pies ogląda tv
Źródło: youtube.com/ABC7 News Bay Area

Zobaczył jak Mufasa umiera. Niezwykła reakcja golden retrievera na "Króla Lwa"

16 Lipca 2020

Golden retriver to pies znany ze swojego współczucia, spokoju i gotowości do niesienia pomocy innym. Nic więc dziwnego, że oglądając jedną z najsmutniejszych scen z filmów Disney'a , pies nie mógł stać spokojnie. Właściciel wszystko nagrał, a filmikiem podzielił się w sieci. Psiak nie potrafił bezczynnie siedzieć, gdy Mufasa umierał.

Golden retrivery często służą ludziom jako psy pomocnicze, pomagające osobom niepełnosprawnym lub po ciężkich doświadczeniach życiowych wrócić do normalnego funkcjonowania. Czworonogi potrafią wyczuwać potrzeby innych, w wielu przypadkach są niezastąpione! To świetne psy dla rodzin z dziećmi, ponieważ są opiekuńcze i cierpliwe. Wiele osób ceni je też za ich wygląd i możliwości fizyczne. Łatwo dostosowują się do tryby życia człowieka, ważne jest jednak by zapewnić im dostatecznie dużo aktywności fizycznej, tak by na starość nie cierpiały w związku z dysplazją stawów czy otyłością.

Obrazy swiatzwierzat.pl"Puma w ogóle nie powinna być w bezpośrednim kontakcie z człowiekiem" - ekspert w gorzkich słowach o sytuacji z NubiąCzytaj dalej

Golden retriver z przejęciem wpatrywał się w ekran

Pewna rodzina włączyła znaną na całym świecie bajkę "Król Lew". Kiedy golden retriever zobaczył "znajome" pyszczki w telewizji, nie mógł odejść od ekranu. Pies zaczął się bacznie przyglądać rozgrywającym na ekranie wydarzeniom. Widząc cierpienie młodego lwa, aż usiadł z wrażenia. Nie jest jasne czy pies rzeczywiście rozumie sceny pojawiające się na ekranie, czy jedynie próbuje naśladować ludzi, którzy z szeroko otwartymi i lekko załzawionymi oczami wpatrują się w ekran. Na nagraniu wygląda jednak na szczerze poruszonego perypetiami przyszłego lwiego władcy. Psiak nie potrafił odejść od ekranu, chciał ratować przyjaciół.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Dziecko wykradło się w nocy z łóżka. Na dywanie spał wielki bokser
2.Mały kotek jeszcze nie ma imienia. Jakie do niego pasuje?

Psy a telewizja

Badania naukowe jasno wskazują, że psy są w stanie odróżnić pojawiające się na ekranie kształty od siebie. To, jak dobrze będą w stanie interpretować pojawiające się na nim sceny, kojarzyć postacie i przedmioty z tymi realnymi zależy jednak od wielu czynników. Należy wziąć pod uwagę odległość od telewizora, wysokość na jakiej się znajduje, kąt spod jakiego pies patrzy czy parametry techniczne odbiornika. Psy widzą dużo ostrzej niż ludzie, w z związku z czym obraz na starszych odbiornikach, nie osiągających 60 Hz wygląda dla nich jak pokaz slajdów. Nowsze odbiorniki o większej częstotliwości odświeżania są jednak w stanie zapewnić im w miarę płynny odbiór obrazu.

ZOBACZ FILM:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kociak wygląda, jakby go namalował Picasso. Internauci oszaleli na jego punkcie
  2. Wreszcie ustalili, kto otrzyma bon turystyczny. Sejmowa komisja rozpatrzyła poprawki Senatu
  3. Kobieta próbowała ugryźć ośmiornicę. Zwierzę przeszło do kontrataku
  4. Kot otrzymał możliwość oddania głosu w wyborach. Niestety nie dowiemy się na kogo by głosował
  5. Mamy kolejne zdjęcia pumy ze śląskiego zoo. Wiemy, jak czuje się Nubia
  6. Są ofiary. Samolot rozbił się niedaleko Europy. Trudna akcja ratunkowa

Następny artykuł