pies przytula
Źródło: youtube.com/ Inside Edition

Golden retriver znalazł niecodzienną pracę w szpitalu. Jego pojawienie się wywołuje uśmiechy pacjentów

10 Lipca 2020

Golden Retriver mieszkający w Nowym Yorku zadziwiał spacerujących po ulicach miasta ludzi szczególnym sposobem, w jaki odwdzięczał się za okazywane mu zainteresowanie. Od swojego właściciela nauczył się okazywać uczucia w nietypowy dla jego gatunku sposób.

Golden retriver za każdym razem, był przytulany przez swojego pana, tak jak ma to miejsce między dwójką ludzi. 6-cio miesięczny szczeniak szybko nauczył się tego gestu. Podczas spacerów zaczął podchodzić do ludzi, oferując im uścisk dłoni, lub raczej łapy, po czym, gdy ci się nad nim pochylali, obejmował ich swoimi łapkami. Pies szybko zyskał sympatię sąsiadów oraz właściwie każdej napotkanej na swojej drodze osoby.

Kłusownicy włamali się do rezerwatu, aby zapolować na nosorożce. Zostali zjedzeni przez lwyKłusownicy włamali się do rezerwatu, aby zapolować na nosorożce. Zostali zjedzeni przez lwyCzytaj dalej

Golden retriver został zatrudniony przez miejscowy szpital

Właściciel czworonoga, Cesar pracuje w jednym z nowojorskich szpitali. Szybko zauważył pozytywny wpływ zachowań swojego pupila na ludzi, którzy przytulani przez psiaka zapominali o problemach i po prostu cieszyli się kontaktem z przemiłym zwierzakiem. Uznał, że szpital to miejsce, w którym ludziom najbardziej przyda się odrobina otuchy i życzliwości. Zaczął więc przyprowadzać swojego pupila do pracy. Od razu dostrzegł korzyści jakie dla pacjentów szpitala, często mierzących się z bardzo poważnymi problemami, przynosił kontakt z rozczulającym zwierzakiem.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Chihuahua urodziła się bez przednich łapek, została porzucona. Schronisko okazało się dla niej ratunkiem
2. Znaleźli starego psa przywiązanego do płotu. Miał ze sobą list, jego treść wyciska łzy z oczu

Dogoterapia

Obecność psa na oddziale szpitala można traktować jako element dogoterapii, choć sama praktyka budzi kontrowersje, nie da się zaprzeczyć temu, że pies, szczególnie tak życzliwy jak ten, może podnieść człowieka na duchu. W wypadku wielu schorzeń, ważne jest to, żeby chory czuł możliwie jak największy komfort psychiczny. Istnieje wiele badań łączących nastrój i pogodę ducha z większymi szansami na powrót do zdrowia. Kontakt ze zwierzęciem pomaga redukować stres związany z hospitalizacją, jak i odczuwaną przez pacjentów nieodwiedzanych przez rodzinę czy znajomych, samotność. Krytycy podnoszą głównie kwestie niskiej skuteczność terapii wspomaganej przez psy w wypadku zaburzeń psychicznych, takich jak depresja. Badacze są jednak zgodni co do pozytywnego wpływu czworonogów na nasz nastrój.

ZOBACZ FILM:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Byli przekonani, że uratowali szczeniaki labradora. Gdy weterynarz zdradził im prawdę, odebrało im mowę
  2. Mariola Bojarska-Ferenc apeluje o rozsądną opiekę nad zwierzętami. "Pies to nie zabawka"
  3. Właściciele są w stanie zapłacić za tę rasę krocie. Trudno uwierzyć, że tyle na nie wydają
  4. Wrócił do domu i oblał kota wrzątkiem. Nastolatek wszystko nagrał telefonem i wrzucił do sieci
  5. Głuchy pitbull został użądlony przez rój pszczół. Reakcja właścicieli poraża
  6. Głowa kota była uwięziona w słoiku przez dwa tygodnie.Weterynarze nie mogli pomóc zwierzęciu

Źródło: pawmygosh.com

Następny artykuł