecność obcej osoby, ani nie będzie agresywny, każe więc żonie cierpliwie czekać.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ktoś przywiązał psa do drzewa i zostawił na słońcu na 2 dni. Tragedii nie udało się uniknąć
2. Pies załatwił się w domu. Mężczyzna zrobił wstrząsającą rzecz, nie mieści się w głowie
3. Wyciągnął rękę, żeby pogłaskać małego yorka. Nie wiedział z kim zadarł, jest wideo

Podeszła blisko goryla

Po chwili małpa zaczyna cicho gulgotać, co jak wyjaśnia David, oznacza, że ma przyjacielskie zamiary. Miliarder bardzo powoli daje znak żonie, że może wyjść z łódki. Choć nakazuje jej gestem, żeby nie zbliżała się za bardzo, ta podchodzi coraz bliżej męża i goryla. Już po chwili widzimy, jak olbrzymie zwierzę obwąchuje kobietę i wyraźnie daje znać, że akceptuje ją jako część grupy swojego opiekuna. Jednak to dalsza część wideo jest najbardziej fascynująca. Następnego dnia małżeństwo wróciło na miejsce spotkania, a goryl, którego spotkali wcześniej... dosłownie oszalał na widok Victorii! Widzimy, jak bez wahania przytula się do kobiety, zabiera czapkę, bawi się z nią i jest wyraźnie zachwycony swoją nową znajomą! Miliarder, który bał się, że jego człekokształtni przyjaciele nie polubią jego wybranki bardzo się pomylił. Żartuje nawet, że chyba właśnie stracił żonę! To po prostu trzeba zobaczyć - niesamowite, jak inteligentne i podobne do nas są goryle.

ZOBACZ WIDEO:

Ktoś przywiązał psa do drzewa i zostawił na słońcu na 2 dni. Tragedii nie udało się uniknąćKtoś przywiązał psa do drzewa i zostawił na słońcu na 2 dni. Tragedii nie udało się uniknąćCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Agnieszka Kotońska z “Googlebox. Przed telewizorem” przeszła ogromną metamorfozę. Fani są pod wrażeniem
  2. Mops i chihuahua zostali rodzicami. Szczeniaki są nieziemskie, ich widok aż zapiera dech
  3. Kinga Rusin wypoczywa na plaży, ale nie jest sama. Pochwaliła się wspaniałą nowiną, gratulacje
  4. Weterynarz wyjawił, co robi pies na chwilę przed uśpieniem. Niewyobrażalne
  5. PILNE: Policjanci z ważnym apelem. Chodzi o Kamila S. i pumę Nubię
  6. Niestety, zacznie się już jutro. Cała Polska będzie zablokowana, niepokojące informacje

źródło: webniusy.pl

Następny artykuł