gruby pies
Źródło: facebook.com/youcandoitkai

Chciał uśpić golden retrievera z powodu nadwagi. Decyzja weterynarza nie mogła być inna

31 Sierpnia 2020

Golden retrievery to spokojne psy uwielbiające kontakt z człowiekiem. Czasem jednak te cechy przekładają się na problem z nadwagą u wielu starszych psów. Wiekowe zwierzaki nie bawią się tak chętnie jak szczeniaki, w związku z czym często zapominamy o tym, że one również powinny się ruszać. Niektóre z nich potrafią osiągać przeogromne rozmiary.

Golden retriever o imieniu Kai bardzo kochał jedzenie aż za bardzo. Górny przedział wagi dla jego rasy i płci wynosi od 30 do 35 kilogramów. Pies przekroczył górną granicę normy o 40 kilogramów. Dosłownie ważył więcej, niż dwa dorosłe psy słusznej postury. Oczywiście, winę za jego stan ponoszą poprzedni właściciele zwierzaka, którzy mocno go przekarmiali. Niektórzy ludzie nie potrafią odmówić psu, dopraszającemu się o jedzenie. Odpowiedzialny właściciele muszą kontrolować wagę swojego pupila. Nawet jeśli wiąże się to z tym, że pójdzie spać smutny.

Kotek ze zdeformowanym pyszczkiem jest jedyny w swoim rodzaju. Też zasługuje na miłośćKotek ze zdeformowanym pyszczkiem jest jedyny w swoim rodzaju. Też zasługuje na miłośćCzytaj dalej

Golden retriever dwukrotnie przekroczył dopuszczalną wagę

Pies był tak gruby, że nie mógł się normalnie poruszać. Nie był w stanie przebiec nawet metra. Jego tusza uniemożliwiała mu godne funkcjonowanie. Przynajmniej tak myśleli jego byli właściciele, którzy postanowili go uśpić. Sądzili, że pies nie zdoła schudnąć na tyle, by mógł chodzić bez ryzyka uszkodzenia sobie stawów. Na szczęście weterynarz, do którego się udali nie wyraził zgody na eutanazję. Jego zdaniem golden retriever miał szansę zrzucić zbędne kilogramy. Zwykła zmiana diety nie wystarczyła. Potrzebna była kosztowna rehabilitacja, na którą jego opiekunowie nie chcieli się zgodzić. Pies trafił więc do lokalnej fundacji, prowadzącej małe schronisko dla zwierząt. Lekarka, która pierwotnie miała zabić psa, postanowiła adoptować psa i pomóc mu schudnąć.

DZISIAJ GRZEJE:1. Miłość w czystej postaci. Pies zrobił cudowną rzecz dla bezpańskiej kotki
Znaleziony kotek na ulicy. Chłopiec szuka imienia, jakie mu pasuje?
3. Jak dbać o psie łapy? Nie każdy właściciel zdaje sobie sprawę

Golden retriever zmienił się nie do poznania

Kai pod opieką kobiety rozpoczął skomplikowaną drogę do zdrowia. Na początku musiał ćwiczyć w basenie z wodą, która przejmowała część jego wagi. Dzięki wyporności jego beczułkowatego torsu, mógł podejmować wysiłek nie obciążając kolan oraz stawów biodrowych. Stopniowo udawało mu się wykonywać coraz bardziej skomplikowane zadania. W pewnym momencie przeniósł się na suchy ląd. Jego trening na ziemi zaczął się od krótkich spacerów, stopniowo wydłużano ich dystans by przyzwyczaić jego łapy do wysiłku. Obecnie Kai schudł do 28 kilogramów. Mieści się więc w normie. Ze swoją właścicielką chodzi nawet na spacery po górach. Ciężko uwierzyć, że ktoś mógł chcieć go uśpić. Mimo swojego wieku, radzi sobie lepiej niż wiele młodych psów.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 6-latek rzucał szczeniakiem o beton. „Teraz płacze, więc jest mu przykro”
  2. Córka Andrzeja Gołoty wygląda oszałamiająco. Na zdjęciach jest jak mama w młodości
  3. Mama uczy szczeniaki posłuszeństwa. Strach się bać, labradorki od razu jej słuchają
  4. Weterynarz znalazł genialny sposób na swoich pacjentów. Uśmiech sam pojawia się na twarzy
  5. Czy koty lubią muzykę? Odpowiedź może niektórych zaskoczyć
  6. Prawie 500 osób straciło życie. Tragiczne informacje z Polski

źródło: koty.pl

Następny artykuł